Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Tapintatlan kérés ez anyósom...

Tapintatlan kérés ez anyósom felé?

Figyelt kérdés

A tortákról van szó.

Mindkettőnk családjában (nekem ugye a régiben) megvolt a kialakult szokás. Nálunk az, hogy a tortát nekem csakis az anyukám sütötte a két kezével. Én ezt mindig nagyon imádtam, és így akartam csinálni.

Anyósom pedig minden szülinapra, alkalomra tortával megy, amit vesz. Így sokszor két torta lesz.

A kislányunk keresztelőjére is szervezett a hátunk mögött, és megbántódott, mikor lemondattuk vele.

Egyrészt azért, mert nagypapámról, aki elég édesszájú, épp kiderült, hogy cukorbeteg, és a búslakodós szakaszban volt még akkor, rá tekintettel akartunk lenni.

Másrészt meg, én a mi rokonságunk szokását szeretném követni, a párom pedig ebben egyetért velem.

Most már mindig meg fog sértődni, hogy nem hozhat tortát? Nálunk (új család) ez különleges dolog, hiszen a gyereknek a szülinap ilyen, és megvan a varázsa.

Komolyan ilyen hülyeség miatt meg kell bántódni? Hisz rettentő finoman süt, egy piskótatekercset is össze tudna csapni.

Mit csináljak, hogy ne nehezteljen már? Csak lehet ennyi kérésem.



2018. aug. 30. 06:52
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
81%

Mi előre meg szoktuk beszélni, hogy ki mit hoz, nemcsak anyóssal, más családtagokkal is.

Nem ragaszkodom a saját készítésű tortához. Van pár fajta, ami az én "specialitásom", de jó, ha időnként más fajta van. Szoktam vinni szülinapokra, ha megkérnek, hogy én készítsem a tortát. És nálunk is már volt olyan, hogy nem én készítettem, ha pl. anyukám.

Anyósnak megmondanám, hogy köszönjük, de torta már el van intézve, de nagyon finom a ... sütije, ha szeretne valamit hozni, akkor örülnénk, ha olyan készítene. Vagy pl. köszönjük a szülinapi tortát most én készítem, de nagyon örülnénk, ha karácsonyra készítene egy ... tortát, mert azt ő olyan jól tudja készíteni. Ilyesmik. :)

2018. aug. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
67%

Csinálj hatemeletes tortakölteményeket, ahhoz már csak nem vesznek olyat, amit észre lehet venni mellette! :)


Megértem egyébként, karácsonyfát se viszegetünk rokon gyerekeknek, de ez süti! Sütiből soha nem elég!

2018. aug. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
82%

Hagyd a fenébe! Legyen 2 torta. A şzarabb, ill. amelyik nem fogy el kuka. Nem kell ezen ennyit variálni.

Esetleg megkérni anyóst, hogy a kedvencet hozza pl. csokis vagy gyümölcsös.

Rühellem anyósom, de ezen nem şzaroznék.

2018. aug. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk is így volt de szerintem ennyit engedhetnél. Ha nem fogy el lefagyasztod a tortát ennyi.

Anyósom veszi a tortát, anyukám maga süti mindkettőt szeretkjük. Fiam meg boldog mert két tortája is szokott lenni :)

2018. aug. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
81%
Ez komolyan probléma? Félsz hogy esetleg a "fújrosszvacak" boltit választják a tied helyett? Nevetséges vagy. Ha meg megmarad, akkor meg lehet azt enni másnap is, azért nem romlik meg egy nap alatt, vagy esetleg megkínálod a szomszédokat is.
2018. aug. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
94%
Amúgy ep pl tudok sütni, díszíteni is és a családban mindenki oda van a tortaimtol,a gyerekemet kivéve, akinek csak és kizárólag a cukrászdai cuccok jönnek be. Akkor is, ha pont ugyanazt csinálom és pont ugyanúgy néz ki, mebkosstzolja mindkettőt és nála mindig a cukrászdai nyer. Lehet a te gyereked is így lesz majd. Mondjuk én nem csinálok belőle problémát, neki mindig veszünk vagy rendelünk valamit
2018. aug. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
100%
Mi szoktunk minden vendégnek csomagolni a megmaradt tortából, sütikből, úgyhogy nem lenne gond, ha két torta lenne, majd a végén elosztjuk a maradékot és mindenki vihet haza is egy kicsit.
2018. aug. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
23%
Azért mondjuk egy családi cukrászdában vásárolt torta nem nagyüzemi és nincs is tele semmi vacakkal attól, hogy cukrász készíti. Nem csak házi, meg bolti van, de mondjuk ez a kérdés szempontjából mindegy. Ha egy tortát akartok, természetesen a ti dolgotok, eldönthetitek a férjeddel közösen, hogy így ünnepeltek és tiszteletben kell tartani másnak is, de azért ekkora problémát sem kell csinálni belőle. A cukorbetegnek akkor lehet készíteni valami diétás édességet (abból nem csak ő ehet), ha felnőtt ember lététre annyira nem bírja ki, hogy desszertet egyen. A mama meg akkor süssön valami mást. Én megértem a hagyományőrzés fontosságát, de azért kaján problémázni, még ha szülinapi torta is az, tipikusan csak a magyar ember képes. Én nem sütök, utálok mindent ami édes, ezért nem is tudok, max muffint meg palacsintát a gyerekek kedvéért, ezért mindig úgy rendelem a tortát, de nekem egy cukrász ismerősöm készíti otthon és pontosan tudni mi van benne, ugyanúgy home made attól, hogy profi készíti. Te szeretsz sütni és a lányodnak te szeretnéd a szülinapi tortát, ezt elmondod anyósnak és kész, hozzáteszed, hogy számítasz a segítségére, ezentúl övé lesz a plusz süti, vagy egyéb amit szerettek,a lényeg, hogy állandó feladata legyen. Nálunk (nem csak én vagyok ilyen ízlésű) gyakran egy 8 szeletes torta sem fogy el és vihetem a szomszédba, nem hogy még plusz édesség, meg sütike és társai. Ha ez ilyen kardinális kérdés, akkor beszéljétek meg értelmesen, bár én is azt tapasztalom így Európa legkövérebb országában (hát hiába no, valamiben elsőnek kell lenni), hogy az elfuserált étkezési szokásaink mellett a legtöbb családban nem okozna gondot két torta (vagy több) elfogyasztása sem. Szerintem amúgy ha jó a viszony, ilyesmi miatt tutira nem érdemes összerúgni a port, kedvesen meg kell vele beszélni, ha ép értelmű fel fogja fogni, hogy miért szeretnéd ezt, csak határozottan, egyértelműen kell megmondani, nem célozgatni és adjál feladatot neki, ha ez számára annyira fontos, legyél rá tekintettel, nem vagyunk egyformák mi emberek, szerencsére.
2018. aug. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 A kérdező kommentje:

Öhm...sehol nem írtam, hogy bunkózni szeretnék anyósommal. Egyikünk sem. Szépen és kedvesen kértük meg, aki problémázik ezen, az nem én vagyok.

És bocsánat, de továbbra se tartom nagy kérésnek, hiszen amikor ő lát minket vendégül, mi alkalmazkodunk. Ez kölcsönös dolog szerintünk.

2018. aug. 30. 10:13
 30/52 anonim ***** válasza:
87%
Te problémázol. Hozza és kész. Leteszed az asztalra, ennyi.
2018. aug. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!