Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Fiunk nyakán? Szerintetek...

Fiunk nyakán? Szerintetek mennyire "normális" az, hogy egy 37 éves férfihoz (és testvéreihez) majdnem kéthetente feljárogatnak több száz kilométerről a szülők, vagy csak az anyuka?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy én vagyok az elvadult, mert teljesen leváltam már a családomról. Csak tudni szeretném, kinél mi az elfogadott? Vajon anyuka bele fog szólni a kapcsolatunkba? A másik fia feleségével is nemrég összeveszett...mindig "kavarnak" valami drámát. Hagyjam a párom, éljen, ahogy akar, fogadja őt/őket a lakásába. Hisz sokat köszönhet nekik -de ez a módja, hogy a szülők nem engedik leválni a gyereküket? Vagy a fiuk is akaratlanul ragaszkodik? Mit tegyek? Figyeljek és várjak csendben, vagy akciózzak?

2017. nov. 10. 11:40
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
35%

Világos, hogy több száz km-ről nem egy napra jönnek. Ennyiből logikus a 3 nap ott alvás. De akkor kéthetente találkozni túlzás.

Ha mondjuk 50 km-re laknának, akkor logikus lenne a kéthetenkénti találkozás, de akkor értelemszerűen nem kell ott aludni, sőt reggeltől estig ott lenni sem.

És miért mindig a szülők mennek? Vagy a férfi is rendszeresen megy a szüleihez? Mert így még inkább soknak tűnik ez. Ha nem megy, akkor meg nem világos, anyukája miért megy ennyit, egyáltalán köztük mennyire okoz ez feszültséget?

2017. nov. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
29%
De mi az a tobb szaz km? Mert egyaltalan nem mindegy. 2-300-at autoval akar mindennap is meg lehet tenni oda-vissza. En is utazok ennyit hetente 2-3x, megis elek. Magyarorszagon belul nem nagyon vannak tavolsagok.
2017. nov. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
80%

Nincs olyan, hogy "elfogadott".

Attól, hogy Goldmund73 szerint például ez túlzás, attól még a pasidék így csinálják és ha nekik ez megfelelő, akkor neked kell ehhez alkalmazkodni, legalábbis elfogadni. Nincs két egyforma család, sem két egyforma ember. Ezt itt valahogy mindig, mindenki elfelejti.

Akcióznod pláne nem kéne, főleg, hogy együtt sem éltek. Minek gerjeszted a drámát?!

2017. nov. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 A kérdező kommentje:
Nem akarok akciózni. Csak figyelem a helyzetet. Ma is megjön anyukája estére. Ma este lefoglalja. Ezzel nincs is bajom, sok dolgom van és magamra is akarok időt áldozni. A magányt is jól tűröm, sőt, igénylem a csendet. Ha viszont ezt csinálja egész elkövetkező életünkben, akkor nem tudom, hogyan fog ez nálam alakulni. Akciótervem sincs, csak néma megadás.
2017. nov. 10. 13:34
 25/45 anonim ***** válasza:
88%

Itt akkor lesz gond, ha együtt éltek, mert anyuka akkor is fel fog járni.


Exemmel végigharcoltam ezt.

Hátköznap dolgozunk, és minden második hétvégét anyjáéknál töltöttük, szóval gyakorlatilag kettesben majdnhgynem sehová nem mentünk.


Ő nem értette, mi a bajom azzal, hogy minden második pénteken 5 órát utazunk meló után, hétvégén ő lelép apjával kocsit szerelni, én meg hallgathatom az anyja erőszakos tukmálását bármiről is legyen szó (gyógyszer, étel, tévéműsor, a nézetei, etc.), aztán vasárnap megint 4-5 óra út haza.


Aztn egy idő után meguntam, elkezdtem nem -menni, mert pihenni akartam hétvégén (hétköznap állatokat gondozok napi 8-9 órában ha esik ha fúj kinn vagyok), ez persze nem volt jó.

Aztán többek között ezért szakítottam vele két és fél éve (azóta is egyedül van).

2017. nov. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 A kérdező kommentje:
Valószínűleg azok mondják, hogy ne gerjesszem a drámát, akik maguk is anyukájuk pici fiai... :D :D Na, ne vegyétek halál komolyan! :)
2017. nov. 10. 13:52
 27/45 anonim ***** válasza:
88%

Utolsó vagyok, én szívesen vagyok bárki családjával egy délutánt! mondjuk két- háromhetente, de nem 3 napot egyhuzamban.


Ugyanis hétköznap dolgozok párom is, én is, és ha a hétvégénk is azzal telik, hogy befogadunk ezt-azt, akkor mikor töltünk EGYÜTT is NORMÁLIS időt, ami nem a munka utáni filmezésből áll, hanem pl. elmegyünk túrázni vagy korizni, ilyesmi.

2017. nov. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
20%
mondjuk akkor minek választottál anyuci-pici-fiát, ha ez zavar? keress független, erős ffit
2017. nov. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
74%
Gondolom mikor megismerkedsz valakivel, nem az az első kérdésed, hogy a szüleid kéthetente nálad alszanak-e 3 napot...
2017. nov. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 A kérdező kommentje:
Mikor összeismerkedsz, nem a szülőkkel való viszonya az első, amit nézek.
2017. nov. 10. 15:57
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!