Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Tapintatlan kérés ez anyósom...

Tapintatlan kérés ez anyósom felé?

Figyelt kérdés

A tortákról van szó.

Mindkettőnk családjában (nekem ugye a régiben) megvolt a kialakult szokás. Nálunk az, hogy a tortát nekem csakis az anyukám sütötte a két kezével. Én ezt mindig nagyon imádtam, és így akartam csinálni.

Anyósom pedig minden szülinapra, alkalomra tortával megy, amit vesz. Így sokszor két torta lesz.

A kislányunk keresztelőjére is szervezett a hátunk mögött, és megbántódott, mikor lemondattuk vele.

Egyrészt azért, mert nagypapámról, aki elég édesszájú, épp kiderült, hogy cukorbeteg, és a búslakodós szakaszban volt még akkor, rá tekintettel akartunk lenni.

Másrészt meg, én a mi rokonságunk szokását szeretném követni, a párom pedig ebben egyetért velem.

Most már mindig meg fog sértődni, hogy nem hozhat tortát? Nálunk (új család) ez különleges dolog, hiszen a gyereknek a szülinap ilyen, és megvan a varázsa.

Komolyan ilyen hülyeség miatt meg kell bántódni? Hisz rettentő finoman süt, egy piskótatekercset is össze tudna csapni.

Mit csináljak, hogy ne nehezteljen már? Csak lehet ennyi kérésem.



2018. aug. 30. 06:52
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem felfújod. Örülj neki, hogy hoz, és ha sok, max csomagoltok. Más anyós az unokájára se kíváncsi, te meg azon vagy fennakadás, hogy bolti tortát hoz.... World first problem...
2018. aug. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
61%
Nálunk is két torta van.
2018. aug. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
73%

Nálunk is az a szokás volt, hogy anyukám sütött tortát, de én nem bánnám ha anyós vagy akárki venne még tortát, ha ő úgy érzi jól magát, hát vegye (nem árt senkinek ha 2 tortából kell egyen, cukorbeteg ek meg vegyél diabetikus sütit/tortaszeletet).

Ha téged bánt akkor mondd meg, hogy olyan finomakat szokott sütni, inkább süssön süteményt a szülinapra. Vagy vegyen tortát s süssön sütit :)

Ne legyél már ilyen akaratos, nem árt ezzel senkinek. Majd ha nem lesz már akkor csak a te tortád lesz, gyerkőc meg biztos őrül, hogy 2 tortája van.

2018. aug. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
6%

2-es válaszoló vagyok.


Amint írtam, a cukorbetegség SZÖVŐDMÉNYEI ÉLETVESZÉLYESEK LEHETNEK!


(Diabetológus szakember/táplálkozási szakértő tanácsát kikérni, ha ilyen típusú tünetek vannak jelen az egyik családtagnál...)


Búskomorságot pedig okoz a cukorbetegség (agyi érkatasztrófa egyik legjellemzőbb tünete...)

2018. aug. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk is és ismerősei körömben is gyakori, hogy egy-egy szülinapon 2-3 torta is van. Nem értem ezen miért kell problémázni. Ami megmarad és ti nem tudjátok megenni, azt szépen elcsomagoljátok a vendégeknek és csókolom. Ezt a hisztis viselkedést pedig, a saját érdekedben, minél előbb vetkőzd le.
2018. aug. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
20%

Én megértem a kérdezőt, a legtöbb cukrászdai torta undorító :/ és a hagyomány is aranyos


"Gyermekkoromból szép emlékek kötődnek az anyukám által sütött tortákhoz. Én is ezt szeretném átadni a mi gyermekünknek. Kedves, hogy szeretnél tortát hozni, de nem szükséges. Annak viszont örülnénk, ha házisüteményt készítenél mert a bolti a nyomába sem érhet a tiédnek"

2018. aug. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
41%

Ahova meg nem visz az anyós, ott meg az a baj :)

Tudom ajánlani: Belga: Az a baj

2018. aug. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
68%
34, és ennek mi köze a kérdéshez? NEm kell a papának tortát enni, ennyi.
2018. aug. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
74%
Most komolya nem ertem: az baj, ha tortát visz, de az jólenne, ha vinne süteményt ? A torta és a sütemény kb ugyanaz, csak a forma más.
2018. aug. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
78%
Kedves Erzsika, Marika, Gizike, mi házi tortát szertnénk inkább. De megtennéd, hogy sütsz nekünk a bulira az isteni pogácsádból? Annak párja nincs, mindneinek újságolom, hogy milyen finom. Nagyon hálás lennék, ha megtennéd, sokat segítenél vele.
2018. aug. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!