Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy mondjam meg anyóséknak...

Hogy mondjam meg anyóséknak hogy később legyen a babalátogató, és drága kislányuknak hogy ne jöjjön? Illetve jogosan tenném?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy 8 hónapos terhes vagyok 17 éves megmondtuk nekik hogy lesz baba (mind ketten akartuk) páromnak haza kellett menni papírokat intézni és a szülei csak azzal rágták a fülét hogy hagyjon ott éljen ők fizetik a gyerektartást stb.. És hát igazából köpni nyelni nem tudtam mert eddig tényleg alig beszéltünk egymással (párom nem akarta azzal a címszóval nem teljesen komplettek,és hát persze hallgattam rá mert biztos van oka hogy nem hagyott velük kettesben kb soha max 5-10 percekre 1-2x ha náluk voltunk). Természetesen kiállt értünk megmondta a dolgokat stb.. És az anyukája felhívott (még nagyon fel sem tudtam fogni a előző napi viselkedésüket) hogy akkor mi hogy lesz szeretnének megnézni beszélgetni velem stb közben a húga háttérből vagy 50x megkérdezte(1 évvel idősebb nálam) hogy miért nem tudtam volna elvetetni??" Na itt mondtam hogy vezesse el ő a ... És mellesleg azért mert akartuk,na onnantól csönd volt. Eljöttek rá kb 4. Napra de csak anyósom,apósom és játszották a fejüket szóval gusztustalan volt részemről a nyalizásuk,ott volt mellettem anyukám is és mondta hogy azért vette a kanapét hogy majd ha jönnek unoka látogatóba elférjenek (több mint 200 km-re laknak) velem nem is mernek beszélni a páromnak csak rágják a fülét hogy "spóroljál kisfiam" mással kapcsolatban le se toj***, na a lényeg az hogy ha valamit tudni akarnak rólunk akkor anyukámat hívják fel azt hiszik éjjel nappal együtt vagyunk pedig jó ha este össze futunk egymással és ezt képtelenek felfogni, legutóbb azt mondta anyukámnak hogy "ha majd megszülök akkor idejön 2 hétre meg azóta tervezgeti hogy vegyen ki szabadságot" na anyukám egyből mondta hogy dolgozik,


és nekik az nem baj ők hozzám jönnek" ..

És fogalmam sincs mit mondjak nekik, mert amint írtam eddig sem igazán beszéltem velük,de az fix hogy a sógornőmet nem akarom látni! Számomra eléggé érdekes hogy 18 éves és jön családlátogatóba" Nem tudom ez máshol mennyire megszokott nálunk nem volt divat" annyira unatkozik részben sajnálom is mert 1 barátja sincs,de nem is tesz érte nem dolgozik mindenkibe beleköt ő az atyaúristen...

Folyamatosan azt hallom ha beszél párommal "jajj bátyus ezt vegyél nekem azt vegyél nekem" komolyan mint egy 2 éves....

Sajnálom hogy össze vissza írtam de jelenleg tényleg nem tudok gondolkodni, olyan ideges vagyok.


2018. jún. 29. 10:21
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
100%
#30 Nyilván semmilyen. Tervezett a gyerek, hogy ne kelljen elmenni dolgozni. Felénk is divat ez vidéken. Aztán amikor lejár a gyes, szülik a következőt. Aztán amikor meg tönkremegy a kapcsolat, vakarják a fejüket, hogy hová kéne menni melózni 8 általánossal. Mert a gyerektartás azért annyira nem sok. Legalábbis, gondolom, apuka se a tudományos akadémián tanít.
2018. jún. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 anonim ***** válasza:
98%
Úristen, de ostoba vagy, kérdező. 8 általánossal felcsináltattad magad, gratulálok hozzá. Ostoba ribi vagy.
2018. jún. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 anonim ***** válasza:
92%
30, itt az eredménye a 16 éves tankötelezettségnek :(
2018. jún. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:
98%

Hűha! 7 hónapot dolgoztál, ez igen! :D és erre a "munkára" fogod majd kapni a GYES-t és a többi juttatást. Ha nem lesz apuka, akkor kb éhen fogtok halni. Nekem mondjuk mindegy, csak a hozzád hasonlókkal van tele a média, hogy amikor már az 5. kölök pottyan ki, akkor rájönnek, hogy sehol nem lakhatnak ingyen, mindenért fizetni kell és bizony kipaterolnak bárhonnan. :D

És igen, ha tetszik ha nem, 17 éves (félig gyerekként) csináltattad fel magad egy felnőtt férfivel... mondjuk ő sem lehet 100-as ha ezt bevállalta, bár részéről ez nyilván nem lesz hosszútávú.

