Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy mondjam meg anyóséknak...

Hogy mondjam meg anyóséknak hogy később legyen a babalátogató, és drága kislányuknak hogy ne jöjjön? Illetve jogosan tenném?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy 8 hónapos terhes vagyok 17 éves megmondtuk nekik hogy lesz baba (mind ketten akartuk) páromnak haza kellett menni papírokat intézni és a szülei csak azzal rágták a fülét hogy hagyjon ott éljen ők fizetik a gyerektartást stb.. És hát igazából köpni nyelni nem tudtam mert eddig tényleg alig beszéltünk egymással (párom nem akarta azzal a címszóval nem teljesen komplettek,és hát persze hallgattam rá mert biztos van oka hogy nem hagyott velük kettesben kb soha max 5-10 percekre 1-2x ha náluk voltunk). Természetesen kiállt értünk megmondta a dolgokat stb.. És az anyukája felhívott (még nagyon fel sem tudtam fogni a előző napi viselkedésüket) hogy akkor mi hogy lesz szeretnének megnézni beszélgetni velem stb közben a húga háttérből vagy 50x megkérdezte(1 évvel idősebb nálam) hogy miért nem tudtam volna elvetetni??" Na itt mondtam hogy vezesse el ő a ... És mellesleg azért mert akartuk,na onnantól csönd volt. Eljöttek rá kb 4. Napra de csak anyósom,apósom és játszották a fejüket szóval gusztustalan volt részemről a nyalizásuk,ott volt mellettem anyukám is és mondta hogy azért vette a kanapét hogy majd ha jönnek unoka látogatóba elférjenek (több mint 200 km-re laknak) velem nem is mernek beszélni a páromnak csak rágják a fülét hogy "spóroljál kisfiam" mással kapcsolatban le se toj***, na a lényeg az hogy ha valamit tudni akarnak rólunk akkor anyukámat hívják fel azt hiszik éjjel nappal együtt vagyunk pedig jó ha este össze futunk egymással és ezt képtelenek felfogni, legutóbb azt mondta anyukámnak hogy "ha majd megszülök akkor idejön 2 hétre meg azóta tervezgeti hogy vegyen ki szabadságot" na anyukám egyből mondta hogy dolgozik,


és nekik az nem baj ők hozzám jönnek" ..

És fogalmam sincs mit mondjak nekik, mert amint írtam eddig sem igazán beszéltem velük,de az fix hogy a sógornőmet nem akarom látni! Számomra eléggé érdekes hogy 18 éves és jön családlátogatóba" Nem tudom ez máshol mennyire megszokott nálunk nem volt divat" annyira unatkozik részben sajnálom is mert 1 barátja sincs,de nem is tesz érte nem dolgozik mindenkibe beleköt ő az atyaúristen...

Folyamatosan azt hallom ha beszél párommal "jajj bátyus ezt vegyél nekem azt vegyél nekem" komolyan mint egy 2 éves....

Sajnálom hogy össze vissza írtam de jelenleg tényleg nem tudok gondolkodni, olyan ideges vagyok.


2018. jún. 29. 10:21
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
98%

nem tudom miért tettétek ezt, lehet hogy te nem tudtál volna egyetemre menni így neked tényleg nem számít hogy szülsz e vagy sem, ezt majd az idő eldönti,de:

A felfogásod még mindig gyerekes, mert a többség ugyanúgy elgondolkozna, hogy miért nem vetetted el? Így sógornő részéről ez nem rossz indulatú csak alapfelfogás és nem neked címezte, hanem az anyjának.

Persze hogy most fújsz rá mert neked már most felnőtt életet kell élned, míg ő élheti a tinik életét és csak tartani kell a markát(megsúgom a legtöbb 18 éves még így él egyetem végéig).

Szülők reakcióját megértem, bár én nem keltem volna így magamból a helyükben, mert már lényegtelen, viszont nézd a jó oldalát, most próbálják ezt helyrehozni én anyósom meg se próbálja.

Végül az megint gyerekes gondolat, hogy 18 évesen miért jön családlátogatóba, miért ne jöhetne? utólag belátta, hogy az a gyerek meg fog születni és megprobál akkor aszerint viselkedni, adj nekik egy esélyt és ne csak duzzogj és ha nem akarod hogy átjöjjenek akkor felnőtt létedre te mondj nemet, ne azt várd hogy anyuci azt nyögi be dolgozom és akkor neked nem kell lépni.

Felnőtté váltál innen nincs visszaút, tessék is aszerint visszaszólni.

2018. jún. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim ***** válasza:
94%

Én is a plafonon lennék,ha a 26 éves,felnőtt férfi fiam egy 16-17 éves kislányt vinne ágyba. Alpaból -nem az évek,hanem a tényleges kor miatt-beteges. De hogy egy 17 éves-még ha érettebb gondolkodású is-gyerekkel közös hangot talál-na,akkor a fiam sem lehet egy agytröszt.


Másrészt az egy dolog,hogy MOST akarjátok a gyereket,de részben a korotokból adódóan, részben pedig amiatt, hogy ha nem most,de 5 év múlva marhára rád fog jönni az élhetnék,jönnek majd a konfliktusok. Nincs még egy érettségid sem,mégis szerinted hogy lesz ez később? Vagy ha szétmentek,hol lesz a gyerek? Gyerekkel új párt találni -az kihívás.Senkinek nem kell a más gyereke. Ha ezeket valóban átgondoltátok volna,akkor belátnád,hogy anyósék miért nem repesnek az örömtől. Az más,hogy intelligensebben kellene lereagálniuk, és megvan a halvány esélye annak,hogy minden rendben lesz veletek a jövőben. Mert erre is akad példa.


