Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Fiunk nyakán? Szerintetek...

Fiunk nyakán? Szerintetek mennyire "normális" az, hogy egy 37 éves férfihoz (és testvéreihez) majdnem kéthetente feljárogatnak több száz kilométerről a szülők, vagy csak az anyuka?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy én vagyok az elvadult, mert teljesen leváltam már a családomról. Csak tudni szeretném, kinél mi az elfogadott? Vajon anyuka bele fog szólni a kapcsolatunkba? A másik fia feleségével is nemrég összeveszett...mindig "kavarnak" valami drámát. Hagyjam a párom, éljen, ahogy akar, fogadja őt/őket a lakásába. Hisz sokat köszönhet nekik -de ez a módja, hogy a szülők nem engedik leválni a gyereküket? Vagy a fiuk is akaratlanul ragaszkodik? Mit tegyek? Figyeljek és várjak csendben, vagy akciózzak?

2017. nov. 10. 11:40
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
69%
Én nem bírom elviselni a családi programokat. Még a közös karácsonyi vacsora is kínszenvedés. Nekem elég a saját családom. Velük igyekszem együtt lenni de szinte minden párom családja nagyon terhes volt számomra. Minden családban mások a szokások. Valahol pl. Minden vasárnap közös ebéd van. Tudom, hogy én ezt nem bírnám ezért az elején tisztázni szoktam, hogy csak nagyon ritkán és nagyon indokolt esetben vagyok hajlamdó családi rendezvényeken, programokon részt venni. Ha a másiknak ez nem jó akkor nem illünk össze kár erőlködni. Ezt kéne tisztázni, nem reménykedni, hogy majd idővel másképp lesz.Mert az ilyen dolgok nem szoktak változni.
2017. nov. 12. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy a származási család miatt két embernek szakítania kellene -csak mert különböző stílusúak a háttereink... Nem hiszem. Akkor a fél ország szakíthatna. Bár ezért keres a hasonló hasonlót. ...
2017. nov. 12. 08:52
 43/45 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit félre értetted. Nem a háttérről van szó hanem arról, hogy ha folyamatosan olyan dolgoknak van kitéve az egyik fél ami számára elviselhetetlen a másiknak meg ez természetes akkor hosszútávon bármit mondasz naívan nem fog működni a dolog. Ezért gondold végig, hogy ami van az mennyire zavar. El tudod e viselni 1 év múlva, 4év múlva, 10 év múlva ha ott élsz akkor is? Ha igen akkor semmi gond. De "akciózni" úgy hogy ott sem laksz komikus lenne és semmi jóra sem vezetne.
2017. nov. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 A kérdező kommentje:
Nem akcióztam...
2017. nov. 12. 10:22
 45/45 anonim ***** válasza:
57%

Én azt gondolom, hogy csak ezért nekem kell szakítani.

Ha a 3 hónap alatt te ezt rendszeresen tapasztalod és tisztában vagy azzal,hogy ezt te együttélés során nemtudnád tolerálni, akkor már most beszélgetni kell erről a pároddal.

Elkell mondani hogy,ha esetleg úgy alakul hogy összeköltöztök,te nem szeretnéd, ha a szülei ilyen gyakran járnának hozzátok.

Mondd el hogy nincs neked semmi problémád a szülőkkel,de te nem igy képzeled az önálló életedet.

Ha beleegyezik a párod az jó,de ne vegyél mérget rá hogy ezt akkor is úgy fogja gondolni,ha már élesben mennek a dolgok.

Ha most megegyeztek valamiben,akkor a jövőben erre mindig figyelmeztesd majd.

Ha viszont nem fogja tartani magát a megbeszéltekhez,akkor nem sok boldog órát jósolok nektek,mert az anyósod ki fog készíteni.


Dönteni neked kell,hogy kockáztatsz vagy már most lelépsz.

2017. nov. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!