Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek? Ez már nem mehet...

Mit tegyek? Ez már nem mehet így tovább.

Figyelt kérdés
Sziasztok.Adott anyós, párom és én hárman élünk a saját párommal közös lakásban immár 3 éve költözött be anyós.A baj az, hogy kevés a nyugdíja, kb.1-2 hétig elég neki. Mi semmit nem veszúnk el tőle, a számlákat kifizetjük.A baj az, hogy mindig panaszkodik más rokonoknak, hogy ő éhezik, meg nincs otthon kaja.Sajnos én sem keresek csak minimálbért, néha tudok főzni, néha nem.Van, hogy 1000 Ft-unk van 1 napra, rendelek 990-ért pizzát, hogy mégse mindig kenyeret meg felvágottat együnk, és abból 1 szeletet eszek én párom meg a többit.De ha van, akkor természetesen úgy főzök/rendelek/hozok menüt haza hogy neki is, külön.Csak hát volt amikor mindennap hoztam haza a menüt, és ott penészedett meg, mert neki nem ízlett. Vagy a rengeteg kenyér, amit kidobtam, mert ránkszáradt.Ha főzök, megesszük,szerencsére párom majdnem mindent megeszik, anyós meg kijön, mit kotyvasztasz? Na kösz.Ebből is vita volt, hogy ő nem úgy értette.Ha van itthon a hűtőben kaja, sokszor előfordult hogy én este 10-ig dolgoztam addig nem evett, "mert ő nem nyúl a máséhoz".Persze, mert meg kell főzni!!! Egy lusta disznó. Nekem elegem van ebből,nem érzem jogosnak eltartani valakit aki amúgy egyáltalán nem mozgásképtelen, cukorbeteg ugyan, de az én szüleim meg apu 2 agyi infarktuson van túl, anyut méhnyrákkal műtötték, idősebbek anyósomtól mindketten, és mégis dolgoznak.Mit tegyek? Már el akartam költözni.Párom sajnos már megmondta, hogy ő nem tud mit tenni,ő semtud többet adni, mert alig keres,nem mondd semmit.
2017. febr. 23. 17:29
1 2 3 4 5 6
 31/58 A kérdező kommentje:
Jaa meg csirke nem jó, mert már unalmas, vegyek marhát vagy birkát!!! Mert ő már a (karaj)rántott húst is úúgy unja! Kenyér nélkül meg semmit nem eszik meg, abból is csak a puha fehéret,próbáltam a félbarnát,mégis egészségesebb,mert én alig eszem kenyeret,hát ott száradt meg!Hát nagyikám isten nyugosztalja farhátat evett, mégse panaszkodott!!!
2017. febr. 23. 19:03
 32/58 A kérdező kommentje:
Igen én is rájöttem hogy kihasználnak és azért nem veszek már egy pár napja semmit.Ebből pattant ki a vita.Merthogy már raknának kifele a házból csakhogy én nem megyek.Most a kisszobába kipakoltam a cuccomat ott leszek amíg nincs más megoldás.
2017. febr. 23. 19:05
 33/58 anonim ***** válasza:
100%
ügyvéd, ügyvéd, ügyvéd!
2017. febr. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:
100%

Egy tanulatlan büdös bunkónak, aki a nyakadra hozta a lusta, ápolatlan, nincstelen, beteg anyját, adtál egy fél lakást és most készülsz odaadni a másik felét is,

Ne haragudj, de vagy nem vagy komplett, vagy ez a pasi nagyon tud valamit...!

Egyébként, ha lelépsz, hamar el fogják tapsolni a lakást, (...hacsak előbb el nem árverezik) mert abból a jövedelemből ami nekik van és marad a napi cigaretta után, nem lehet lakást fenntartani és enni is.

Szabadulj meg tőlük, adjátok el a lakást, de kérd ehhez ügyvéd segítségét!

Minden önkormányzatnak van a szociálisan rászorulók részére ingyenes jogi tanácsadás és képviselet.

2017. febr. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 A kérdező kommentje:
Elmegyek kiszellőztetem a fejem mert már megint engem szapulnak.
2017. febr. 23. 19:07
 36/58 anonim ***** válasza:
79%
Nincsen rokonod, ismerősöd akihez át tudnál menni ideiglenesen?
2017. febr. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 anonim ***** válasza:
100%
Gyere az ország északnyugati felébe,itt elviselhetőbb az élet és van munkalehetőség is :)))
2017. febr. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 anonim ***** válasza:
95%
Beszélj egy ügyvéddel gyorsan. A párodnak ne szólj addig, mert hízelegni fog, amíg azt kívánja az érdekük.
2017. febr. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:
100%
Há ez nagyon durva :( kihasználnak, de nem kicsit. Amúgy meg hihetetlen számomra, hogy ennyi pénzből hogy lehet élni, amennyit te kapsz... 15 éve magasabb volt a fizetésem, pedig semmi extra munka. Sajnálom, én tuti költöznék, jó messzire, ahol van normális munkalehetőség is :(
2017. febr. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg mindenképpen kérj jogi segítséget, ugyanis én még abban sem vagyok biztos, hogy a "kedves" párodnak bármi köze van a lakáshoz, annak ellenére, hogy szerepel a neve a tulajdoni lapon. A különvagyon ugyanis MINDIG különvagyon marad, szóval ha tudod bizonyítani, hogy a lakást a te különvagyonodból vettétek, akkor nem jár neki belőle egy lyukas garas sem. Ez válásnál is így van, nemhogy sima élettársi közösségnél. Nehogy már te költözz ki a saját otthonodból, két élősködő tetű miatt! Hát kapjál már a fejedhez!
2017. febr. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!