2018. jún. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 anonim ***** válasza:
93%

kíváncsi leszek mit válaszol erre a kérdező.

hogy tuti ő jól meglesz, mert most is talált munkát később is fog, meg a babó után ő húúú de sokat fog ezt meg azt csinálni(megjegyzem csak dolgozó anya rakhatja le a picit bölcsibe, anélkül nagyon nehéz elhelyezni) és hogy ők boldogok(bár alig találkoznak szóval még nem tapasztalhattad meg milyen az igazi párod(megjegyzem én lassan 20 év után is meg tudok lepődni XD)

leanyósozod a másikat holott még a kezedet sem kérték meg, pedig én egy baba után már rég megléptem volna. A legszebb azt hiszed jó munkád lesz nuku végzettséggel egy gyerekkel a nyakadon(munkáltatók nem szeretik a gyerekeseket).

Sógornőm is azt mondta ő majd olvasni fog ha alszik a pici, na jah XDXD

Összevetve naaagyon kíváncsi vagyok milyen rózsaszín felhővel vár a kérdező.

2018. jún. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:
22%

Olyan jó látni ezen az oldalon hogy mindenkit szeretnek szapulni de értelmes válaszra alig méltatnak nèhányan,mintha mindenki egyetemet végzett ember lenne a földön annyira alap hogy oda mindenki jár jaj Hadjuk már...

A mai világban hol biztos hogy pl egy 25 éves gyereket szül mondjuk egy 27 évesnek és életük végéig együtt maradnak? Hát persze hiszen jó időben vállalták" ők már akkor tuti hogy együtt öregszenek meg istenem.. Hány olyan házzasság van 10-20 év után hogy tönkremegy senkinél sem garantált hogy együtt marad akárhány évesről is legyen szó,ismerek olyant aki 13 évesen összejöttek és még mindig együtt vannak pedig lassan nyugdíjasok lesznek.


Kedves kérdező én 18 évesen szültem 0 végzettséggel voltam így is pedig a gimnáziumba jártam (ameddig tudtam) megszületett a kislányom amint betöltötte az 1 évet beadtam a bölcsődébe,néha a rokonok vigyáztak rá így tudtam megoldani és mentem pár hónapos kurzusokra szakmát szerezni aztán meg mentem dolgozni,később letettem az érettségit szóval nem áll meg az élet ugyan úgy képes vagy iskolát,szakmát is letenni ha igazán akarod!

2018. jún. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 anonim ***** válasza:
100%

kedves utolsó, én is azt írtam legalább tegye le estin az érettségit, nem várnám el én se hogy egyetemista legyen, de könyörgöm, nem tudott volna várni a gimi végéig? így sokkal nyögve nyelősebb lesz neki, sokkal macerásabban teszi azt le, amire azért várhatott volna 1 évet. Most mibe került volna 1 évet várni?

Értem én hogy elkapta őket a nagy gyerek gyártás szenvedély, de előbb a saját jövőjét legalább minimálisan meg kellett volna alapoznia, ha másért nem a pici érdekében. Hogy az ember az első lépésekről ne maradjon le azért mert épp melózik/tanul.

2018. jún. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 anonim ***** válasza:
100%
Igen, 36-os, kulcsszó: ha igazán akarod!!! A kérdező nem hogy igazán, sehogyse akarja!
2018. jún. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 anonim ***** válasza:
100%

ja és értem én hogy a kor newm garancia az örök szerelemre, de te legalább messzemenőbben érettebb voltál 18 évesen mint a kérdező. Aki csak duzzogni tud és lehülyézni mindenkit...

Hülye az anyós amiért beszólt(akkor tessék átbeszélni felnőttkén), hülye a sógornő amiért beszólt és van pofája most mégis átjönni(akkor tessék ezt megbeszélni ismét felnőttként).Nem puffogni kell hanem cselekedni.

2018. jún. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 anonim ***** válasza:
93%

"de ő minek jön az én szüleimhez családlátogatóba?"


Mert velük éltek. Ha külön élnétek nem kellene a szüleidhez mennie. Így viszont, főleg hogy kiskorú is vagy, nem veled egyeztetik le.


Szomorú, hogy 16 évre csökkentették a tankötelezettséget. Sok fiatalnak lesz emiatt rosszabb élete. 8 általánossal elég kevés a munkalehetőség, normális alig van. Ezt még nehezíti a gyerek is, mert nem tudsz miatta gyárba menni 3 műszakba. De a te családod, ahogy olvasom, támogató, és anyósodék is próbálkoznak. Az meg érthető,hogy az első reakciójuk a sokk volt, de szerintem ezt tedd félre, hiszen most egyértelműen jelzik, hogy szeretnének részei lenni a ti és az unokájuk életének. Azt meg meg lehet mondani, hogy nem kell segítség, szeretnétek hármasban lenni, max babalátogatóba menjenek.

2018. jún. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!