Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek? Ez már nem mehet...

Mit tegyek? Ez már nem mehet így tovább.

Figyelt kérdés
Sziasztok.Adott anyós, párom és én hárman élünk a saját párommal közös lakásban immár 3 éve költözött be anyós.A baj az, hogy kevés a nyugdíja, kb.1-2 hétig elég neki. Mi semmit nem veszúnk el tőle, a számlákat kifizetjük.A baj az, hogy mindig panaszkodik más rokonoknak, hogy ő éhezik, meg nincs otthon kaja.Sajnos én sem keresek csak minimálbért, néha tudok főzni, néha nem.Van, hogy 1000 Ft-unk van 1 napra, rendelek 990-ért pizzát, hogy mégse mindig kenyeret meg felvágottat együnk, és abból 1 szeletet eszek én párom meg a többit.De ha van, akkor természetesen úgy főzök/rendelek/hozok menüt haza hogy neki is, külön.Csak hát volt amikor mindennap hoztam haza a menüt, és ott penészedett meg, mert neki nem ízlett. Vagy a rengeteg kenyér, amit kidobtam, mert ránkszáradt.Ha főzök, megesszük,szerencsére párom majdnem mindent megeszik, anyós meg kijön, mit kotyvasztasz? Na kösz.Ebből is vita volt, hogy ő nem úgy értette.Ha van itthon a hűtőben kaja, sokszor előfordult hogy én este 10-ig dolgoztam addig nem evett, "mert ő nem nyúl a máséhoz".Persze, mert meg kell főzni!!! Egy lusta disznó. Nekem elegem van ebből,nem érzem jogosnak eltartani valakit aki amúgy egyáltalán nem mozgásképtelen, cukorbeteg ugyan, de az én szüleim meg apu 2 agyi infarktuson van túl, anyut méhnyrákkal műtötték, idősebbek anyósomtól mindketten, és mégis dolgoznak.Mit tegyek? Már el akartam költözni.Párom sajnos már megmondta, hogy ő nem tud mit tenni,ő semtud többet adni, mert alig keres,nem mondd semmit.
2017. febr. 23. 17:29
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
100%
Sok helyeen van Családsegitő szolgálat, tanácsadás, nézz körül, nálatok van-e ilyen és kérj segitséget. Tudnak ajánlani talán ügyvédet is. Van egy olyan érzésem, hogy tartanod kell attól, hogy erőszakkal ebrudalnak ki a lakásodból. Mire föl akar a párod gyereket? Miből lenne neki ennivaló? Hány éves a párod? Mondjuk el lehetne küldeni anyósodat a lányához, legalább egy időre. Anyósod hány éves? MEnnyi a cukrszintje? Mert esetleg arra is lehet bazirozni, hogy nem sokáig birja... ezt az "édes " életet, hát aki cukorbeteg és zabálja a cukrot, meg a gyógyszert is ??? Őrület az egész.
2017. febr. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudod bizonyítani, hogy mennyit örököltél (márpedig miért ne tudnád) és a "jólsikerült" párod segélyen tengődik, egy ügyvéd segítségével simán vissza tudod szerezni a ráíratott fél házat. Pénzbe fog kerülni, de még mindig kevesebbe mint a fél ház értéke. Az örökség házasságban is külön vagyon marad. Hajrá, légy erős, ne hagyd magad! Muszáj lesz lépned, mert teljesen tönkre fognak tenni.
2017. febr. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 anonim ***** válasza:
61%
Persze ügyvéd kellene, de szerencsétlennek a minimálbéréből szerintetek h futja rá. Egy ügyvédnél az is húszezertől kezdődik h köszön. Egyébként azt a huszonkétezret amit a párod keres nem tudom felfogni. Az én apámnak is nyolc általánosa van és van mikor 280-at hoz haza. Mondjuk ő nem is egy lusta disznó, hanem megdolgozik a pènzéért. Kérdező, nem irigyellek, elég szar helyzetbe vagy, de ne hagyd magad kihasználni.
2017. febr. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim válasza:
100%
[link] Itt utána tudsz nézni ingyenes jogi tanácsadásnak Békés megyében...próbáld meg, hátha segítenének abban, hogyan szerezd vissza a házad felét...egyébként most olvastam valahol, hogy még az ajándékozással valakinek adott ingatlant is vissza lehet szerzni...szóval én arra bíztatlak, hogy mindenképpen próbáld meg! Addig is kamuzz össze-vissza,ők is azt teszik... és így gyűjts egy kis tőkét magadnak! Sok sikert!
2017. febr. 24. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:
100%

Jaj ezt nagyon fájt olvasni.. a kérdésben csak anyósra panaszkodsz, erre kiderül, hogy a párod is egy tuskó...

