Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Legszivesebben pofán vágnám a...

Legszivesebben pofán vágnám a barátom anyukáját! Mit képzel ez a nő magáról?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok a barátom 18 lesz nem soká. Tizenegy hónapja vagyunk együtt, elmondhatatlanul szeretjük egymást :)

Viszont van egy drága jó anyja aki nem normális. Bolond.. teljesen hülyén nevelte a barátomat... már amennyire nevezhetjük nevelésnek. Mivel több mint 3évig nevelőotthonba volt, mert nem volt pénze eltartani Őt és inkább elvitette.. most komolyan milyen ember az ilyen?! még az állatok se dobják el a gyereküket.. hanem küzdenek érte.

De nem is ez a legnagyobb baj..

Egy ideig megjátszotta, hogy mennyire szeret.Persze tudtam, hogy nem őszinte szeretett de nem szóltam semmit, mert tekintettel voltam a barátomra. Az én szüleim nagyon szeretik (őszintén) a barátomat.. örülnek, hogy ilyen kedves fiút találtam és az anyukáját se bántottak még soha.. Pedig lenne miért.. de megértik, hogy 55évesen, egyedül nehéz eltartani egy gyereket.. sokszor adtunk is már neki "kölcsön".. de egyszer sem adta vissza.. mert nekünk úgy is sok pénzünk van.. Ja, és még el is mondja a hátam mögött minden k.rvának az anyámat, mert 38évesen felveszi a magas sarkú cipőt.. meg olyanokat mondogat mindenkinek, hogy nekünk azért tellik minden hónapba új cipőre meg új ruhákra mert anyukám az apukám háta mögött összefekszi mindenkivel és azok pénzelik..persze ez nem igaz. Anyu egy közeli nagyobb városba dolgozik egy konyhán.. Nem tudom, hogy képzelte, hogy nem halljuk ezeket vissza mikor egy kisvárosba lakunk.. tegnap betelt az a bizonyos pohár és a szemébe mondtam minden bajomat.. erre majd nem megütött (ha nincs ott a barátom) és megtiltotta, hogy lemenjek hozzájuk, ami nem is baj, mert amugy is utáltam nézni azt az ellenszenves, okoskodó nagyfejét és így legalább nem kell mindig kifogásokon törni a fejem, hogy mért nem megyek.Meg végre a barátom is látja, hogy milyen a drága anyucija.. mondjuk miótta elvitette azóta nem is szereti Ő se.. de nem tud hova menekülni, mert bár mi sokszor mondtuk, hogy hozánk bár mikor jöhet, Ő nem akar, mert még tanul és nem akarja, hogy mások azt higyjék csak kihasznál minket.Pedig az anyja még a kaját is sajnálja tőle(!)..meg van amikor napokig nem is beszélnek.Sokszor sír, amiért ilyen az anyja de az apjára se tud számítani, mert azt se tudja az anyja pontosan, hogy ki az apja..és akkor még az én anyukám a k....-.-

gyűlölöm Őt.. tiszta szívből.


2013. jún. 18. 15:06
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/71 A kérdező kommentje:
nem esstem*
2013. jún. 18. 23:13
 52/71 anonim ***** válasza:
91%

Minden választ végig olvastam. A véleményemet leirnám ha, nem gond.

1. a Kérdezőnek egy trágár szavával se találkoztam olvasás közben.

Elgondolkoztam, hogy itt egyeseknek az, hogy "pofán vágnám" trágár beszéd de, hogy csóri kislánynak az édesanyját lehordta az a némber nem gond, teljesen normális dolog.

2. egy 17 évesnek is lehet véleménye ugyan úgy, mint egy 30èvesnek.

Nekem ha lányom megvédeni a kisbarátja anyja előtt, akkor büszke lennék Rá. Pedig még csak most nyáron tölti be a 15. évet.

3. ha az ÉN anyukámra a párom édesanyja ilyen szavakat mondani tuti kiütném a nyeregből. Ez a nőszemély egy aberált ember, aki a saját gyermeke kapcsolatát képes megmérgezni /feltehetőleg irigységből/

Neked pedig kedves Kérdező, annyit mondok: Nagyon jól teszed, hogy kiállsz anyukádért. Sose legyen ez másképp :)

Figyelemre méltő, hogy ennyi ember ellenbeszéde után is ugyan azzon az állásponton vagy, hogy anyukád szent és sérthetetlen.Jóéjt Neked!

2013. jún. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/71 anonim ***** válasza:

"mint, hogy egymásnak essetek." Ezt úgy értettem, hogy heves szóváltásba kezdettek. Na meg írtad, hogy megakart ütni. Így, úgy gondolom jól olvastam.

Nézd Te dolgod, úgy beszélsz akárkivel ahogy akarsz. Csak sajnos az ilyen összeveszések, további bonyodalomhoz is vezethetnek. Ki tudja? Lehet, hogy csak olajat öntöttél a tűzre és csak még inkább elmérgesedik a helyzet, amiből aztán a barátod fog a legrosszabbul kijönni. Egyébként nem az írtam, hogy nem mondhatod meg a véleményedet, csak lehetett volna ezt másképp is lerendezni.

2013. jún. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/71 anonim ***** válasza:

De nem szólók bele. Tény, úgy ahogy akarsz.

Még egyszer bocsánatot kérek a meggondolatlan kijelentésemért.

2013. jún. 19. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/71 anonim ***** válasza:
76%

49.es

Más, persze, de egyvalamit akartam hangsúlyozni: vannak kirívó esetek.

