Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy mondjam meg anyóséknak...

Hogy mondjam meg anyóséknak hogy később legyen a babalátogató, és drága kislányuknak hogy ne jöjjön? Illetve jogosan tenném?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy 8 hónapos terhes vagyok 17 éves megmondtuk nekik hogy lesz baba (mind ketten akartuk) páromnak haza kellett menni papírokat intézni és a szülei csak azzal rágták a fülét hogy hagyjon ott éljen ők fizetik a gyerektartást stb.. És hát igazából köpni nyelni nem tudtam mert eddig tényleg alig beszéltünk egymással (párom nem akarta azzal a címszóval nem teljesen komplettek,és hát persze hallgattam rá mert biztos van oka hogy nem hagyott velük kettesben kb soha max 5-10 percekre 1-2x ha náluk voltunk). Természetesen kiállt értünk megmondta a dolgokat stb.. És az anyukája felhívott (még nagyon fel sem tudtam fogni a előző napi viselkedésüket) hogy akkor mi hogy lesz szeretnének megnézni beszélgetni velem stb közben a húga háttérből vagy 50x megkérdezte(1 évvel idősebb nálam) hogy miért nem tudtam volna elvetetni??" Na itt mondtam hogy vezesse el ő a ... És mellesleg azért mert akartuk,na onnantól csönd volt. Eljöttek rá kb 4. Napra de csak anyósom,apósom és játszották a fejüket szóval gusztustalan volt részemről a nyalizásuk,ott volt mellettem anyukám is és mondta hogy azért vette a kanapét hogy majd ha jönnek unoka látogatóba elférjenek (több mint 200 km-re laknak) velem nem is mernek beszélni a páromnak csak rágják a fülét hogy "spóroljál kisfiam" mással kapcsolatban le se toj***, na a lényeg az hogy ha valamit tudni akarnak rólunk akkor anyukámat hívják fel azt hiszik éjjel nappal együtt vagyunk pedig jó ha este össze futunk egymással és ezt képtelenek felfogni, legutóbb azt mondta anyukámnak hogy "ha majd megszülök akkor idejön 2 hétre meg azóta tervezgeti hogy vegyen ki szabadságot" na anyukám egyből mondta hogy dolgozik,


és nekik az nem baj ők hozzám jönnek" ..

És fogalmam sincs mit mondjak nekik, mert amint írtam eddig sem igazán beszéltem velük,de az fix hogy a sógornőmet nem akarom látni! Számomra eléggé érdekes hogy 18 éves és jön családlátogatóba" Nem tudom ez máshol mennyire megszokott nálunk nem volt divat" annyira unatkozik részben sajnálom is mert 1 barátja sincs,de nem is tesz érte nem dolgozik mindenkibe beleköt ő az atyaúristen...

Folyamatosan azt hallom ha beszél párommal "jajj bátyus ezt vegyél nekem azt vegyél nekem" komolyan mint egy 2 éves....

Sajnálom hogy össze vissza írtam de jelenleg tényleg nem tudok gondolkodni, olyan ideges vagyok.


2018. jún. 29. 10:21
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
98%

Kérdező, végigolvastam a válaszaidat is bocs, de rohadtul felment bennem a pumpa, és még szépen fogalmaztam.

26 éves nő vagyok, annyi idős vagyok, mint a párod. Diplomám van, jó munkám van, pár éve már dolgozom. Félreteszek, spórolok, igyekszem jobb munkát találni, előrelépni a karrieremben, és nemcsak azért, mert én egy karrierista nő volnék, hanem mert szeretném megalapozni a jövőmet, a családom jövőjét. Értsd, saját ingatlan, saját család, később gyerek(ek).

Van párom nekem is, komoly a kapcsolat, együtt képzeljük el a jövőt is, ő mérnökként dolgozik és ő is a közös terveinkre gyűjt.

Nem élünk rosszul egyáltalán, de mivel pl. gyereket csak házasságba és csak saját megfelelő ingatlanba vállalnánk és nem albérletbe, meg más nyakára, gyerekszobába, ezért valószínűleg még éveket kell várni vele. És akkor jön egy ilyen 17 éves csitri, aki bemeséli itt, hogy tervezték a gyereket, meg hogy ő bizony már kemény 7 hónapot dolgozott életében... istenem. És az ilyenek az én adómból kapnak mindenféle családtámogatást...

És nem érted meg a 90-es IQ-dal, hogy mi lehet a párod családjának a problémája. Őket egyébként teljes mértékben megértem. Mondjuk, sokat elmond róluk, hogy sikerült egy olyan gyereket nevelniük, aki felnőtt férfi létére leáll egy gyerekkel és fel is csinálja. Szerintem inkább értékeld, hogy nyitnak feléd és igyekeznek rendezni a viszonyt.


Gyerek vagy még te is, úgy is viselkedsz és nemsokára egy másik élet lesz a gondjaidra bízva. Semmi végzettség, semmi munkatapasztalat, se anyagi háttér... de legalább a budaházy edda tapsol örömében, mert születik a magyar, miközben az értelmessebje nem mer gyereket vállalni.

