Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek? Ez már nem mehet...

Mit tegyek? Ez már nem mehet így tovább.

Figyelt kérdés
Sziasztok.Adott anyós, párom és én hárman élünk a saját párommal közös lakásban immár 3 éve költözött be anyós.A baj az, hogy kevés a nyugdíja, kb.1-2 hétig elég neki. Mi semmit nem veszúnk el tőle, a számlákat kifizetjük.A baj az, hogy mindig panaszkodik más rokonoknak, hogy ő éhezik, meg nincs otthon kaja.Sajnos én sem keresek csak minimálbért, néha tudok főzni, néha nem.Van, hogy 1000 Ft-unk van 1 napra, rendelek 990-ért pizzát, hogy mégse mindig kenyeret meg felvágottat együnk, és abból 1 szeletet eszek én párom meg a többit.De ha van, akkor természetesen úgy főzök/rendelek/hozok menüt haza hogy neki is, külön.Csak hát volt amikor mindennap hoztam haza a menüt, és ott penészedett meg, mert neki nem ízlett. Vagy a rengeteg kenyér, amit kidobtam, mert ránkszáradt.Ha főzök, megesszük,szerencsére párom majdnem mindent megeszik, anyós meg kijön, mit kotyvasztasz? Na kösz.Ebből is vita volt, hogy ő nem úgy értette.Ha van itthon a hűtőben kaja, sokszor előfordult hogy én este 10-ig dolgoztam addig nem evett, "mert ő nem nyúl a máséhoz".Persze, mert meg kell főzni!!! Egy lusta disznó. Nekem elegem van ebből,nem érzem jogosnak eltartani valakit aki amúgy egyáltalán nem mozgásképtelen, cukorbeteg ugyan, de az én szüleim meg apu 2 agyi infarktuson van túl, anyut méhnyrákkal műtötték, idősebbek anyósomtól mindketten, és mégis dolgoznak.Mit tegyek? Már el akartam költözni.Párom sajnos már megmondta, hogy ő nem tud mit tenni,ő semtud többet adni, mert alig keres,nem mondd semmit.
2017. febr. 23. 17:29
1 2 3 4 5 6
 11/58 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Nyilván senki sem látja ezt csak mi akik benne vagyunk. Nem derogál a virsli meg a felvágott, de mindennap nem ehetjük.Este 10-kor van hogy hajnali 1-kor esek haza, kávézóban dolgozom, nincs kedvem minden nap főzni, gyorsabb megoldás ha megrendelem a pizzát,hazafelé beugrom érte és otthon már eszünk.Anyósom nyugdíja 36.800 Ft, én 85.600Ft ot keresek, amiből ugye megy a szlák fele(20.000/hó közüzemi szlák fele, külön az én diákhitelem 7800 Ft és a telefonom ami 3600 havonta.)Ezen felül napi 5-600 Ft-ot el szoktam tenni ebédre.Na ez sem mindig sikerül.Sajnos anyós és párom is cigizik,töltik, így csak naponta, kétnaponta kell dohányt venni, ami szintén nem olcsó.Párom fix jövedelme 22.800Ft, plusz havi 30-40ezer, attól függően, van-e munkája éppen, vagy nincs.A számlákba keresetét(a 22.000-ret) odaadja.
2017. febr. 23. 18:24
 12/58 A kérdező kommentje:
Anyós önkormányzati lakásban lakott, amit nem fizetett, kilakoltatták.A lakást az én hagyatékból származó örökségemből, de közös névre vettük.
2017. febr. 23. 18:25
 13/58 anonim ***** válasza:
96%

párod 22e-t keres???? mi a túró?

de cigi az kell, mi?

2017. febr. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 anonim ***** válasza:
100%
na jó h.lye vagy bakker, ha te pénzedből közös néven van a lakás, most a fele a párodé, úgyhogy semmi pénze nincsen benne. gratulálok! aztán majd nehogy anyóssal kitegyenek
2017. febr. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:
100%

22.000? Mivel foglalkozik? Lemaradt egy nulla? Rosszul látom? 22 ezer nagyon kevés.