Sajnos nem lehet mindenre ráhúzni a: dehát ő szülte sémát, mivel szülni azt szinte mindenki tud. A 12 éves húgomnak is van peteérése, ergo, lehetne gyereke, de nem hinném, hogy jó anya lenne.

Itt a kérdésben sem egy adott dolog volt, hanem a sok felgyűlt sérelem robbant.

Van akinél előbb, van akinél később.

Tudod, nincs is annál fájdalmasabb, mint mikor valaki azoknak okoz szenvedést, akiket a legjobban szeretsz. Legyen ez a párod, az anyád, a nénikét, a gyereked.

Ezeket tapasztalatból írom, sajnos.

Más rokon, de sok hasonlóság. Ott én is félretettem a jómodort, bár nem szívesen. Nem gépek vagyunk, hanem emberek, nem viselkedünk úgy ahogy azt a társadalom megkívánja.

Őszintén kívánom, kedves 18 éves lány, hogy soha a jóéletbe ne kerülj olyan helyzetbe, mint a kérdező.

2013. jún. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/71 anonim ***** válasza:
91%

Jól belekeveredtem a mondandómba.

Nem azért tisztelhetünk egy anyát, mert szült, hanem azért ahogy felnevelte a gyerekét.

Nem azért tisztelünk egy embert, mert X idős, hanem azért amit letett az asztalra. A viselkedését, a modorát...

Ha egy 30éves tette fel volna ezt a kérdést, nem kapott volna ennyi szidalmazást. Talán még meg is dícsérik, hogy kiállt az anyós ellen.

Másik példa: él egy nő az utcánkban, 44 éves. Már rutinból elveszik tőle a gyereket (az utolsó egy éve született, ő volt a 16.)

Volt olyan hogy az utca közepére kakkantott. A legtöbb gyereke magzati alkohol szindrómában szenved. Arra is volt példa, hogy olyan részegre itta magát, hogy eltévedt az utcán és azt hitte nálunk lakik. Hajnali kettőkor üvöltött az ajtóban, hogy elvettük a házát, végül telehányta a teraszt. Ekkor ért ki a rendőrség. Nekik is elkezdte magyarázni, hogy ez az ő háza, hogy mi kitúrtuk, stb. Mert ő a 17. házban lakik, ez meg a hetedik.

De tiszteljem? Világrahozott 16 gyereket. Idősebb is nálam.

De én már szánalmat sem érzek...

2013. jún. 19. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/71 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem nem ez az a helyzet, ahol a kérdezőnek, a drága anyósnak vagy akárkinek igazat lehetne adni.

Úgy érzem, persze lehet, hogy tévedek, az anyósnak valami pszichés problémája lehet. Betegemberbe pedig nem rúgunk, esetleg, ha nem muszáj, nem találkozunk vele.

20 éves vagyok, ha anyámról csúnyát mondanának, én először vele beszélném meg, hogy mit tegyek, mert fordított esetben engem zavarna, ha más intézkedne a hátam mögött. De ez én vagyok.

A másik dolog ami érdekelne, hogy pontosan hogyan is zajlott a vita. Amit én látok nem két ember kulturált vitája volt, hanem két éretlen személyiség civakodása. Az pedig még sose vitte még előre a Világot.

Én a helyedben lennék a felnőtt, és leülnék vele higgadtan beszélni, valóban disputálni, nem veszekedni.

Annak, hogy gyűlölitek egymást értelme nincs. Legyél te a felnőtt, legalább egy semleges kapcsolatot alakítsatok ki, ne hagyd tönkre menni a kapcsolatodat, mert a gyűlölet mindent megmérgez. Főleg a TE SAJÁT ÉLETEDET.

2013. jún. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/71 A kérdező kommentje:

Sokan írtátok, hogy mért nem anyu beszéli meg ezt vele.. egyszer már leírtam de most visszaolvastam és láttom, hogy nem küldte el..

Szoval: ANYU EZT NEM IS TUDTA!

mert a barátom megkért, hogy először az anyukájával beszéljünk.. meg amugy is van elég gondja..nem akartam terhelni ezzel a baromsággal. és (számomra érthetetlen de) anyu valamennyire kedveli/kedvelte Őt.. még az előtt kért kölcsön mikor én összejöttem Szabival.. akkor még nagyon kedves volt velem is meg apuékkal is..de már nem igazán beszélnek, mert tudják milyen.. alapből is.

Ma viszont elmondtam anyunak mindent.. és beszélt vele. Persze még Ő volt megsértődve, hogy mi jogon zaklatjük őt.. mikor csak a véleményét és a gyanuját mondta el anyukámról.. nem veszekedtek anyu még is sírva jött haza :( mert nagyon rosszul esett neki, hogy ilyet mondott róla az a.......

Most már még jobban gyűlölöm ezt a nőt. Elegem is van belőle....soha többett még látni se akarom..

2013. jún. 20. 00:29
 59/71 anonim ***** válasza:

Látod Kérdező, na ezt NEM kellett volna... nem véletlen írtam tegnap, hogy nagyon helyes, hogy szembesítetted (TE) a saját aljaskodásával, de most nyugodj le, és egy ideig ne csinálj semmit, várd meg, hogy lehiggadva elgondolkodik-e...

Így csak a párod került még nehezebb helyzetbe... ezt meg gondolom, te sem akartad.

2013. jún. 20. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/71 anonim ***** válasza:
8%
Valószínű, hogy lehet baj az anyóssal. De belőled milyen anyós lesz majd. Attól mentsen meg minden srácot és lányt a Jóisten.
2013. jún. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!