Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mennyire mozoghatok szabadon...

Mennyire mozoghatok szabadon az anyós és a barátnőm közös területén?

Figyelt kérdés

A barátnőm tulajdonos, az anyós haszonélvező, bár tudom, hogy az utóbbi jog erősebb, de az anyós elhanyagolja a házat, mi értéket teremtünk ezzel szemben. Viszont az anyós akadályoz.


Persze vannak számára értelmetlen dolgok amik viszont a mi kényelmünket szolgálják, például szeretnék építeni egy lugast a kert végében (hatalmas kert van, a legvégébe) de félek, azt sem engedné.


Hogyan álljunk hozzá a helyzethez?

Simán csináljam meg?


Ugyanis a barátnőm ragaszkodik hozzá, hogy ez az ő háza és nem fog máshova menni a kattant anyja miatt. Az anyós is ragaszkodik hozzá, hogy ez az ő háza, és nyilván zavarja, hogy elnyomja a fiatalok új területszerzése, területhasználata. Gondolom ez idegen, furcsa neki.


Én viszont nem akarok gazos, használhatatlan, teleszemetelt kertben lenni főleg, ha a barátnőm a tulajdonos. Plusz a folyamatos kerti munkát alapnak veszi (irtom a gazt, stb) de ha már elhelyezünk valamit a kertben, vagy áthelyezünk, jön kakaskodni, hogy mit, és miért.


Én szeretnék békés megoldást keresni, de olyannyira ostoba és makacs ember a barátnőm édesanyja, hogy sajnos szerintem megbeszélni itt nem lehet a dolgokat.


2014. ápr. 3. 14:44
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/79 A kérdező kommentje:

Utolsó, egyetértek, de itt most még a barátnőm sem érzi teljesen jól magát. Egyrészt, másrészt hosszútávon szeretne itt lakni.


Ha nem szeretném, hogy a kapcsolat tönkremenjen, ki kell alakítani saját területeket is, főleg ha a barátnőm ezt szeretné, és mivel elmondása szerint a tulajdona. Hozzátenném, nem rakjuk ki az anyóst, külön lakrész felépítésébe vágtunk bele.

2014. ápr. 3. 15:19
 22/79 anonim ***** válasza:
58%

Kérdező, ilyen stílussal én már rég kiraktalak volna az anyós helyében.

Az ismereteid tévesek, hiányosak, és még neked áll feljebb.

Ne keverd össze a TULAJDON és a BIRTOK fogalmakat.

Az ingatlan haszonélvezője jogosult kizárólagosan használni az ingatlant, és jogosult annak hasznára is. Az ingatlan tulajdonjogával természetesen nem rendelkezik (=nem adhatja el).

De ne menjünk bele a jogi részébe, józan paraszti ésszel is felfogható, hogy itt nem az anyós kavarja a sz... a rostélyost, hanem te.

2014. ápr. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/79 anonim ***** válasza:
100%

Azon gondolkodj el, hogy a barátnőd ki által lett tulajdonos? Gondolom anyukája a nevére íratta azt a házat, amiben laktok, viszont haszonélvezetet kért azért, hogy ne lehessen az utcára rakni. Ez a kiindulási pont akkor is, ha esetleg a barátnőd apukája után örökölte. A lényeg az, hogy azt az értéket mármint a házat, ha már értékteremtésről beszélünk nem ti hoztátok létre. Nem a tiétekbe ment bele ő, hanem az övébe ti. Még akkor is, ha papírforma szerint a barátnődé. Apámék házában nekem is van tulajdonjogom, mégse érzem a sajátomnak azért mert a nevemen van. Ők hozták létre, amíg élnek remélem jó sokáig az ő szavuk számít.

Ez ennyire egyszerű, ha emberileg közelítjük meg a dolgokat.


Azt építsd át amit enged, és ne vedd természetesnek hogy valamit is tehetsz ott, mert nem tehetsz. Kikérheted a véleményét, kérheted az engedélyét, de nem rendelkezhetsz, csak azért mert papíron tulajdonos a barátnőd.

2014. ápr. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/79 anonim ***** válasza:
100%

20: Értem, de ott tévedsz, hogy eszedbe nem jut, hogy az az alap, hogy az ember SAJÁT (és családi) ERŐBŐL SZEREZ SAJÁT JOGÚ lakhatási helyszínt, és ezt Te elmulasztottad!

Az egy AJÁNDÉK, hogy Te most (talán átmenetileg, amíg tart a kapcsolat) kölcsönbe kapsz egy részt, és nem természetes, nem magától értetődő dolog.

Az a helyzet, hogy Te ELMULASZTOTTAD megteremteni a lakhatási önállóságodat és a máséval akarsz úgy bánni, mintha a tied volna.

Ha volna sajátod, hidd el, ehhez is másként állnál!

2014. ápr. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/79 anonim ***** válasza:
100%
Egy gondolat lemaradt. Ha ott laksz, akkor nem szívességet teszel azzal, hogy írtod a gazt stb, hanem rendben tartod a saját életteredet. Kitüntetés nem jár érte. Ha ott laksz és használod, akkor tartsd rendbe. Ez nem ad plusz jogokat.
2014. ápr. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/79 anonim ***** válasza:
100%

"csak gyenge a megvalósításhoz."


