Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy mondjam meg anyóséknak...

Hogy mondjam meg anyóséknak hogy később legyen a babalátogató, és drága kislányuknak hogy ne jöjjön? Illetve jogosan tenném?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy 8 hónapos terhes vagyok 17 éves megmondtuk nekik hogy lesz baba (mind ketten akartuk) páromnak haza kellett menni papírokat intézni és a szülei csak azzal rágták a fülét hogy hagyjon ott éljen ők fizetik a gyerektartást stb.. És hát igazából köpni nyelni nem tudtam mert eddig tényleg alig beszéltünk egymással (párom nem akarta azzal a címszóval nem teljesen komplettek,és hát persze hallgattam rá mert biztos van oka hogy nem hagyott velük kettesben kb soha max 5-10 percekre 1-2x ha náluk voltunk). Természetesen kiállt értünk megmondta a dolgokat stb.. És az anyukája felhívott (még nagyon fel sem tudtam fogni a előző napi viselkedésüket) hogy akkor mi hogy lesz szeretnének megnézni beszélgetni velem stb közben a húga háttérből vagy 50x megkérdezte(1 évvel idősebb nálam) hogy miért nem tudtam volna elvetetni??" Na itt mondtam hogy vezesse el ő a ... És mellesleg azért mert akartuk,na onnantól csönd volt. Eljöttek rá kb 4. Napra de csak anyósom,apósom és játszották a fejüket szóval gusztustalan volt részemről a nyalizásuk,ott volt mellettem anyukám is és mondta hogy azért vette a kanapét hogy majd ha jönnek unoka látogatóba elférjenek (több mint 200 km-re laknak) velem nem is mernek beszélni a páromnak csak rágják a fülét hogy "spóroljál kisfiam" mással kapcsolatban le se toj***, na a lényeg az hogy ha valamit tudni akarnak rólunk akkor anyukámat hívják fel azt hiszik éjjel nappal együtt vagyunk pedig jó ha este össze futunk egymással és ezt képtelenek felfogni, legutóbb azt mondta anyukámnak hogy "ha majd megszülök akkor idejön 2 hétre meg azóta tervezgeti hogy vegyen ki szabadságot" na anyukám egyből mondta hogy dolgozik,


és nekik az nem baj ők hozzám jönnek" ..

És fogalmam sincs mit mondjak nekik, mert amint írtam eddig sem igazán beszéltem velük,de az fix hogy a sógornőmet nem akarom látni! Számomra eléggé érdekes hogy 18 éves és jön családlátogatóba" Nem tudom ez máshol mennyire megszokott nálunk nem volt divat" annyira unatkozik részben sajnálom is mert 1 barátja sincs,de nem is tesz érte nem dolgozik mindenkibe beleköt ő az atyaúristen...

Folyamatosan azt hallom ha beszél párommal "jajj bátyus ezt vegyél nekem azt vegyél nekem" komolyan mint egy 2 éves....

Sajnálom hogy össze vissza írtam de jelenleg tényleg nem tudok gondolkodni, olyan ideges vagyok.


2018. jún. 29. 10:21
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 anonim ***** válasza:
44%

Mint ahogy írták, tuti nem így képzelték a Fiúk jövőjét.

De, ha már így alakult és így döntöttetek a legundorítóbb amikor arra biztatják a fiúkat, hogy lépjen le. Aki nekem terhesen azt mondta volna, hogy miért nem vetettem inkább el, tuti a közelünkbe se jöhetne.

Szóval én tuti megmondanám, hogy az előzményeket figyelembe véve, nem tartok igényt ilyen emberek társaságára.

2018. jún. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/62 anonim ***** válasza:
24%
Most visszaolvasva kicsit sok lett a tuti. 😊
2018. jún. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/62 anonim ***** válasza:
77%

Anyukádat kérd meg, a jövőben a telefonálások során szorítkozzon a ki hogy van és milyen az időjárás témákra. Azt, hogy ki jön, mikor jön, elsőként veletek kell az illetőnek megbeszélni, ti pedig egyeztetik azt a szüleiddel, hogy nekik nem zavaró-e ez a látogatás.


Aztán anyóséknak egyértelműen megmondani, hogy majd szóltok, ha szükség lesz a segítségükre, ne vegyenek ki előre szabit, mert ti hármasban szeretnétek lenni.


Viselkedjetek felnőtt módjára, és akkor idővel felnőttként lesztek kezelve.

2018. jún. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/62 anonim ***** válasza:
89%
Egy 26 éves felcsinált egy 17 éves gyereket. 👏👏👏 csodálkozol, hogy a családja nem rajong az ötletért? Egyébként gondolom semmilyen végzettséged nincs, a gyerekkel otthon leszel, kb sehova nem vesznek majd fel és életed végéig kitartott leszel. Persze ha együtt maradtoo hosszútávon. Szerintem ez a családja baja.
2018. jún. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/62 A kérdező kommentje:

Kedves 14#

Elárulom neked hogy 7. Hónapig dolgoztam terhesen is! Igaz hogy figyelembe vették a családi kapcsolatokat ès úgy invesztáltak be más különben nem hiszem hogy felvettek volna,de a lényeg az hogy igen is doztam,mellesleg nagyon sajnállak hogy ilyen a hozzáállásod a gyerekekhez,attól mert valakinek gyereke születik nem áll meg a világ! a gyerek nem egy rossz" dolog!

szerintem.

Ja és ez a felcsinálósdit abba lehet hagyni mert 1 tervezett volt.

2 ahhoz hogy legyen gyerek igen kell a csinálás"" de ez minden esetben így van szóval felesleges kifejteni.

2018. jún. 29. 12:41
 16/62 A kérdező kommentje:
A többieknek meg köszönöm az eddigi válaszokat!
2018. jún. 29. 12:42
 17/62 anonim ***** válasza:
95%
Tervezett volt ám... az volt a felnőtt férfi terve, hogy a félig felnőtt, agyilag még teljesen éretlen csaját teherbe ejtse, majd a kiscsaj gyerekszobájában kuporogjon hármasban egy csecsemővel. Hát persze. Klasszikus példája vagy a buta lánynak, aki meg akarja magának egy gyerekkel fogni a pasast. De majd rájössz hamarosan, hogy mekkora butaságot csináltál, természetesen itt is a legártatlanabb, a kisgyerek szenvedi majd meg az anyja tetteinek a következményeit.
2018. jún. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/62 A kérdező kommentje:

Fogalmam sincs hány éves vagy de nem is érdekel,mellesleg itt látszódik ki mennyire érett agyilag hogy elkezdesz itt vitatkozni,mindenkinek szíve joga eldönteni a dolgokat az életében például azt is akar e gyereket, ha igen mikor, ha ez téged ennyire zavar hàt egészségedre

Nem tudok mit mondani :D

2018. jún. 29. 12:52
 19/62 anonim ***** válasza:
94%
Mibe fogadjunk, hogy 2-3 év múlva már nem lesztek együtt?
2018. jún. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/62 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem a kedves párod menekült otthonról,és te pont kapóra jöttél gyerek címszóval,mert gondolom ti normális körülmények között éltek.
2018. jún. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!