Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Az anyós megőrült?!

Az anyós megőrült?!

Figyelt kérdés
A barátom 24 éves,mivel az anyja hitelekbe rángatta őt és még le is húzza,ezért egyedül külön költözni nem tudna.Most mégis rávettük magunkat,hogy külön költözik mivel az anyja minden on nélkül úgy döntött,hogy én nem mehetek oda,max hétvégén egyik napon.Tényleg semmi előzménye nem volt.A nő alapból kettyós,volt már pszichiátrián és nyugtatókat,altatókat stb.-t szed.Szóval el lehet képzelni milyen.A barátom 50000ft-ot fizet azért,hogy ott lakik.Nálunk nem nagyon tudunk találkozni..vagyis,hogy tudunk csak mivel egy szobában vagyok hugommal nulla magánélet,és beszélgetni sem nagyon tudunk így ahogy szoktunk.Kitudja mikor találunk albérletet (már az összes lehetségeset és árban megfelelőt megkérdeztem,de már mind elkelt)szoval kijelentette a barátom,hogy amig nem tud elkoltozni akkor fogok menni oda amikor ő úgy gondolja.Az anyja csak azt hajtogatta,hogy nem.Mivel a barátom nagykorú és fizet amiért ott lakik (gyakorlatilag ha nem fizetne a szuleinek nem lenne mit enni)ugy gondolom,hogy azt vihet oda akit akar.Szoval este a szulei engedélye nélkül este elvisz magához,és ott alszom.Csak attol félek,hogy nagy vita lesz.Ténnyleg soha egy rossz szót nem mondtam eddig nekik.Ezelött a barátommal minden időnket együtt töltöttük,és így,mivel nem is egy helyen lakunk heti 1x2xtudunk találkozni.A suli miatt akkor is csak 10 perce.Teljesen kezdek idegileg belefáradni,azzóta folyton vitázunk mert feszültek vagyunk és minden nap bőgök össze vissza.Mit a véleményetek?Mit tennétek?Mit mondanátok nekik?

2016. jan. 27. 13:03
1 2 3 4 5 6 7
 51/66 A kérdező kommentje:
Elég sokat aludtunk külön,két évig koleszos voltam,és csak hvégén találkoztunk.Inkább sulit váltottam.És én szívesen elmennék dolgozni,de anyukám nem lelkesedik az ötletért.Lett volna egy munkalehetőség mindkettőnknek Németországban,de persze anyukám nem engedné,hogy a gimit abba hadyjam.A barátom pedig nélkülem semmiképp nem akart menni.Ja és lemondtam a fősuliról és egyetemről,csak,hogy elöbb elkezdhessek dolgozni,és elkezdhessük a közös életünket
2016. jan. 27. 14:54
 52/66 anonim ***** válasza:
90%

ja jobb gürizni semmiért, mint tanulni...

végül is....

2016. jan. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/66 A kérdező kommentje:
Az a hobbid,hogy belekötsz abba amit az ember ir?Az elöbb az a bajod,hogy nem dolgozok,most meg hogy nem tanulok.Nem azt mondtam,hogy soha nem akarok.Alapból nem lenne anyukámnak pénze fizetni a fősulim,így érettségi után egyből semmiképp nem tudnék menni.Fősulira akár 25 évesen is elmehetek,sőt akár 60 évesen is elmehetnék,persze nem akkor akarnék.Amúgy meg az emberek fele itt amúgy is feldughatja a seggébe a diplomáját a seggébbe és úgy dögölhet meg a gyárakban.Főleg ha nem pesti,vagy valamelyik nagyvárosba él.
2016. jan. 27. 15:05
 54/66 anonim ***** válasza:
97%

De most komolyan, nem kötekedésből, mi a lópikuláért írsz akkor ki kérdést, ha mindenre van konkrét válaszod. bárki bármit ír, az nem jó, Te megmondod a tutit. Mindenkinek visszavágsz, mindent kimagyarázól. Mondom, én hogy látom, természetesen a tévedés lehetőségét fenntartva magamnak, lévén semminemű rálátásom nincs az életedre, az általad leírottakon kívül.

1. Bocsáss meg gyermeke, de amit csinálsz, szimplán hiszti. Semmi és senki se jó, csak nekem van igazam, és én akkor sem bírom ki, stb...

2. Más fa@ára nem verjük a csalánt. Ergo tök mindegy a kedvesed mennyit ad bele a lakhatásukba, az nem a Te otthonod, mondjuk ha az elmondásod szerint gyakorlatilag egyedül fizeti, nem értem miért lakik ott...és már rá is tértünk a hármas pontra...

3. kifogás, kifogás hátán. Írd meg hol élsz, garantálom találok Nektek egy albérletet, egy szobát minimum, 50-nél kevesebbért is, de legyen annyi rezsivel együtt.

4. Kaja mindenhol kell. Nomármost, ha otthon Ő fizeti, akkor különélve is tudja, de ha ez mégis gond, akkor mégiscsak kap valami ellátást, lévén ha magának finanszírozza, akkor tök mindegy hol teszi.