Nem gyenge. Ugyanis nincs mit megvalósítani, mivel nincsen jogotok hozzá.


"hogy lekerít a kertből egy részt, és akkor abba ott másnak nem lesz beleszólása. (családon belül, elvi szempontból) "


De, az anyósodnak igen, és csak az engedélyével.

Tulajdonképpen örüljetek, hogy ott lakhattok. Ez nem csak a nejed döntése. Csak addig lakhattok ott, amíg az anyós így akarja.

2014. ápr. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/79 anonim válasza:
0%

Én a kérdezővel értek egyet ez a haszonélvezeti jog hatalmas baromság.

A haszonélvező köteles a rendes gazdálkodás szabályait betartani, a dolog fenntartásával járó terheket viselni (a rendkívüli javítások és helyreállítások kivételével), a közterheket viselni, a tulajdonost a dolgot fenyegető veszélyről és a beállott kárról, a haszonélvezet gyakorlásának harmadik személy általi akadályozásáról értesíteni, tűrni, hogy a tulajdonos a veszély elhárítására illetve a kár következményeinek megszüntetésére a szükséges intézkedéseket megtegye, tűrni, hogy a tulajdonos a haszonélvezet gyakorlását ellenőrizze, a haszonélvezet megszűntével a dolgot visszaadni.

A tulajdonos jogai:

A tulajdonos a birtoklás, a használat és a hasznok szedésének jogát gyakorolhatja, amennyiben a haszonélvező e jogokkal nem él.

Ha a haszonélvező ellenérték fejében kívánja átengedni a haszonélvezeti jog gyakorlását, akkor a tulajdonos azonos feltételek mellett a dolog használatára igényt tarthat.

A tulajdonos jogosult a haszonélvezet gyakorlását ellenőrizni.

Ha a haszonélvező a dolgot rendeltetésének meg nem felelő módon használja, rongálja, vagy a dolognak a haszonélvezet megszűntével való visszaadását egyébként veszélyezteti, és a tulajdonos tiltakozása nem vezetett eredményre, a tulajdonos biztosítékot követelhet. Ha a haszonélvező nem ad biztosítékot, a bíróság a tulajdonos kérelmére a haszonélvezeti jog gyakorlását biztosíték adásáig felfüggesztheti.

A tulajdonos ellenőrzési jogosultsága és a biztosíték követelésének joga azzal szemben is megilleti, akinek a haszonélvező a haszonélvezet gyakorlását átengedte.

2014. ápr. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/79 A kérdező kommentje:

Nézd, a mai magyarországi helyzetben, tekintettel az alacsony fizetésekre és munkanélküliségre, 10 év kellene ahhoz, hogy vehessünk egy normális házat a barátnőmmel. Már jócskán felnőttek vagyunk, ebben a hülye helyzetben elég rossz, hogy az anyós nem azt mondja, hogy azt csináltok amit akartok, csak figyeljetek azért oda, hanem azt, hogy EZ AZ ÉN HÁZAM, HA NEM TETSZIK EL LEHET MENNI!

Nem?


Most komolyan.

Mert ő is tudja, hogy bármikor kitehet minket, akkor meg? Minek még pluszban terrorban is tartani minket, hogy ne ültessünk paradicsomot, mert ő azt nem szereti, vagy nem tudom. Én nem értem.


Tehát.... most normális ember szerintem átengedi idővel a fiának lányának a stafétát idővel, legalábbis igyekszik a kezébe adni sajátot, mondom NORMÁLIS ember...


A nem normális meg bezárja a gyereket egy szobába mint egy kutyát, aztán amikor nem tud vele mit kezdeni vagy nekiáll kínozni, vagy kidobja.

Értem?

2014. ápr. 3. 15:34
 29/79 A kérdező kommentje:

De szerintem az, hogy a lányod szeretne valamit ami nem hülyeség, és meg is csinálja.

Legutóbb abból volt hatalmas cirkusz, hogy a barátnőm nagymamája beleadott egy nyílászáró árába, persze nem kellett volna elfogadni tőle.


Az anyós persze kiakadt, mert már évtizedek óta a szülei nyugdíjából él! Abból él, és ők is könyörögtek már neki, hogy hagyja, hogy azt csináljunk amit akarunk...


És akkor ennek ellenére jön a (rendben, létező) jogaival...

És ha a haszonélvező eladósítja az ingatlant, és a bank lefoglalja, a tulajdonos mit tehet? Mert manapság ez is egy opció... nem nagyon fizeti a számlákat sem.

2014. ápr. 3. 15:37
 30/79 anonim ***** válasza:
51%

A tulajdonos eladhatja a tulajdonát haszonélvezővel együtt.

Azt lehet mondani az anyósnak, hogy ha sokat szórakozik egy 20 tagú cigány család lesz az új tulajdonos. Azok nem foglalkoznak semmi haszonélvezővel.


Ellenben a kompromisszumos megoldás lenne célszerű. A telket is le kellene választani és a házat is teljesen. Előbb-utóbb az anyós rászorultabb lesz, így egyre kompromisszum képesebb.

2014. ápr. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!