Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mennyire mozoghatok szabadon...

Mennyire mozoghatok szabadon az anyós és a barátnőm közös területén?

Figyelt kérdés

A barátnőm tulajdonos, az anyós haszonélvező, bár tudom, hogy az utóbbi jog erősebb, de az anyós elhanyagolja a házat, mi értéket teremtünk ezzel szemben. Viszont az anyós akadályoz.


Persze vannak számára értelmetlen dolgok amik viszont a mi kényelmünket szolgálják, például szeretnék építeni egy lugast a kert végében (hatalmas kert van, a legvégébe) de félek, azt sem engedné.


Hogyan álljunk hozzá a helyzethez?

Simán csináljam meg?


Ugyanis a barátnőm ragaszkodik hozzá, hogy ez az ő háza és nem fog máshova menni a kattant anyja miatt. Az anyós is ragaszkodik hozzá, hogy ez az ő háza, és nyilván zavarja, hogy elnyomja a fiatalok új területszerzése, területhasználata. Gondolom ez idegen, furcsa neki.


Én viszont nem akarok gazos, használhatatlan, teleszemetelt kertben lenni főleg, ha a barátnőm a tulajdonos. Plusz a folyamatos kerti munkát alapnak veszi (irtom a gazt, stb) de ha már elhelyezünk valamit a kertben, vagy áthelyezünk, jön kakaskodni, hogy mit, és miért.


Én szeretnék békés megoldást keresni, de olyannyira ostoba és makacs ember a barátnőm édesanyja, hogy sajnos szerintem megbeszélni itt nem lehet a dolgokat.


2014. ápr. 3. 14:44
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/79 anonim ***** válasza:
100%

Stabil, de annyira mégsem, hogy lépjen veled. Mégis hány éves anyuka? Mert sokra nem mentek ezzel a házzal, ha még hosszú évekig ilyen állapotok közt kell élni. Egye meg a fene, én inkább albérletbe mennék.

Ja, és nem a levegőbe beszélek: szüleimnek nagy háza van, bőven miénk lehetne az egyik szint, mégis elmentem onnan, és albérletben vagyunk. Mert én nem tűröm, hogy mindenbe beledumáljanak, pedig a leírásod alapján a te anyósodhoz képest az én apám még egy teljesen jól kezelhető ember. Plusz nagyanyám egykori házába is költözhettünk volna, de nekem olyan áron nem kell, hogy mindent megszabjanak, meg felhánytorgassák. Inkább majd mi magunk albi mellett félrerakosgatjuk a pénzt. Persze ez áldozattal jár, de inkább ez. Sem a párom, sem én nem lennék ilyen birka, hogy ilyen helyzetbe belemenjek, mint te. Nem egy emberke járt már pórul hasonló elgondolás miatt.

2014. ápr. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/79 anonim ***** válasza:
100%

Az a probléma, hogy költötök a házára és még dirigál? Ezt nem jól látod. Ez akkor lenne helytálló, ha ő kérte volna hogy költsetek rá, vagy elvárná. De ő ezt nem akarja.


A nagyapám jut eszembe, aki nem engedte meg a házát átalakítani, mert tudod ő úgy szerette ahogy az volt, ahogy ő hozta létre. Megmondta, ha ő nem él akkor apumék azt csinálnak nyilván ott amit akarnak, de addig tartsák tiszteletbe azt, hogy ez neki így jó.


Ha anyósod nem akarja az átalakítást, hát hadd legyen már joga hozzá. Vannak helyzetek, amikor nem az a fontos hogy mi mennyit ér, hanem az eszmeiség.


Az a kijelentés meg, hogy az anyósod a szülei nyugdíjából él, nagyon erős túlzásnak tűnik. Lehet, hogy támogatják anyósodat valamennyivel, de a mai nyugdíjakból, főleg az ő korosztályukban, örülnek ha magukra elég, nem ám még valakit el is tartanak belőle.


Értem a problémádat, de ennyire nem kell színezni a helyzetet. Szerintem ez egy általános reakció, mármint ahogy anyósod reagál, csak másoknak természetes, hogy az rendelkezik aki teremtett. Nem az aki belecsöppent valamibe.

2014. ápr. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/79 anonim ***** válasza:
100%

"Lehet, hogy sosem lesz a tiéd a tulajdonjog fele sem."


A tulajdonjog fele soha nem lesz az övé, ha csak a párja direkt rá nem íratja (ilyent meg miért tenne?). Hiszen ha netán összeházasodnak, ez a ház akkor is a barátnő magánvagyona marad.

