Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Legszivesebben pofán vágnám a...

Legszivesebben pofán vágnám a barátom anyukáját! Mit képzel ez a nő magáról?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok a barátom 18 lesz nem soká. Tizenegy hónapja vagyunk együtt, elmondhatatlanul szeretjük egymást :)

Viszont van egy drága jó anyja aki nem normális. Bolond.. teljesen hülyén nevelte a barátomat... már amennyire nevezhetjük nevelésnek. Mivel több mint 3évig nevelőotthonba volt, mert nem volt pénze eltartani Őt és inkább elvitette.. most komolyan milyen ember az ilyen?! még az állatok se dobják el a gyereküket.. hanem küzdenek érte.

De nem is ez a legnagyobb baj..

Egy ideig megjátszotta, hogy mennyire szeret.Persze tudtam, hogy nem őszinte szeretett de nem szóltam semmit, mert tekintettel voltam a barátomra. Az én szüleim nagyon szeretik (őszintén) a barátomat.. örülnek, hogy ilyen kedves fiút találtam és az anyukáját se bántottak még soha.. Pedig lenne miért.. de megértik, hogy 55évesen, egyedül nehéz eltartani egy gyereket.. sokszor adtunk is már neki "kölcsön".. de egyszer sem adta vissza.. mert nekünk úgy is sok pénzünk van.. Ja, és még el is mondja a hátam mögött minden k.rvának az anyámat, mert 38évesen felveszi a magas sarkú cipőt.. meg olyanokat mondogat mindenkinek, hogy nekünk azért tellik minden hónapba új cipőre meg új ruhákra mert anyukám az apukám háta mögött összefekszi mindenkivel és azok pénzelik..persze ez nem igaz. Anyu egy közeli nagyobb városba dolgozik egy konyhán.. Nem tudom, hogy képzelte, hogy nem halljuk ezeket vissza mikor egy kisvárosba lakunk.. tegnap betelt az a bizonyos pohár és a szemébe mondtam minden bajomat.. erre majd nem megütött (ha nincs ott a barátom) és megtiltotta, hogy lemenjek hozzájuk, ami nem is baj, mert amugy is utáltam nézni azt az ellenszenves, okoskodó nagyfejét és így legalább nem kell mindig kifogásokon törni a fejem, hogy mért nem megyek.Meg végre a barátom is látja, hogy milyen a drága anyucija.. mondjuk miótta elvitette azóta nem is szereti Ő se.. de nem tud hova menekülni, mert bár mi sokszor mondtuk, hogy hozánk bár mikor jöhet, Ő nem akar, mert még tanul és nem akarja, hogy mások azt higyjék csak kihasznál minket.Pedig az anyja még a kaját is sajnálja tőle(!)..meg van amikor napokig nem is beszélnek.Sokszor sír, amiért ilyen az anyja de az apjára se tud számítani, mert azt se tudja az anyja pontosan, hogy ki az apja..és akkor még az én anyukám a k....-.-

gyűlölöm Őt.. tiszta szívből.


2013. jún. 18. 15:06
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/71 A kérdező kommentje:

Pofán vágnám amiért így beszélt az anyukámról. De sose tennék ilyet egyébként mert minden vagyok csak erőszakos nem..

Más trágárságot nem irtam.. szerintem. De amugy is ha Ti kedves válaszolók, hagyjnátok, hogy bárki így beszéljen az anyukátokról, akkor érthető, hogy neki adtok igazat... (Y)

2013. jún. 18. 17:42
 32/71 anonim ***** válasza:
65%

Egyrészt igazad van, érthető, hogy anyukádra ne merjen senki rosszat mondani, sehogy sem, de főleg úgy, hogy segít rajta.


Másrészt nagyon gyerek vagy. Az, hogy mi történt, évekkel ezelőtt, nem tartozik rád. Ha nála lakik a gyerek, akkor csak jó, hogy van az anyja, akihez mehetett. Ez az ő dolguk, te nem tudsz arról semmit, hogy kiben mi játszódott le.


Nem kellett volna ez a kirohanás. Ha ne adj Isten összekapnátok, akkor anyja adja majd a lovat alá, hogy ő megmondta, milyen vagy...

Ilyenkor vissza kel fogni magad, nem üvölteni, normál hangon is el lehet neki mondani, hidd el, az még megalázóbb, mint amikor kiabálsz vele. Másrészt nem lehet azt mondani rád, hogy tiszteletlen vagy. :)


De igazából eddig is kerülnöd kellett volna, ha ilyen, nem kellett volna odajárkálni.

