Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek? Ez már nem mehet...

Mit tegyek? Ez már nem mehet így tovább.

Figyelt kérdés
Sziasztok.Adott anyós, párom és én hárman élünk a saját párommal közös lakásban immár 3 éve költözött be anyós.A baj az, hogy kevés a nyugdíja, kb.1-2 hétig elég neki. Mi semmit nem veszúnk el tőle, a számlákat kifizetjük.A baj az, hogy mindig panaszkodik más rokonoknak, hogy ő éhezik, meg nincs otthon kaja.Sajnos én sem keresek csak minimálbért, néha tudok főzni, néha nem.Van, hogy 1000 Ft-unk van 1 napra, rendelek 990-ért pizzát, hogy mégse mindig kenyeret meg felvágottat együnk, és abból 1 szeletet eszek én párom meg a többit.De ha van, akkor természetesen úgy főzök/rendelek/hozok menüt haza hogy neki is, külön.Csak hát volt amikor mindennap hoztam haza a menüt, és ott penészedett meg, mert neki nem ízlett. Vagy a rengeteg kenyér, amit kidobtam, mert ránkszáradt.Ha főzök, megesszük,szerencsére párom majdnem mindent megeszik, anyós meg kijön, mit kotyvasztasz? Na kösz.Ebből is vita volt, hogy ő nem úgy értette.Ha van itthon a hűtőben kaja, sokszor előfordult hogy én este 10-ig dolgoztam addig nem evett, "mert ő nem nyúl a máséhoz".Persze, mert meg kell főzni!!! Egy lusta disznó. Nekem elegem van ebből,nem érzem jogosnak eltartani valakit aki amúgy egyáltalán nem mozgásképtelen, cukorbeteg ugyan, de az én szüleim meg apu 2 agyi infarktuson van túl, anyut méhnyrákkal műtötték, idősebbek anyósomtól mindketten, és mégis dolgoznak.Mit tegyek? Már el akartam költözni.Párom sajnos már megmondta, hogy ő nem tud mit tenni,ő semtud többet adni, mert alig keres,nem mondd semmit.
2017. febr. 23. 17:29
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
100%

De miert költözött be..?

Nem irigyellek..

Nem mehetne máshová anyosod lakni?

2017. febr. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg el kéne költöznötök kettesben.

Egyébként ha anyósod nem költ semmire, mert mindent ketten fizettek, hova megy el a pénze? Mert oké, hogy nem sok, de ha nincs kiadás, akkor hova megy el?

2017. febr. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
100%

Mi az hogy nem tud mit tenni?

Komolyan nem értem. Az ő anyja nem?

Én tuti kiköltöznék és megmondanám a páromnak amíg nem talál rá megoldást nem lát többé.

Kajához való viszonyulása se normális.

2017. febr. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
98%

Én azon akadtam fenn,hogy ha nincs pénzetek,miért rendelsz 990ért pizzát?

Az az 1 szelet az semmi,amit megeszel. Attól a falnak mész.

990 ből már tudnál venni kis krumplit meg virslit és csinálsz egy paprikás krumplit. Netán ha van időd,szaggatsz bele egy kis nokedlit. Olcsó,gyors ,laktató.

2017. febr. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
95%

Hallod, menüt, meg pizzat rendelsz úgy, hogy nincs pénzetek. Gratulálok!

Mit foglalkozol azzal, hogy anyósod eszik e? Nem a te gondod.

Az meg, hogy 1 szeletet eszel a pizzából, a többi a párodé..... No comment....

2017. febr. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
82%

Szerintetek a pasija ki fogja rakni a saját anyját az utcára? Mert kevés nyugdíjból más nincs.

Mennyi az annyi? Ő külön vesz magának kaját? Szed gyógyszert?

Pl. 25-30 ezres nyögdíj tényleg addig elég, amíg eljut a patikába.


990-ért pizza, ha nincs pénz? Ez viszont luxus! Fele pénzből tudnál otthon pizzát sütni, vagy veszel kenyeret, felvágottat, és mindenki jól lakik. Nehogy azt hidd, hogy a pizza táplalóbb, az is csak kenyértészta és szósz meg sajt.


Anyósod miért nem főz olyat, amit mind megesztek? Vagy az neked nem tetszik, gondolom.


Azt kell végiggondolni, hogy milyen lehetőségek vannak.


Ti ketten nem tudtok keresni valami normális állást, emberi fizetéssel? Ha úgy gondolod, hogy anyósod találna magának, akkor gondolom van munka felétek. Elég cink, hogy fiatal, erős emberek vagytok, és beéritek ennyivel.


Elhiszem, hogy neked anyósod útban van.

De normális ember az anyját nem dobja utcára, márpedig a párod édesanyja.

2017. febr. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem miért rendeltek kaját, ahelyett, hogy főznétek, sokkal olcsóbb. Ha nem értek rá főzni, akkor vegyetek hozzávalókat és főzzön a mama amíg otthon van. Gondolom az ő főztje jobb lehet, mint 1 szelet pizza amit megeszel.

A férjed vállaljon kicsit nagyobb felelősséget ha már az ő anyjáról van szó, ne te idegeskedj már, hogy miből lesz eltartva a mama. Az se tiszta, hogy miért nem kerestek normális munkát, a lidl-ben pl 250-et fizetnek, biztos nem robotolnék minimálbérért, hanem keresnék valamit ami jobban fizet. Mamát is el lehet küldeni dolgozni vagy ne panaszkodjon.

Mondd meg a férjednek, hogy rendezze a mama kajáltatását vagy keressen neki munkát. Kirakni nyilván lehet az anyukáját, de állj a sarkadra.

Anyósnak mennyi a nyugdíja és mire költi???

2017. febr. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
89%
*kirakni nyilván nem lehet
2017. febr. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
83%

rendelsz 1000ért pizzát, de pénzed nincs? gratula.

rendelni? menüzni? főzzél anyukám, az a legolcsóbb


költözz akkor el és kész.de minimálból te sem élsz meg.

2017. febr. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
87%

Mi lett az anyós lakásával?

Eladtátok?

Az a pénz kié lett?

Vagy kiadjátok?

Az a pénz kié lesz?

2017. febr. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!