Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Tapintatlan kérés ez anyósom...

Tapintatlan kérés ez anyósom felé?

Figyelt kérdés

A tortákról van szó.

Mindkettőnk családjában (nekem ugye a régiben) megvolt a kialakult szokás. Nálunk az, hogy a tortát nekem csakis az anyukám sütötte a két kezével. Én ezt mindig nagyon imádtam, és így akartam csinálni.

Anyósom pedig minden szülinapra, alkalomra tortával megy, amit vesz. Így sokszor két torta lesz.

A kislányunk keresztelőjére is szervezett a hátunk mögött, és megbántódott, mikor lemondattuk vele.

Egyrészt azért, mert nagypapámról, aki elég édesszájú, épp kiderült, hogy cukorbeteg, és a búslakodós szakaszban volt még akkor, rá tekintettel akartunk lenni.

Másrészt meg, én a mi rokonságunk szokását szeretném követni, a párom pedig ebben egyetért velem.

Most már mindig meg fog sértődni, hogy nem hozhat tortát? Nálunk (új család) ez különleges dolog, hiszen a gyereknek a szülinap ilyen, és megvan a varázsa.

Komolyan ilyen hülyeség miatt meg kell bántódni? Hisz rettentő finoman süt, egy piskótatekercset is össze tudna csapni.

Mit csináljak, hogy ne nehezteljen már? Csak lehet ennyi kérésem.



2018. aug. 30. 06:52
1 2 3 4 5 6
 11/52 A kérdező kommentje:

Ki mondta, hogy anyám süti a tortát? Azt írtam, nekem sütötte, mikor kicsi voltam.

Az én gyerekemnek én sütöm, és igen, ne más hozza a boltból.

Nekünk így megfelel!

Köszönöm a megerősítést, nem értem, miért pontozott le más, én tudom, mennyire hasznos.

2018. aug. 30. 07:42
 12/52 anonim ***** válasza:
95%

Találjatok ki neki valami más feladatot a tortabeszerzés helyett, hogy ne érezze úgy, hogy akkor ő már ki van hagyva a születésnapi előkészületekből.


"Komolyan ilyen hülyeség miatt meg kell bántódni? Hisz rettentő finoman süt, egy piskótatekercset is össze tudna csapni."


Biztos úgy gondolja, hogy amit boltban vesz, az sokkal szebb, mint az övé, születésnapra meg a szép dukál, és olyankor az se baj, hogy drága.

2018. aug. 30. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 A kérdező kommentje:

Megkérhetem valami szervezésre, ha ettől jobban érzi magát. Megbántani tényleg nem akarom.

Mondjuk nem nagyon jut eszembe semmi még, de gondolodom.

Nagyon szeretek sütni, jóformán mindig kutyulok valamit.

2018. aug. 30. 07:46
 14/52 anonim ***** válasza:
89%
Amikor piskótatekercset csinál, dicsérjétek az egekbe, és már akkor kérjétek meg rá, hogy na, majd xy születésnapjára is ilyet csináljon, mert ez valami mennyei! :)
2018. aug. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
37%

Anyósodnak is meg kéne értenie, hogy új család vagytok új szokásokkal.

Ha mind a két családnak a kedvében akartok járni nem lesz a gyerekeidnek saját hagyománya.

Szülinapra amúgy sem illik tortát vinni. Ha ő rendezi a partyt akkor úgy csinálja ahogy neki jó, ha vendég akkor az van amit a vendéglátó csinál.

A nagypapás sztori "béna". Nem szabad soha ilyenre hivatkozni. Ne hozzon tortát, mert ti másképpen gondoljatok és ne azért mert a papa cukros. Ha a nagypapa miatt feláldozzátok a becses hagyományotokat, akkor anyós miatt is fel lehet. 😊

2018. aug. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
92%
Igen, ha semmiképp nem akartok két tortát, akár mert ne fogyna el, akár mert nem eszitek a boltit, az jó megoldás lehet, ha megkéritek, hogy hozzon valami mást. Akár azt a finom házi piskótatekercsét vagy bármi hasonlót. A lényeg szerintem, hogy ne érezze magát kirekesztve.
2018. aug. 30. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
81%

Nalunk is mindig hoz tortát az anyósom, így két torta van. Vagyunk is elegen hogy megegyük. Soha eszembe nem jutott volna hogy visszautasítsam. Ahhoz meg végképp semmi közöm hogy maga süti e vagy veszi.

Ez az ő kedvessége. Ha normális nő vagy, elfogadod és kész.

Nem is értem hogy lehetsz ilyen hogy ennek vitahelyet adsz az életedben.

2018. aug. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
78%

"És ha anyád meghal, akkor nem lesz ünneplés, mert nem lesz aki süssön? Te vagy itt aki hülyeségeket beszél"


Írta, hogy ő süti a tortát, nem az anyja. Az régen volt, még az ő gyerekkorában.

2018. aug. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
62%
Gyereknek valószínűleg bazira mindegy milyen torta van, nem ettől leszel szuperanyu
2018. aug. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
81%

Én emlékszem, fiatalasszony koromban voltam ilyen "dilemmában". Konkrétan én megsütöttem a kislányom szülinapi tortáját (mert a fejembe vettem, hogy az "A TORTA"). Közben férjem nagynénije is hozott egy saját sütésű tortát.

Zokon vettem, bár nem mutattam ki.

Aztán rájöttem az évek során, hogy mekkora egy hp voltam, és nem ezen múlik. (Attól még igen, minden évben sütöttem a kislányomnak a szülinapjára, én is imádok és tudok sütni, és nálunk is ez volt a családi hagyomány otthon is).

viszont pár év múlva már úgy fogtam fel, hogy két torta = kétszer annyi süti, nekem meg több gonddal kevesebb (nem kell még plusz sütivel készülni).

Á, olyanból ne csinálj elvi kérdést, kedves Kérdező, amiből nem muszáj, komolyan írom.

2018. aug. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!