2013. jún. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/71 anonim ***** válasza:
40%
Nem hangzott el sehol, hogy a kérdező ordítozott volna...
2013. jún. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/71 anonim ***** válasza:
37%
Hehe. Lehet, hogy nem is mondott baromságot. Tudod, minek terjesztene hamis pletykát valaki, ha úgyis tudja, hogy kiderül, hogy ő volt? Főleg arról, aki segít rajta? Ha valakitől én pénzt akarok, nem kezdek hülyeségeket terjeszteni, hogy máskor ne lehessen tőle kérni. Az eszedbe sem jutott, hogy esetleg van valami alapja annak, amit mond? Attól még, hogy az anyukád, ő is csinálhat csúúúúnya, rossz dolgokat, ha érted... :) Ha meg anyukádnak tiszta a lelkiismerete, akkor védje meg magát. Megtette? Ja, hogy nem? Vajon miért? Tudod, sosem tudhatod.
2013. jún. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/71 anonim ***** válasza:
78%

"Ha meg anyukádnak tiszta a lelkiismerete, akkor védje meg magát. Megtette? Ja, hogy nem? Vajon miért? Tudod, sosem tudhatod." - hmmm, nem tudom azon elgondolkodtál-e már, hogy a vádakat kell bizonyítani, és nem az ártatlanságot... jól is mutatna, ha minden tetves rágalmazó ellen védekezni kellene... nem kérlek, a rágalmazónak egyszerűen bele kell verni a saját orrát a saját piszkába, hogy tanuljon belőle...

Egyre inkább meg vagyok róla győződve, hogy a Kérdező az adott szituban a lehető leghelyesebben cselekedett,

2013. jún. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/71 anonim ***** válasza:
23%
Én csak azt mondom, hogy sose lehet biztos benne, hogy az igazságért áll ki. És ezt az anyukának lell lerendeznie, főleg ha a lányán csattan az ostor. Engem megrágalmaz valaki, akkor nem várom meg, amíg a kislányom nekiáll pattogni neki (már bocsika), hanem odamegyek, aztán beleverem az orrát a saját piszkába. ;)
2013. jún. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/71 anonim ***** válasza:
84%
"És ezt az anyukának lell lerendeznie, főleg ha a lányán csattan az ostor. " - én meg úgy gondolom, hogy egy rágalmazóval szemben BÁRKINEK joga van fellépni, nem csak a rágalmazottnak - egyfelől. Másfelől meg párkapcsolati tapasztalatom azt mutatja, hogy csak attól óvjon az ég, ha a két szülői ház egymásnak esik, mert az viszont zicher, hogy nem tesz jót a párkapcsolatnak. Úgyhogy nem, én a rágalmazott szülő helyében - a gyerekem és a párkapcsolata érdekében - a lehető leginkább kerülném a személyes konfliktust, és önuralmat gyakorolva hagynám, hogy kezelje a konfliktust a saját belátása szerint, a saját párkapcsolati érdekeit szem előtt tartva. Mert az fontosabb, mint az én személyes sértődöttségem.
2013. jún. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/71 anonim ***** válasza:
18%
Az a helyzet, hogy kár ennyire belefolynod, ugyanis ő az anyukája, bármit is cselekszik, amivel téged megbánt. Meglehetősen nagy valószínűséggel nem ő lesz az anyósod, csak 17 évesek vagytok, egy éve se jártok, ennyi idősen mindenki azt hiszi, hogy rátalált élete szerelmére (és mindenki győzköd másokat, hogy ez nála valóban így van). Elhiszem, hogy bánt ez az egész, de nem tudod kiirtani a barátodból az anyukája iránt érzett szeretetet, úgyhogy a saját anyukádat jogosan védheted meg, viszont én a helyedben visszavennék ebből a stílusból, mert nagyon megütheted magad.
2013. jún. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/71 A kérdező kommentje:

Csúúúnya dolgokat csinálna az anyukám?!

Évekig tanult, hogy könyvelő legyen.. sokáig az is volt az Agora-nál.. de felmondtak neki 2 éve.

Nem szeretett otthon lenni.. gyűlöli a semmit tevést. Naponta 3x takarította végig a házat unalmába.. meg azért a családikasszán is észre vehető volt, hogy csak apukám fizetéséből és a családipótlékből gazdálkodhatunk..ezért az egyik barátnője felajánlotta, hogy beszél a fönökével, hogy mehessen az étterembe dolgozni.. mehetet is.Kézi lánynak.. ami azt jelenti, hogy 12órába csak mosogatt és a tanyérokat pakolja.. de Ő ennek is örült mert, az is munka.

Szóval mikor épp nem az étteremben robotol akkor itthon van velünk..moss,főz,takarít, játszik a kistesóimmal.. nem hanyagol el minket semmilyen téren. Ahogy apukámat se. Mindig csinálnak közös pogramokat.. szeretik egymást!

Persze, nálunk is vannak gondok.. pl. nagyon durva szívbetegsége van apukámnak :( sokba kerülnek a gyógyszerek és nagyon félünk, hogy baja esik.. de attól még Ő is keményen dolgozik, mert megkell élnünk valamiből.

Az anyukám is ember (bár az én szememben angyal :D) neki is vannak hibái.. de nem csinál "csúúnya dolgokat"... attól, hogy őrült, beteg ember hazudgál osszevissza.

2013. jún. 18. 18:54
 40/71 anonim ***** válasza:
10%
Nem kell aggódnod anyós miatt, amilyen stílusod van úgysem lesztek együtt sokáig a barátoddal
2013. jún. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!