Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Tapintatlan kérés ez anyósom...

Tapintatlan kérés ez anyósom felé?

Figyelt kérdés

A tortákról van szó.

Mindkettőnk családjában (nekem ugye a régiben) megvolt a kialakult szokás. Nálunk az, hogy a tortát nekem csakis az anyukám sütötte a két kezével. Én ezt mindig nagyon imádtam, és így akartam csinálni.

Anyósom pedig minden szülinapra, alkalomra tortával megy, amit vesz. Így sokszor két torta lesz.

A kislányunk keresztelőjére is szervezett a hátunk mögött, és megbántódott, mikor lemondattuk vele.

Egyrészt azért, mert nagypapámról, aki elég édesszájú, épp kiderült, hogy cukorbeteg, és a búslakodós szakaszban volt még akkor, rá tekintettel akartunk lenni.

Másrészt meg, én a mi rokonságunk szokását szeretném követni, a párom pedig ebben egyetért velem.

Most már mindig meg fog sértődni, hogy nem hozhat tortát? Nálunk (új család) ez különleges dolog, hiszen a gyereknek a szülinap ilyen, és megvan a varázsa.

Komolyan ilyen hülyeség miatt meg kell bántódni? Hisz rettentő finoman süt, egy piskótatekercset is össze tudna csapni.

Mit csináljak, hogy ne nehezteljen már? Csak lehet ennyi kérésem.



2018. aug. 30. 06:52
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
37%

31

First world problem, ha már ...

2018. aug. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
61%
Reggel 7-kor valakinek ez a gondja? Ha nem fogy el, beviszed a munkahelyedre. Nem véletlenül mondják, hogy ajándék lónak.. Csak jót akart. Sok idősebb embernek egy torta elég nagy kiadás. Biztos rosszul esett neki, hogy megszóltad. Vagy mondtad volna, hogy köszönöm, legközelebb, nem kell költeni rátok, lényeg, hogy ott legyen.
2018. aug. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
64%
Reggel torta, délben torta, este meg retorta.
2018. aug. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
57%
Igen,tapintatlan kérés, válaszaidból ítélve jó kis hárpia lehetsz, ha nem vinne semmit az lenne a baj, hogy le se carja a drága kicsi unokáját, ha házit vinne akkor biztosan versenyezni akar veled azért viszi, ha oda se menne az lenne a baj, ha odamegy meg majd az a baj... a nyuszi a sapkával, még jó, hogy a férjed- természetesen -melléd áll (próbálna meg másképp :)) ). Túl magy segget kerítesz a dolognak, de túlozzak én is: mások éheznek s te egy francos tortán vagy fennakadva!!!!
2018. aug. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
81%

Nem értelek.. ha már ilyen családtagokat áthívós ünneplés van, akkor nem fér el 2 torta?


Azt se értem, a nagypapa miatt miért kell lemondani a tortáról, tök jó diétás édességek vannak manapság... én pl nem hiszek a paleo diétában, de az NAGYON jó benne, hogy majdnem mindenki eheti, mi munkahelyi ünneplésekre mindig paleo sütit veszünk, mert van cukros, laktózos és gluténes kolléga is, ettől meg senkinek nem lesz baja. Mivel divat lett, kb bárhol beszerezhető, otthon meg nem nehezebb elkészíteni, mint bármi mást.


Bolhából elefántot...

2018. aug. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat!

A véleményem semmit sem változott, de azért köszi.

2018. aug. 30. 20:34
 47/52 anonim ***** válasza:
79%
Amikor feltetted a kérdésed már akkor el volt döntve a válasz a fejedben, csak megerősítést vártál.
2018. aug. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
78%
Minek kellett kiírni akkor ezt a kérdést?
2018. aug. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
39%
Hogy lássa, mások hogyan gondolják.
2018. aug. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
75%

"Hogy lássa, mások hogyan gondolják."


De minek?

2018. aug. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!