Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mennyire mozoghatok szabadon...

Mennyire mozoghatok szabadon az anyós és a barátnőm közös területén?

Figyelt kérdés

A barátnőm tulajdonos, az anyós haszonélvező, bár tudom, hogy az utóbbi jog erősebb, de az anyós elhanyagolja a házat, mi értéket teremtünk ezzel szemben. Viszont az anyós akadályoz.


Persze vannak számára értelmetlen dolgok amik viszont a mi kényelmünket szolgálják, például szeretnék építeni egy lugast a kert végében (hatalmas kert van, a legvégébe) de félek, azt sem engedné.


Hogyan álljunk hozzá a helyzethez?

Simán csináljam meg?


Ugyanis a barátnőm ragaszkodik hozzá, hogy ez az ő háza és nem fog máshova menni a kattant anyja miatt. Az anyós is ragaszkodik hozzá, hogy ez az ő háza, és nyilván zavarja, hogy elnyomja a fiatalok új területszerzése, területhasználata. Gondolom ez idegen, furcsa neki.


Én viszont nem akarok gazos, használhatatlan, teleszemetelt kertben lenni főleg, ha a barátnőm a tulajdonos. Plusz a folyamatos kerti munkát alapnak veszi (irtom a gazt, stb) de ha már elhelyezünk valamit a kertben, vagy áthelyezünk, jön kakaskodni, hogy mit, és miért.


Én szeretnék békés megoldást keresni, de olyannyira ostoba és makacs ember a barátnőm édesanyja, hogy sajnos szerintem megbeszélni itt nem lehet a dolgokat.


2014. ápr. 3. 14:44
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/79 anonim ***** válasza:
89%

Nekem az egészből az jön le, hogy ugyan a kérdezőnek semmi, de semmi joga, kapcsolata a házhoz, leszámítva, hogy szívességi lakáshasználó, de kezd új viselkedni, mint ha ő lenne a tulajdonos és haszonélvező egyben. Ha lenne rá mód, előbb-utóbb a mamát is elpaterolná onnan.


"hogy elnyomja a fiatalok új területszerzése, területhasználata. "

Területet "szerezni" annó a történelemben volt szokás, ha senki földje volt, vagy háborúban, de nem az anyós jelölttől önhatalmúlag.

2014. ápr. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/79 anonim válasza:
32%

Jól értem, hogy az anyós a nagyszülők nyugdíjából él?

meg kell beszélni a nagyszülőkkel, hogy többé ne legyen így

Nem fizeti a számlákat? ti se fizessétek ki és amikor jön a fizetési felszólítás menni a bíróságra és felfüggeszteni a haszonélvezetét a kedves anyósnak, amíg nem ad biztosítékot arról hogy fizeti a számlákat addig nincs semmi joga

Az meg nettó baromság, hogy nyugodtan felszánthatja a kertet és beszórhatja sóval, ez rongálásnak felel meg és megint csak támadható.

Ha a haszonélvezet tárgya elpusztul a haszonélvezet megszűnik és csak helyreállításnál áll vissza de lehet korlátozni a jogokat

2014. ápr. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/79 anonim ***** válasza:
66%

Ha a barátnőd jelen állapotok ellenére sem hajlandó különköltözni onnan, én a helyedben lépnék egyedül. Ha nem ér neki annyit a kapcsolat, hogy otthagyja a bolond anyját, és a magatok nyugodt életét éljétek, akkor nem érdemes ezzel a nővel foglalkoznod.

Elmondták többen is, mi közöd van jelenleg jogilag a házhoz. Semmi. Ellenben gondolom felújítás vagy fenntartás révén így vagy úgy a fizetésed bele vándorol. Ami hiába, mert attól még ezer évig lehetsz a pároddal, ha ő nem íratja közös névre (mondjuk anyuka halála után), sosem lesz a tiéd. Én a helyedben törekednék rá, hogy saját életteret alakítsak ki. De kezdetnek már egy albérlet elég lenne. Az egy dolog, hogy hány évesen kerültél ki otthonról, mások is vannak rossz családi háttérrel. Munkád van, fent tudod magad tartani. Ha egyedül kell onnan elmenned, mert a párod inkább marad, de egymagad nem tudsz fenntartani önálló albérletet, keresel lakótársat.

Én a helyedben ezt tenném.

20 év múlva is ugyanúgy a nullán lennél jelen állás szerint. Anyuka nem tudom, hány éves, de lehet még akkor is élni fog, de mindenesetre párod nevén lesz a ház, és ha szétmentek, holt ziher, hogy te egy fillért nem kapsz belőle, hiába ölted bele a pénzed az évek során. Gondold meg, ne légy birka!

2014. ápr. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/79 A kérdező kommentje:
Sajnos nem lehet velük megbeszélni, amíg élnek, kifizetik nekik, utána meg kifizeti majd az örökségéből.
2014. ápr. 3. 16:12
 35/79 A kérdező kommentje:

Persze, sok pénzt nem ölök bele, nyugi...

Annyit ölök bele amennyi albérletre menne. Miután kész van, kamatozni fog.

2014. ápr. 3. 16:13
 36/79 anonim ***** válasza:
38%

33-as vagyok! Ja, és az itt válaszadók elfelejtik azt a tényt, ami gondolom fennáll: a kérdező ki tudja hány éve szintén belead a ház fenntartásába, gondolom a külön lakrészt is maguk hozták össze, alakították át. Ti meg itt sokan úgy beszéltek, mintha ingyenélő senki lenne.

Persze mivel jogilag tényleg nincs köze a házhoz, hülyeség is ráköltenie, mert tényleg ilyen szöveggel ki lehet majd paterolni, és a lőtéri kutyát nem fog érdekelni, hogy ő hány évig adta bele a fizetését.

2014. ápr. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/79 anonim ***** válasza:
100%

"Annyit ölök bele amennyi albérletre menne. Miután kész van, kamatozni fog."


Hogy fog kamatozni? Nincs a neveden, és lehet, hogy sosem lesz. Te jelenleg éppúgy kiszórod a pénzed, mintha albérletre menne. Lehet, hogy sosem lesz a tiéd a tulajdonjog fele sem. Ez lutri. Ott laksz X évig, aztán párod gondol egyet, szélnek ereszt, aztán cseszheted, ugyanúgy mehetsz lakni valahova máshova.

2014. ápr. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/79 A kérdező kommentje:

Na pont ez az..

Persze még mindig jobb mint egy albérlet.

Sőt, az is lehet, hogy miután elkészül a lakrész, gyűjtünk egy saját házra, ezt bezárjuk, és odaköltözünk, bár albérletbe kiadni nem fogja engedni az anyós, így... igazából nem is tudom.


Szóval költünk is a házára és még dirigál is, ez itt a probléma. Engem gyakorlatilag elbizonytalanít, megfélemlít, és inkább meg sem csinálom normálisan így. érted.

2014. ápr. 3. 16:17
 39/79 A kérdező kommentje:
A barátnőmmel a kapcsolatunk stabil egyébként.
2014. ápr. 3. 16:18
 40/79 A kérdező kommentje:

Fogalmam sincs mi a fenét csináljak.

Már azon is gondolkoztam, hogy veszek valami nyaralót és azt csinálom meg lakásnak, a fizetésemet meg inkább felélem, elutazgatom (trópusok, amerika), elszórakozom, hogy ne legyen mit ellopni tőlem.

2014. ápr. 3. 16:19
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!