2014. ápr. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/79 anonim ***** válasza:
73%

"Az meg nettó baromság, hogy nyugodtan felszánthatja a kertet és beszórhatja sóval, ez rongálásnak felel meg és megint csak támadható."


Ezt képletesen kell érteni. Neked is kár volt iskolába járnod, ha nem esett le a hasonlat.

2014. ápr. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/79 anonim ***** válasza:
27%

ki nem teheti a lányt. mert a tulaja a háznak, de az anyos mindenbe beleszolhat

..

2014. ápr. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/79 anonim válasza:
34%
Rájöttem hogy képletesen van, de azért írtam így, mert egyáltalán nem tehet meg azt a haszonélvező amit akar, sőt bizonyos szempontból nincs joga változtatni az ingatlanon
2014. ápr. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/79 anonim ***** válasza:
0%

Nem olvastam el az eddigi válaszokat, így lehet már kaptál hasonló választ.

A haszon élvezet nem azt jelenti, hogy jogerősebb az anyós, csak azt jelenti, hogy amíg ő él, addig ő ott lakhat, és azt csinálhat haszon terén, amit csak akar az anyós. Pl. ha kiakarna adni egy szobát albiba szó nélkül megteheti.

A tulajdon rész erősebb, mivel az anyós pl. eladni nem adhatja el az ingatlant, azaz a bnődé az ingatlan, kitenni nem tehet ki titeket, ill. ha neked nincs jogilag ott semmid, akkor téged kitehet jogilag az anyós. A bnődet viszont nem.

A barátnődnek is igaza van, hogy miért menjen el a saját tulajdonából, neked is, anyós meg kattant ez is igaz, de szerintem legjobban úgy tudsz kijönni ebből, ha nem ragaszkodsz ahhoz, h te mit akarsz, pl. rendet, akkor is, ha ez pl. a világ legtermészetesebb dolga. Inkább sz@rd le, pl. mond meg bnődnek is, meg anyósnak is, h ha nekik jó a kupiba akkor hajrá. Ha meg nagyon nem bírod elviselni, ezt még mondhatod bnődnek is, h nézzen téged is, h te nem tudsz ilyen kupiba élni, és vmi közös megoldást találjatok, ha nem is elköltözve, de azért nem az a norma, ami adott. esetleg próbáld anyóssal megértetni, hogy de mit rosszat teszel azzal, ha rend van, azzal pont neki van növelve a saját haszna is. Kérdés, h csak kakaskodik, vagy tényleg nem fogja ezt se fel?! Ha csak is kizárólag kakaskodik akkor az a célja, h szét válasszon titeket, így megint csak az a legtöbb, amit tehetsz, h akkor élvezze anyós a kupiját, te pedig elviseled.

2014. ápr. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/79 A kérdező kommentje:

Minden kockázatos.


Sok ember járt már pórul azzal, hogy a barátnője családjával élt együtt, majd kidobták, de sok családot ismerek, akik viszont így kezdték az életüket, oda születtek a gyerekeik és a mai napig békében élnek.


Sok ember van aki élvezi annak örömét, hogy albérletben élhet, majd miután felújította az ottani lakását, eladják, és elküldik. Van ismerősöm aki 4 évig élt albérletben amit el akartak adni, majd felújította a kertet, kifestett, és eladták a feje fölül az albérletét. Ez mostohább.


Sok emberről hallottam, aki úgy került az utcára, hogy nem tudta kifizetni az albérletét.

2014. ápr. 3. 16:39
 49/79 A kérdező kommentje:

Nagyon-nagyon sokat mérlegeltem, hogy inkább a leendő feleségem vagyonát és a közös jólétet gyarapítom a pénzemmel akkor is, ha el kell viselni az anyóst, minthogy egy vadidegen helyen tengjek-lengjek és a felújításra felhasználható összeget egyszerűen odaadjam a tulajdonosnak.


Más kérdés ha lenne hova mennem, és lenne egy erős fizetésem. Talán még azt is megfontolnám, hogy bérelek egy luxusingatlant 150 ezerért a feleségemmel (még barátnőmmel együtt) és abban élünk amíg kedvünk tartja.

2014. ápr. 3. 16:43
 50/79 A kérdező kommentje:
Sokan pedig azért élnek albérletben, hogy közelebb lehessenek a munkahelyükhöz, iskolájukhoz. Mi fél órára vagyunk vonattal Budapesttől és ehhez képest a hely maga a paradicsom.
2014. ápr. 3. 16:44
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!