A sógornődet küldje el a párod,kerüldhogy te legyél a "hibás".Az anyját szintén. Pároddal előre egyeztess,hogy van egy határ,amit ha ők átlépnek,akkor te is ki fogod nyitni a szádat. Erről tudjon előre. Most kell ezt lerendezni,még ha nehéz is,mert később rosszabb lesz.

2018. jún. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 anonim ***** válasza:
29%

Utolsó: amennyire nekem lejött, a srác nem anyagi oko miatt jött össze a kérdezővel, mert ha ez lenne, akkor a srác szülei nem akarnák fizetni a gyerektartást.

Kérdező: a párod nővére rosszindulatú, ne is törődj a beszólásaival. A szülei részéről sem szép hogy ellened uszítanak...

Szerintem nehéz lesz a párod családjával kijönni, de minden jót kívánok!

2018. jún. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim ***** válasza:
95%

én is kiakadnék ha a 26 éves fiam egy kislánnyal jönne össze, mintha te 17 éves létedre egy 10 évessel jönnél össze, beteges a nagyobb korú részéről.


Az anyósék viselkedése gáz, de te sem nőttél még fel érettségi nélkül max közfoglalkoztatott vagy gyármunkás lehetsz majd. Helyedben idővel legalább ezt letenném estin.

2018. jún. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 anonim ***** válasza:
97%
Nem kell őt oltogatni. Majd rájön. Két három éve múlva.
2018. jún. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 anonim ***** válasza:
97%

Nem szemétkedni akarok, de miutàn elolvastam a kérdésed és a reakcióid egy-két hozzászólásra, én is csak azt tudom mondani, hogy nagyon éretlen vagy még az anya szerepre. De ez természetes, hiszen még csak 17 vagy. Mindketten akartátok? Tervezett volt? Akkor ez azt jelenti, hogy átgondoltátok mi mindennel jár a gyermekvállalás/nevelés. És ha így van, hogy juthattatok arra a következtetésre, hogy helyes döntés 17 évesen gyerekként, érettségi és biztos munkahely, saját családi fészek stb nélkül ilyen komoly lépést tenni?

Nagyon mutatni akarod, hogy te milyen érett felnőtt vagy pedig több sem bizonyítja, hogy nem vagy az, mint a fenálló szituáció. Miért nem élvezed az életed a korodnak megfelelően, nagyon ráért volna még a "babázás". Hiába is vitatkozol itt a többséggel és nem látod be, de nagyon meg fogod ezt még bánni, és az is szinte biztos, hogy nem lesz boldog életed így.

Ami anyósodékat illeti, ne te legyél felháborodva, mert érthető a reakciójuk, még a sógornőjé is, aki azt mondta miért nem vetetted el... De ezt is majd akkor fogod megérteni, ha majd valóban felnőtt, érett nő leszel!

Mindenesetre, ha már így alakult, kívánom, hogy boldog, harmonikus és biztonságos életet tudjatok biztosítani a piciteknek!

2018. jún. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 anonim ***** válasza:
38%

Látom itt beszél mindenki mindent, csak nem a kérdésre válaszolnak.


Természetesen te döntesz, de elmesélem neked, hogy magam is borzalmas anyóssal és apóssal vagyok megáldva, egy idő után rájöttem, hogy hol lehet az arany középút, így próbálok tanácsot adni.


Szerintem viseld el, hogy eljön egyszer a sógornőd. Igazad van egyébként, ő egy nagy bunkó. De ha nem tudsz elérni semmi pozitívat egy harccal, akkor ne menj bele a küzdelembe. (Ebben a helyzetben csak rosszabbul jönnél ki, pedig 100%-ban igazad van.)


A válasz pedig (feltétlenül udvarias hangnemben): köszönöm szépen Márti néni, nem szükséges idejönnie segíteni, anyukám és én bőven elegek leszünk a kisbaba mellé. A babalátogatást szeptember 27-re gondoltuk, akkor anyukám is itthon lesz. 13 órától 15 óráig tetszenek tudni idejönni. Csókolom.

(Semmi vitába belemenni! Max. ha nem jó az időpont, akkor szintén udvariasan megkérdezed, hogy és pl. a rá következő szombat 14 órától?)

2018. jún. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 anonim ***** válasza:
93%

a felháborodás szerintem azért van, mert nem gondolták volna, hogy esküvő, iskola minden nélkül máris felcsinál egy 17 éves lányt :D és nem neked mondták ezeket, hanem a fiuknak csak az volt olyan hülye és elmondta neked XD

én tuti házasság vagy párkapcsolati bejelentés nélkül nem szültem volna...

2018. jún. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 anonim ***** válasza:
100%
17 évesen tervezetten estél teherbe? Gratulálok! Mire szülsz? Ki fogja eltartani a gyereket? A párod a férjed? Ha nem, akkor nem anyós, meg nem sógornő!!! Milyen végzettséged van, amiből majd el fogod magatokat tartani?
2018. jún. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem. Ha agyon vernek is képtelen vagyok felfogni, hogy élhet valaki ilyen álomvilágban. Akit ismerek és ilyen 16-18 évesen felcsináltatta magát a húdecsudinagy szerelmével (és döbbenetes, hány ilyen van) már mind egyedülálló anya, végzettség nélkül, ótvar munkával, éhbérét gürizve... Mire jó ez? Meg kinek jó ez? Persze minden nap látom a fészbúkon kiposztolva a legújabb "csijjjagom" meg "szejejmem", "éjetem" babucikás képeket, amik alatt ott a kötelező ömlengés áradat. Nem hiszem el, hogy egy ilyen élettel tényleg boldog lehet valaki... De rengetegen csinálják, szóval lehet mégis.
2018. jún. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!