Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy mondjam meg anyóséknak...

Hogy mondjam meg anyóséknak hogy később legyen a babalátogató, és drága kislányuknak hogy ne jöjjön? Illetve jogosan tenném?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy 8 hónapos terhes vagyok 17 éves megmondtuk nekik hogy lesz baba (mind ketten akartuk) páromnak haza kellett menni papírokat intézni és a szülei csak azzal rágták a fülét hogy hagyjon ott éljen ők fizetik a gyerektartást stb.. És hát igazából köpni nyelni nem tudtam mert eddig tényleg alig beszéltünk egymással (párom nem akarta azzal a címszóval nem teljesen komplettek,és hát persze hallgattam rá mert biztos van oka hogy nem hagyott velük kettesben kb soha max 5-10 percekre 1-2x ha náluk voltunk). Természetesen kiállt értünk megmondta a dolgokat stb.. És az anyukája felhívott (még nagyon fel sem tudtam fogni a előző napi viselkedésüket) hogy akkor mi hogy lesz szeretnének megnézni beszélgetni velem stb közben a húga háttérből vagy 50x megkérdezte(1 évvel idősebb nálam) hogy miért nem tudtam volna elvetetni??" Na itt mondtam hogy vezesse el ő a ... És mellesleg azért mert akartuk,na onnantól csönd volt. Eljöttek rá kb 4. Napra de csak anyósom,apósom és játszották a fejüket szóval gusztustalan volt részemről a nyalizásuk,ott volt mellettem anyukám is és mondta hogy azért vette a kanapét hogy majd ha jönnek unoka látogatóba elférjenek (több mint 200 km-re laknak) velem nem is mernek beszélni a páromnak csak rágják a fülét hogy "spóroljál kisfiam" mással kapcsolatban le se toj***, na a lényeg az hogy ha valamit tudni akarnak rólunk akkor anyukámat hívják fel azt hiszik éjjel nappal együtt vagyunk pedig jó ha este össze futunk egymással és ezt képtelenek felfogni, legutóbb azt mondta anyukámnak hogy "ha majd megszülök akkor idejön 2 hétre meg azóta tervezgeti hogy vegyen ki szabadságot" na anyukám egyből mondta hogy dolgozik,


és nekik az nem baj ők hozzám jönnek" ..

És fogalmam sincs mit mondjak nekik, mert amint írtam eddig sem igazán beszéltem velük,de az fix hogy a sógornőmet nem akarom látni! Számomra eléggé érdekes hogy 18 éves és jön családlátogatóba" Nem tudom ez máshol mennyire megszokott nálunk nem volt divat" annyira unatkozik részben sajnálom is mert 1 barátja sincs,de nem is tesz érte nem dolgozik mindenkibe beleköt ő az atyaúristen...

Folyamatosan azt hallom ha beszél párommal "jajj bátyus ezt vegyél nekem azt vegyél nekem" komolyan mint egy 2 éves....

Sajnálom hogy össze vissza írtam de jelenleg tényleg nem tudok gondolkodni, olyan ideges vagyok.


2018. jún. 29. 10:21
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:
19%

Az, hogy 17 évesen anyuka valaki fiatalon nem jelenti azt, hogy rossz lesz a gyerekének. Nekem anyukám is 17 éves korában szült engem. Nem fejezte be a középiskolát, de pénztárosként vidéken meg apum bányászként jó körülmények között fel tudtak nevelni engem. Én még egyetemre is járhattam.


Nem voltak szakmai értelemben sose nagyravágyók a szüleim. Elvoltak otthon mindig is az állatokkal, a szőlővel meg a gyümölcsösökkel.

2018. jún. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 anonim ***** válasza:
95%
csak ma már a pénztárosi munkához is kell olyan szakirányú végzettség, még a takarítónő is tisztasági menedzserként van beírva :D a régi más világ, igaz vidéken még ma is simán beleférnek ezek, ott nem annyira hivatalosak.
2018. jún. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 anonim ***** válasza:
89%
Kisegítő eladóként veszik fel tudtommal azokat, akiknek nincs pénztárosi végzettsége vagy valami hasonlóként, úgy rémlik.
2018. jún. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 anonim ***** válasza:
100%
Miután leírta, hogy tervezett volt, én rögtön arra gondoltam, hogy kisebbség.
2018. jún. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 anonim ***** válasza:
100%

# 54, én is arra gondoltam egyből.

Mert hát valljuk be, náluk divat ez a 16 évesen abbahagyni az iskolát.

2018. jún. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 anonim ***** válasza:
100%

Akárhogy nézem, már ott nem normális a dolog, hogy egy 25-26 éves "felnőtt" "férfi" egy 16-17 éves kislányt farkalgat. Az meg főleg nem, hogy fel is csinálja.


A kis csajnak zéró végzettséggel, gyerekkel nagyjából nulla esélye van a normális életre. Még akkor is nehéz lenne, ha értelmes lenne, de szemmel láthatóan nem egy észkombájn. De a gyereket sajnálom igazán, hiszen bele születik egy ilyen családi helyzetbe ahol se pénz, se szeretet.

2018. jún. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 anonim ***** válasza:
100%
51# könyörgöm, ne hasonlitsuk a 20 évvel ezelőtti időket a mostanihoz. Igen, az én szüleim is szuperül megéltek érettségi nélkül. De a mai világban ez azért nem így működik. Egy szerencséje van ennek a lánynak, hogy a szülei támogatják.
2018. jún. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Mindenesetre a nagy arcából vissza vehetne a kérdező.
2018. jún. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 anonim ***** válasza:
100%
Ne bántsátok, gyerek még! Majd visszavesz a nagy arcából, ha egyedül marad a tervezett babukával és rájön, hogy 8 általánossal sehova nem fog kelleni.
2018. jún. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 anonim ***** válasza:
14%
Most aztán jól megmondjátok egy 8 hónapos terhes személynek, hogy minek a gyerek. A gyerek már meg fog lenni attól függetlenül hogy melyik kommentelő mennyire megszavazná-e neki vagy nem. Ezt a helyzetet megelőzni már nem lehet, csak kezelni és együtt élni vele.
2018. jún. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!