Kajákhoz tippek:

Főzz több napra. Mond meg mindenkinek osszák be. Komolyan! Nem vicc. Párod se zabáljon ha már ilyen keveset keres. Mamika tud főzni? Akkor vegyetek alapot és főzze meg. Párod keressen jobb munkát.

2017. febr. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:
100%

Közös néven a lakás mikor egy fillért nem adott bele????

Nem tudom a férjed hogy tudja magát férfinak érezni, mikor ennyit keres és nem is akar jobb munkát, az anyját meg tartsd el te. Cigire mindig van pénz. Mama is inkább pöfékel a kaja helyett. Vagy ti veszitek neki a dohányt?

Bocsi, de buta voltál. Ebből már kiszállni sem tudsz normálisan, mert bukod a lakás felét. Bár gondolom nem is akarsz...

2017. febr. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
96%

Ha az anyósod cukorbeteg, akkor nem ehet kilószámra kenyeret, ezt neked is tudnod kell/ene, tehát ne vásárolj annyit, hogy ki kelljen dobni.

A kettőtök jövedelme a pároddal elégnek kell lennie a mindennapok beszerzéseire, anyósod nyugdíja meg a rezsire.

Vezessetek normális háztartást, rengeteget fogtok spórolni! ... és ebbe még az anyósod diétája is belefér.

Osszátok fel a feladatokat, az anyós aki otthon van főzzön, te vagy a férjed vásároljatok be, szombat délelőtt meg ki tudtok takarítani.

Egy kis szervezés kérdése az egész!

2017. febr. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
100%

Az nem jutott még eszedbe, hogy a párod kell elhajtani dolgozni?

Viszont ha ő fiatal, egészséges férfiként nem talál munkát, akkor anyósod se fog nyugdíjas betegként.


Egyébként ha a lakás fele a párodé, és ő megengedi, akkor addig lakik ott, amíg akar.

Te meg megszoksz vagy megszöksz. Egyiktől se tudsz megszabadulni, elköltözni megint nem tudsz, kifizetni egymást nem tudjátok.

Most már nem tudsz tenni semmit.

2017. febr. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
100%

miért van közös néven?

mi a párommal anyum lakásában lakunk, de párom mondta hogy simán aláírja, hogy neki a lakáshoz semmi köze nincsen (bútorokon, házt.eszközökön kívül) .... pasid kapott puszira egy fél lakást

2017. febr. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 A kérdező kommentje:
Anyósom nem a konyha tündére, nem is szeretem, ez így igaz! Mivel a cigi lóg a szájában közben meg fél kézzel klopfolja a húst másik kezében a büdös bagó.Kezet alig mos.Fazék elmosása nála hideg vízzel való kiöblítés, utána bedobja a konyhaszekrénybe(emiatt sokszor volt penész a szekrényben)Meg méteres fekete hajszálakat tartalmaz a kaja ha főz. Köszi, nekem ne főzzön.Magának sem főz, csak ha már nagyon éhes.De kritizálni, azt bezzeg tud!Lehet hogy én nem tudok együtt élni nem tudom.Már nagyon stresszes vagyok hogy egy csokit nem ehetek meg anélkül, hogy ne legyen lelkiismeretfurdalásom, hogy jaj szegény anyós bezzeg zsíros kenyeret evett.Mert nekem sincs sok és az én fizetésem Békés megyében nagyon jónak számít! Páromnak 8 osztálya van, és esélye sincs normális állásra,mindenhonnan elküldik.De a gyerek miatt bezzeg rágja egész nap a fülem hogy mikor lesz már, mert ő már őreg és én biztos arra várok hogy ő már ne legyen!!!
2017. febr. 23. 18:38
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!