Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mennyire mozoghatok szabadon...

Mennyire mozoghatok szabadon az anyós és a barátnőm közös területén?

Figyelt kérdés

A barátnőm tulajdonos, az anyós haszonélvező, bár tudom, hogy az utóbbi jog erősebb, de az anyós elhanyagolja a házat, mi értéket teremtünk ezzel szemben. Viszont az anyós akadályoz.


Persze vannak számára értelmetlen dolgok amik viszont a mi kényelmünket szolgálják, például szeretnék építeni egy lugast a kert végében (hatalmas kert van, a legvégébe) de félek, azt sem engedné.


Hogyan álljunk hozzá a helyzethez?

Simán csináljam meg?


Ugyanis a barátnőm ragaszkodik hozzá, hogy ez az ő háza és nem fog máshova menni a kattant anyja miatt. Az anyós is ragaszkodik hozzá, hogy ez az ő háza, és nyilván zavarja, hogy elnyomja a fiatalok új területszerzése, területhasználata. Gondolom ez idegen, furcsa neki.


Én viszont nem akarok gazos, használhatatlan, teleszemetelt kertben lenni főleg, ha a barátnőm a tulajdonos. Plusz a folyamatos kerti munkát alapnak veszi (irtom a gazt, stb) de ha már elhelyezünk valamit a kertben, vagy áthelyezünk, jön kakaskodni, hogy mit, és miért.


Én szeretnék békés megoldást keresni, de olyannyira ostoba és makacs ember a barátnőm édesanyja, hogy sajnos szerintem megbeszélni itt nem lehet a dolgokat.


2014. ápr. 3. 14:44
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/79 A kérdező kommentje:

Legutóbb közöltem vele, hogy (a saját pénzünkből) magunknak kiépítünk a házban (a mi lakrészünkhöz) egy modern esővízes rendszert. Erre az anyós rámförmedt mint egy darab szarra, hogy "MAJD A SAJÁT HÁZADBAN MEGCSINÁLHATOD!"


Barátnőm viszont nem hajlandó máshova menni, főleg, hogy saját területe van a házban és meg is értem. A közös ügy akadályozása meg eléggé undorító dolog, főleg, hogy értéket teremtek és olcsóbb lesz a víz.

2014. ápr. 3. 14:46
 2/79 A kérdező kommentje:
Hozzátenném, a saját erőmből és pénzemből....
2014. ápr. 3. 14:46
 3/79 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy mindenki azt fogja mondani, hogy költözzünk el, de mondom, jelenleg ez nem opció, vagy lenyeljük az anyós marhaságait, vagy kiharcoljuk a saját területünket.


Eleinte amúgy azt gondoltuk, hogy ha látja az anyós, hogy jó amit csinálunk, megnyugszik, beletörődik. De már látom előre, hogy az is zavarná, ha több millió forintos jacuzzyt telepítenék a kertbe és ő is használhatná.... ezért is morogna, picsogna.


Pedig a barátnőm még elvi szempontból is jogos használó, mivel az elhunyt édesapja után is örökölte a tulajdonát. Nem csak jogilag, mert már előtte is a nevén volt a ház.

2014. ápr. 3. 14:48
 4/79 anonim ***** válasza:
80%

Mivel az anyósnak haszonélvezeti joga van, ö dönti el, hogy ki lakhat ott, és a tulajdonost sem köteles odaengedni.

Ha az anyós ragaszkodik ahhoz, hogy a barátnöd ne éljen ott, akkor bármikor kilakoltathatja onnan.


A telken meg bármit is építeni, alakítani csak akkor lehet, ha ö beleegyezik.


Sem a barátnödnek, de föként neked semmi jogos sincs ott élni, ezen nincs mit megbeszélni. Az anyósnak van joga az ingatlant teljes mértékben használni, és ha gazos a kert, akkor sem szólhat bele senki.

2014. ápr. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/79 anonim ***** válasza:
80%

Ha az anyós ragaszkodik hozzá, akkor bármikor kihívhatja a rendöröket és kirakhat benneteket.

Ugyanis a haszonélvezet azt jelenti, hogy a haszonélvezönek joga van teljes mértékben az ingatlant használni, és neki van joga megmondani, hogy ki élhet ott. Ha neki nem tetszik, hogy a barátnöd ott van, akkor bármikor jogában van elküldeni, akár tetszik a barátnödnek, akár sem.

Ugyanis a tulajdonosnak sincs joga a haszonélvezö akarata ellenére ott lakni.


Ha az anyós ragaszkodik hozzá, akkor az albérlet igenis opció lesz!!!

2014. ápr. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/79 A kérdező kommentje:

Ezt a haszonélvezeti jogot pontosan arra találták ki, hogy megszűntessék magyarországon a jogos tulajdonjogot.

Mi az, hogy a barátnőmnek, aki a lánya nincs joga ott lakni? És hogy jöhet szóba egy ilyen ügyvédi duma családon belül? Ez egyszerűen elszomorító és őrület.


Nem hagy minket élni.

A haszonélvezeti jog pedig megvonható lenne (ha már ügyvédi duma) azért, mert az épület fele romos, a kert pedig egyre gazosabb, tehát nem tartja karban. Ilyen esetben megvonható, csak persze fizesse meg az ember az ügyvédet.

2014. ápr. 3. 14:54
 7/79 A kérdező kommentje:

Mennyire normális már, hogy az anya rendőrt hív a lányára, mert nem tetszik neki, hogy dolgozik a kertben?


Bár sajnos pont az ilyen ostoba emberek ragaszkodnak ennyire a jogaikhoz és lépik meg tényleg ezeket a dolgokat. Nem véletlenül hozták ezeket a törvényeket. Egymást tépje a nép, ne a törvényhozókat, mi?

2014. ápr. 3. 14:58
 8/79 anonim ***** válasza:
54%

"Mennyire mozoghatok szabadon az anyós és a barátnőm közös területén?"


1. Az nem az anyós és a barátnö KÖZÖS területe, hanem az anyód használatában álló terület, a barátnönek semmi köze hozzá!


2. NEKED meg az égvilágon SEMMI, de SEMMI jogod ott vármit is "mozogni", rendezkedni.

2014. ápr. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/79 anonim ***** válasza:
2%

"haszonélvező, bár tudom, hogy az utóbbi jog erősebb"


Rosszul tudod. A tulajdonjognál semmi sem erősebb.


A haszonélvezetet meg lehet váltani és a barátnőd el tudja adni a tulajdonát.

2014. ápr. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/79 A kérdező kommentje:
Utolsó, de csak akkor lehet megváltani, ha a haszonélvező ebbe beleegyezik, tehát ha nem egyezik bele, el is küldhet minket így értelmetlen a tulajdonjog, sőt, vissza is lehet élni vele. Szóval csak azért, mert az anyósnak nem tetszik a kerítés melletti paradicsom, a fiatal párnak, azon a telken, ahova egyébként 5 házat is fel lehetne építeni, ki kell költöznie egy idegen területre?
2014. ápr. 3. 15:08
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!