Remélem, sikerül ügyvéddel megoldanotok ezt, nagyon drukkolok, írj majd, hogy alakult!

2017. febr. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Sürgősen beszélj egy ügyvéddel, ha bizonyítani tudod, hogy a te pénzedből van a lakás, lehet, hogy nincs veszve minden.

Ettől a bandától szabadulj!!

Írd ki mi van, szurkolok neked nagyon!

2017. febr. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 anonim ***** válasza:
100%

Kérlek!!!!

Ne szülj neki gyereket!!!

Ezt sztem azért mondja, mert tudja, hogy gyerekkel még nehezebben szabadulnál tőle.

2017. febr. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 anonim ***** válasza:
100%

Ha diákhitelt fizetsz, akkor főiskolára jártál, nem? vagy legalább is valami felsőfokú OKJ-ra? Ez csak azért vetődött fel bennem, mert én is ennyivel fizetem a diákhitelt. Ha jártál, miért nem dolgozol a szakmádban? Vagy nem fejezted be? Ha nem, fejezd be gyorsan és keress egy normális munkát. Nekem már csak a nyelvvizsga van hátra, de közben dolgozok egy raktárban, de a fizetésem még mindig jobb, mint a tied.

A párodat kb a nagybátyámhoz tudom hasonlítani, aki egy az egyben olyan, mint párod. Mai napig nem tudom, hogy nagynéném miért van benne és miért szült neki 4 gyereket is. Ne ess ebbe a hibába. Látom nagynénémen is, hogy szenved, de nem tesz semmit. Ne légy ilyen. Járd végig a hivatalokat, családsegítőket, valaki csak tud segíteni. Ha pedig megpróbálnak kitenni a lakásodból, menj a rendőrségre. Kérd barátok, család segítségét, csak ne hagyd ennyibe. Ha el is költözöl, mert nem bírod, a lakásodat ne hagyd. Attól, hogy nem laksz benne a tulajdonjog fele a tied, de nem vagyok benne biztos, hogy a másik fele nem. Tedd rendbe az életedet, felejtsd el ezt a "családot", tanulj valami normálisat és kezdj elölről mindent.

2017. febr. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:
100%
Fordulj ügyvédhez!
2017. febr. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy kiköltözz a saját lakásodból, és odaadd nekik!!

Akik az ügyvédet írták, azokkal egyetértek. Valamint pontosan én sem tudom, hogy van, de a lakás a te szerzeményed, bizonyíthatóan a te örökségedből, pénzedből van (előttem írta azt valaki, hogy különvagyon), szerintem mindenképpen van keresnivalód, vagyis szerintem az a lakás mindenképp téged illet, ügyvéd tudja ezt pontosan, hogy hogy van.

A párod közmunkás? Vagy szoc segélyen van? Az, hogy nyolc általánossal nem tud többet keresni, az csak mese. Nem is Akar. Neki jó így. Tapasztalat, mert ilyen embert is ismertem (sajnos egész közelről), meg olyat is ismerek, aki nyolc általánossal 200 felett keres havonta. Még akkor is, ha Békés megye nem Svájc.

Véletlenül se szüljél neki! Vannak normális pasik ezen a bolygón! Menj ügyvédhez, és sürgősen vess véget ennek a helyzetnek! Azért ne egyedül csináld, mert mivel közös néven van a lakás, nehogy bedőlj valami dumának, amit a pasid előad. Ügyvéd majd szépen elmondja, tudom, hogy sokba kerül, de ez a legbiztosabb megoldás. Oldd meg valahogy. Nehéz helyzetben vagy, és még rosszabb lesz, ha így megy tovább.

2017. febr. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!