2018. jún. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 anonim ***** válasza:
95%
én végre szereztem jó állást, de nem rendelkezem egyetemi végzettséggel és így nagyon nehéz volt jó(nem gyármunkás, fekete, eladós) munkát találni. Ha lenne agyam bizony letenném az egyetemet :D Neked lett volna lehetőséged, elszúrtad de legalább ne vernéd a melled a 7 hónap melóval. Igen sógornőd még nem dolgozott, de ki tudja leteszi az egyetemet míg te babózol, szerez egy jól kereső pasit és talál egy nagyon jól fizető állást miközben te próbálsz majd egyszerre letenni az esti érettségit, szerezni egy okj-t és babózol közben(oviba menés stb.). Lenézed a sógornőd, mert ő gondolkozott.
2018. jún. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen nők szoktak mosogatónak elmenni, miután apuka lelépett és egyedül maradtak a gyerekkel. Érettségi és szakma nélkül.
2018. jún. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:
7%

Hol írta a kérdező hogy nem akar végzettséget? Honnan veszed hogy én érettebb voltam 18 évesen mint a kérdező? Azt sem tudjuk milyen végzettsége van a leendő apukának ezt sem kell szidni,én azt veszem ki hogy nem akarnak a szülei nyakán lenni de jelenleg nincs választásuk,és azt is hogy jól kereső lehet a fiú, ha be mert vállalni +1 főt így hogy át is beszélték,

Azt meg hogy konkrétan mennyit dolgozott e terhesség előtt megint nem tudjuk mert ha van eszetek azt írta terhesen IS dolgozott

Mellesleg mindenkinél van olyan pont hogy nem tudja pontosan mit hogy csináljon ha kicsi ha nagy,

Olyan jól jön ki az is hogy itt írjkálják ilyen olyan karrierista egyéb (persze gyermektelen) ilyen gyerekes olyan gyerek esek egyesek húha.. Belőlem személy szerint rengeteg dolgot kiváltottak a hormonok viselkedés terén terhesség alatt. Ja meg az adód ilyenekre megy el és ezen vagy felháborodva nem vagy egy tájékozott a vilàgban hiába van diplomás ha téged ez zavar! Engem tudod mi zavar? Amikor kissebbség már az 5. Gyereket szüli a semmire két szobába beviszi az 5 gyerekét ahol még egy rakás rokonnal kell aludniuk,nem kapnak rendesen ennivalót alultápláltak mind! Nem kapnak gyógyszeres ellátást mert nem tudják nekik biztosítani és az ilyeneknél kint hagyják a gyereket persze apuka sitten mert lebukott kenyér keresés közben persze a média itt kussol,és ezeket támogatják nyakló nélkül! Na ez a felháborító és szégyellni való!

2018. jún. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:
94%

utolsó itt a válaszod, hogy mi zavar:

kérdező ugyanis várhatott volna amíg lesz végzettsége/munkája/külön lakás ami az övék és után szülhetett volna, nem pedig a szülők nyakára. Nem szüli lényegében más segítségére támaszkodva ami bármikor eltűnhet akár. Kérdezőnek mibe került volna várnia? Értelmes ember előbb kidolgozza mit fog tenni ha ez meg az lesz. És engem nem hat meg ez a hormon dolog. Előző generációk mind tudtak hormon mellett viselkedni, a maiak csak szépen megmagyarázzák miért nem viselkednek ha terhesek.Ennyi erővel a havi bajomnál mindenkit leverek, mert fáj -.-"

2018. jún. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim ***** válasza:
79%
44-és: honnan tudod, hogy a kérdező nem kisebbségi?
2018. jún. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 anonim ***** válasza:
97%
Majd rájössz te a dolgok mikéntjére mikor kézhez kapod a havi 35 ezer forintodat,a többit meg majd úgy kell összekuncsorognod egy bugyira is magadnak az állítolagos párodtól vagy anyádtól. Tudod milyen jó érzés az ha meglátsz valamit és megtudod venni a gyerekednek a saját pénzedből? Felbecsülhetetlen.
2018. jún. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:
92%

Hol írta a kérdező hogy nem akar végzettséget?


Kedves 44, ez kiderül abból, hogy 17 évesen 8 hónapos terhes, és már a terhessége lőtt is dolgozott állítólag. HA tanulni akarna, nem az lett volna az első, hogy 16 évesen lelép a suliból és teherbe rakatja magát...

2018. jún. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:
95%

"Hol írta a kérdező hogy nem akar végzettséget?"


Ha akarna végzettséget, akkor nem hagyja ott 16 évesen az iskolát. Ha gyerek nélkül, szülői támogatással nem tudta ezt megugrani, akkor majd pont gyerek mellett fogja majd. Ugyan már.

Ha becsúszott baba lenne, akkor megérteném jobban a helyzetet, de hogy 16 évesen, iskolát otthagyva, szülőkkel élve inkább babát tevezett gyerekfejjel... legyünk őszinték, ez azért nem vall sem túl nagy intelligenciára, sem felnőtt gonolkodàsra. Én is elég fiatalon szültem (22), de nem így. Az iskola befejezése, pár év munka és együttélés a férjemmel azért alap volt, hogy meglegyen előtte.

2018. jún. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:
94%

41# tökéletesen egyetértek..


Kérdező, tudod kinek meséld be, hogy terveztétek... ha mégis, hülyébbek vagytok, mint elsőre tűnt.

Másrészt, ha felfognád a csökött agyaddal, a párod családja (igen ebbe a húga is beletartozik, de nagyon okos) szeretné megismerni azokat az embereket, akikkel a fiuk/testvérük (aki volt olyan marha, hogy teherbe ejtett egy gyereket) élni fog... Mi olyan érdekes ezen?

Szánalmas az egész.

2018. jún. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!