5. huszonéves emberek ne töketlenkedjenek. Adósság, lehúzós anyuka, stb... folytonos kör, sosem lesz vége, nem picsogni kell, hanem lépni.

6. Jövedelmed zéró, ne nagyon zólj bele a pénzügyeikbe, mégha szúrja is a szemed.

7. ha olyan felnőtt vagy, hogy kiköveteled a magánéletet magadnak, akkor ahhoz is légy felnőtt, hogy tegyél érte.

8. Diákmunka. Elmúltál 16. Ne gyere az érettségivel, ha nem a Fazekasba jársz épp Pesten, vagy valamelyik versenyistállóba, simán belefér pár alkalom havonta.

9. Senki nyakára nem megyük, aki nem lát szívesen, ha ez forgolódást jelent éjszaka, akkor így jártál, hidd el, az emberi szervezet csodálaos, ha fáradt leszel, majd alszol.

10. Fel kellene nőni végre. Nem kell a főiskoláról, egyetemről a közös élet miatt lemondani, vagyunk egy páran, köztük én is, aki levelezőn jártunk egyetemre, munka mellett, pedig nem büfé-szakos diplomám van. Megoldható.

Nem írok több pontot, mert olyan neked józan érveket mondani, mint a tengerbe vízet hordani. Tökéletesen felesleges. Bármilyen jószándékkal is fordul hozzád az ember, a kákán is csomót keresel. Ha olyan okos vagy és határozott, akkor nosza, oldd meg, oldjátok meg a problémáitokat, nem igényel rakétatervezést, de egyszerűbb okolni a környezetetés a körülményeket, semmint hogy felnőtt módjára valós problémamegoldásba kezdenétek. Mondd, ki akadályoz meg benne? No látod, senki. Kérlek, kímélj meg attól, hogy cáfolatokat írz mindenre, nem szükséges. Nagyobbik fiam 16, a kisebbik tartós beteg, Anyukám engem is egyedül nevelet, 18 évesen költöztem külön, azóta vagyok önálló, mindent magam értem el, nem volt fáklyásmenet és ma sem egyszerű. De egyvalamit sosem tettem. Nem nyekeregtem vadidegeneknek fórumon, hogy milyen mostoha sorsom van. Ha valamivel elégedetlen voltam, tettem ellene. Neked is ezt javaslom. Elárulom. Soha, senki nem fogja megoldani helyettetek. tudod, Yoda mester is megmondta: "tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!" Abba kéne hagyni a picsogást és a töketlenkedést kedveskéim és a tettek mezeére lépni. De persze majd rögtön fene önérzetetesen megmagyarázod, hogy miért is nem lehetséges. Kifogások, azok mindig vannak!

2016. jan. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/66 anonim ***** válasza:
98%

"Ja és lemondtam a fősuliról és egyetemről,csak,hogy elöbb elkezdhessek dolgozni,és elkezdhessük a közös életünket"


Jo nagy hulye vagy.


Majd 10 ev mulva gyere vissza, meg fogod erteni, miert irtam ezt.


Amugy meg ha a baratod utalja az anyjat, akkor megis mi a bubanatos lofaxert lakik meg mindig egyutt vele?

2016. jan. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/66 anonim ***** válasza:
79%
vicceltem, de úgy tűnik komolyan veszed...
2016. jan. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/66 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező! Mit vársz? Barátodnak nincs pénze, neked annyi sem. Ezt nektek kell megoldani, senki más nem fogja helyettetek. Fejezd be te is a sulit, kezdj el dolgozni, és előrébb lesztek.


"A nő alapból kettyós,volt már pszichiátrián" És? Szíve joga.

2016. jan. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/66 anonim ***** válasza:
20%

Hát... ezt is végigolvastam. Én megértelek, kérdező, ha megszoktad, akkor ennyi idő után a mentális állapotod is múlhat ezen, ez nem mindig választás kérdése.


Nem, nem mindenki alszik el, ha már nagyon fáradt, ezt a saját bőrömön is tapasztaltam.

2016. jan. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/66 anonim ***** válasza:
97%
Nyilván, ahogy mindenki más is, de a tinédzserek általában igen, ha mégsem, annak fiziológiás oka van, avagy mentális, mindkettő kezelésre szorul. Gyakorlatilag még növésben van, ne magyarázd már el nekem, hogy szerelmi bánat miatti kialvatlansággal vitt el a mentő bárkit is. Pár napig forgolódik, aztán alszik. Kalap-kabát, ha tetszik, ha nem , attól ezek még tények maradnak. de feltétlenül erősítsd meg a hisztiben, avval marhára előrébb lesz!
2016. jan. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/66 anonim ***** válasza:
93%

Szóval 17-18 éves vagy. AZt hittem fősulira/egyetemre jársz.

Mégis mit vársz? Még kell tanulnod pár évet. Foglalkozz a tanulmányaiddal, pasizni ráérsz még. Nehogy 17 évesnek létszükséglete legyen, hogy nem a pasijával él együtt, amikor egyik fél sem tudja biztosítani a feltételeket. Barátodat is ennyire stresszeli a dolog, vagy csak téged?

17 évesen nem kell felnőttet játszani.

2016. jan. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!