Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mennyire mozoghatok szabadon...

Mennyire mozoghatok szabadon az anyós és a barátnőm közös területén?

Figyelt kérdés

A barátnőm tulajdonos, az anyós haszonélvező, bár tudom, hogy az utóbbi jog erősebb, de az anyós elhanyagolja a házat, mi értéket teremtünk ezzel szemben. Viszont az anyós akadályoz.


Persze vannak számára értelmetlen dolgok amik viszont a mi kényelmünket szolgálják, például szeretnék építeni egy lugast a kert végében (hatalmas kert van, a legvégébe) de félek, azt sem engedné.


Hogyan álljunk hozzá a helyzethez?

Simán csináljam meg?


Ugyanis a barátnőm ragaszkodik hozzá, hogy ez az ő háza és nem fog máshova menni a kattant anyja miatt. Az anyós is ragaszkodik hozzá, hogy ez az ő háza, és nyilván zavarja, hogy elnyomja a fiatalok új területszerzése, területhasználata. Gondolom ez idegen, furcsa neki.


Én viszont nem akarok gazos, használhatatlan, teleszemetelt kertben lenni főleg, ha a barátnőm a tulajdonos. Plusz a folyamatos kerti munkát alapnak veszi (irtom a gazt, stb) de ha már elhelyezünk valamit a kertben, vagy áthelyezünk, jön kakaskodni, hogy mit, és miért.


Én szeretnék békés megoldást keresni, de olyannyira ostoba és makacs ember a barátnőm édesanyja, hogy sajnos szerintem megbeszélni itt nem lehet a dolgokat.


2014. ápr. 3. 14:44
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/79 anonim ***** válasza:
86%

" mi kizárólagos tulajdonunk"


Nem, a tied nem. Neked az egészhez semmi közöd.


"A haszonélvezőnek három fő jogosítványa van, a birtoklás, a használat és a hasznosítás joga. Ha bármelyik jog hiányzik, akkor nem haszonélvezetről, hanem más jogviszonyról /pl. használatról/ van szó.


A jogosult a birtoklásra és birtokvédelemre önállóan jogosult, ezt a jogát a tulajdonossal szemben is gyakorolhatja."


Nos, ha a mama nem engedi, hogy építsetek oda valamit, akkor nem építhettek, mivel a birtokvédelem is az övé. Ha titeket kizavar vagy nem enged be, akkor bajos bármit is építeni.


És el sem adhatjátok minden esetben egy cigány családnak, mint ahogy valaki javasolta, mert:


"Haszonélvezettel terhelt ingatlan értékesítése:


A haszonélvezettel terhelt ingatlan csak a haszonélvező szerződésbe foglalt hozzájárulásával, közös megegyezéssel értékesíthető, ha a haszonélvezeti jogot alapító szerződés alapján az ingatlan nyilvántartásba bejegyzésre került az elidegenítési és terhelési tilalom. Ilyen bejegyzés hiányában az ingatlan a haszonélvező hozzájárulása nélkül értékesíthet"



Szóval nyugodj már bele, ezen a portán a mama az úr, ti meg megtűrt személyek vagytok. Te főleg. Nekem is tele lenne a búrám, ha egy idegen ilyen nyilvánvalóan a fejemre akarna nőni, mikor semmi köze hozzá.


Keresetek másik lakást. Tudod, a legtöbben nem öröklik fiatalabb korukban.


Arra meg nem gondolsz, ha a barátnőd apukája nem halt volna meg, akkor most a vita tárgya sem létezne. Teremtsetek lakást magatoknak, mint ahogyan rengetegen teszik. Ne a másét akard magadnak.

2014. ápr. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/79 anonim ***** válasza:
77%

Gyerek te gyakorlatilag hajléktalan vagy nem gondolod hogy a pénzedet nem más otthonába kéne ölnöd nem gondolod komolyan hogy a barátnöddel örökre együtleszel és örökre ott maradhatsz más házában...

használd már a fejed!!!

2014. ápr. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/79 anonim ***** válasza:
0%

Ennyi gusztustalan, önző válaszokat, és alaptalan vádakat, amiket itt produkáltok csak, mert kevésbé van moderálás, mint más fórumokon ember nem látott még a net világában. Nem csak ebbe a topikba, de többibe is.

/ Akinek nem inge, ne vegye magára! /

Egy dolgot fogtok elérni kedves trollok, és hasonló egyének, akik a fórum szabályait nem tartják be, hogy végül nem lesz kivel fórumoznotok, csak magatokkal.

2014. ápr. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/79 A kérdező kommentje:
Egyetértek utolsó! Sajnos már nem olyan ez az oldal, mint régen.
2014. ápr. 3. 21:44
 75/79 anonim ***** válasza:
100%
Én mondjuk próbáltam segíteni a kérdezőnek azzal, hogy megírtam a véleményemet. Szerintem kegyetlenül kitol magával, hogy rááldozza az életét, hogy anyóssal kínlódjon, ahelyett, hogy maguk boldogulnának a párjával. Később, ha anyós kihal a házból, a párodé lesz, de addig... ostobaság ilyen légkörben élni. Képzeld, mi lenne, ha ide még gyereket is vállalnátok! Szegény pici!
2014. ápr. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/79 A kérdező kommentje:

Nézd, utolsó, még mindig jobb mint a kiszolgáltatottság. Ha ide lerakunk egy saját fűnyírót, itt hagyhatjuk 50 évig senki nem fog hozzányúlni, ha felteszek egy könyvet a könyvespolcra, az ott is marad amíg el nem viszem. Ha ültetek egy gyümölcsfát, ahhoz hozzáférünk majd, teremni fog jó sokáig.


Viszont az albérletbe a polcra lerakott könyvet lehet, hogy már a következő héten el kell vinni.


Hozzátenném, nem fogunk örökké itt maradni. Ugródeszka, megtelepedünk, az 1-2 év, utána gyűjtünk egy saját házra, ami remélem már az én nevemen lehet.

2014. ápr. 3. 22:08
 77/79 A kérdező kommentje:
Mindenesetre köszönöm szépen a válaszokat! Nagyon sok választ kaptam, és nagyon sok megnyugtató, hasznosat, kevésbé könnyen emészthetőt de szintén hasznosat is, azzal viszont semmiképp sem értek egyet, hogy egy albérlet jobb ennél. Külön zárható lakásunk van a házon belül!
2014. ápr. 3. 22:09
 78/79 anonim ***** válasza:
88%

Azért ez elárul valamit: " utána gyűjtÜNK egy saját házra, ami remélem már az ÉN nevemen lehet."


Na az a ház közös lesz :)

2014. ápr. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/79 anonim ***** válasza:

68: Ha összeházasodtok, akkor kezd el közös vagyon keletkezni, amit házasságkötés után építetek, annak a fele a Tied.

De ha van spórolható pénzed, mért nem laksz úgy a barátnődéknél, ahogy eddig, vendégként és csinálsz lakástakarékot, és gyűjtesz, teszel félre egy önálló ingatlanra? Mennyi ott egy kicsi ház az utcában?

2014. ápr. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!