Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit csinálok rosszul?

Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

Van egy 6 hónapos unokám.Úgy érzem,semmi sem jó,amit csinálok.Én már felneveltem 2 gyereket,de a menyem semmiben nem kéri a segítségemet(eü végzettsége van,védőnő - gondolom,ezért hiszi azt,hogy mindent tud a gyerekekről). Sokat foglalkozik a kisfiúval,és nagyon szereti is.Már most van napirend,bizonyos dolgokban nagyon határozott.Kb. kéthetente ott vagyok náluk egész hétvégén,időnként hétközben is 1-1 napot.Ilyenkor sokat vagyok én a babával.Játszom vele,olvasok neki,énekelek neki,ahogy a fiam és a menyem is szokták.Bevallom,egy idő után fáj a térdem és a derekam,amikor lent vagyok vele a földön,ezért fel szoktam ülni vele a kanapéra.Feszegeti magát a baba,talán menne vissza a földre,hisz oda van szoktatva.Forog már, el is játszik egy rövid ideig.De én nagyon szeretem az ölemben fogni.A menyem ilyenkor megkérdi,hogy nem bírta már a baba a földön?Volt,hogy csuklott,azért vettem fel,de sokszor csak azért, hogy ölelgessem.De mivel a kisfiú is feszíti magát, nem sokáig szoktam az ölemben fogni,meg szerintem zavarja is a menyemet.

Egy kicsit zavar,hogy mindenféle beceneveket adnak neki a fiammal.Én ilyenkor mindig kijavítom,hogy pl.nem csacsinak hívják,hanem Karcsikának.De azt mondják,hadd hívják úgy a gyereküket,ahogy akarják.Nekem nem tetszenek ezek a becézgetések.

Most már forog a baba,és a hasán mászik is.De e menyem mindig kijavít,hogy ez kúszás,nem mászás,mászni akkor fog,ha négykézlábra áll.

Szóval mit csinálok rosszul,hogy semmiben nem segíthetek,és mindig kijavít?


2019. jan. 28. 14:22
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
94%

Ezért nem jöhet hozzánk az anyósom komplett hétvégékre. Jöhet amikor akar, de csak pár órát. Ha meg valami nem tetszik neki a gyerekekkel kapcsolatban, akkor mehet haza.

Mi a francért kell beleszólni a gyerek becézésébe is? Előbb-utóbb a fiad fog megkérni, hogy fogd vissza magad. Hagyd őket békén. Szeresd az unokádat. Majd a szülei nevelik.

2019. jan. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 A kérdező kommentje:
Én a nagymama vagyok,vagyis az anyós.
2019. jan. 28. 15:05
 23/58 anonim ***** válasza:
79%

Szóval az a baj, hogy a menyed nem cseléd, és nem szolgálja ki anyuci fiacskáját?

Hozzám nem kellene jönnöd, úgy dobnálak ki, hogy azt megemlegetnéd.

2019. jan. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:
97%

A menyed helyzetében vagyok, csak nálunk 3 túlféltő mama van és a konkrét eseteket én is megküzdöttem velük. Tény, hogy előrelátó anya ma már a szülés előtt számtalan listát talál neten, meg tudja venni vagy rendelni előre a szükséges holmit és nem arra vár, hogy majd a mamának valamikor beugrik, hogy milyen jól jönne a picinek egy fésű. Én pont ezért mindig küldtem képeket, hogy épp mit vettünk neki, ilyen szép ágyneműt kapott vagy olyan szandit néztem ki. Ezzel tudattam, hogy mit ne vegyenek és kicsit iránymutató is volt, hogy kislánynak nem csipkés takarót, hanem fehér-piros állatosat vettünk, tehát ilyeneket használunk szívesen. Ez addig érvényes, amíg a kicsi saját választásra nem képes, onnantól az a döntő szempont.

A bent mocorgó gyerekre nálunk is volt példa. Én is figyelmeztettem már mamát, hogy csak megfordult, ne ugorjon rögtön érte. Ugyanez az altatáskori enyhe sírás. A lányom remekül eljátszik egyedül elalvás előtt. Ilyenkor beszélget, néha kiált egyet utánam, de messze nem kétségbeesett sírásról van szó. Ha ilyenkor volt nálunk mama és hallotta, láttam, hogy nehezére esik kint maradni, még úgy is, hogy másodpercek múlva békésen aludt bent a kicsi. Azóta is jó alvó és nem sérült a ragaszkodása sem.

A kúszás-mászásban is igaza van a menyednek és a földön sok esetben biztonságosabb neki, míg a mozgás koordinációt tanulja.

Az ő gyerekük, az ő nevelési eszközeik és amíg egy egészséges, kiegyensúlyozott unokát látsz két hetente (ami elég gyakori!), addig nyugodj meg és fogadd el, hogy te ott nem döntő személy vagy, hanem a vendég nagymama, aki a szülők által szabott határok közt mozoghat. Te is szabhattál saját határokat, ez már az ő idejük.

2019. jan. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 anonim ***** válasza:
94%

Mit csinálsz rosszul? Rövid leszek, tudom nem fog tetszeni.

NEM OTTHON VAGY!

2019. jan. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 anonim ***** válasza:
87%
Hát nem tudom ki hogy van vele, de a saját anyámat sem engedném kéthetente a nyakunkra járni napokra. Van bőr a képeden rendesen, kedves kérdező. Az az egy szerencséd, hogy ilyen jámbor menyed van, én már biztos elküldtelek volna a pitsába. Át lehet menni pár órára babázni, semmi gond. Nyilván ismered a baba napirendjét, mész amikor fent van. Egy hat hónapos baba mellett anyukának nincs szüksége arra, hogy az anyós ott körözzön körülötte és fintorogva, pofákat vágva ossza az észt.
2019. jan. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 A kérdező kommentje:

Nagyon nekem ugrott mindenki.Itt nem lehet igaza egy anyósnak sem.

Nem értem,miért baj,hogy gyakran szeretném látni az unokámat.Nem zavarom őket,amikor ott vagyok.Az meg,hogy elmondom,én mit,hogyan csinálok vagy csináltam,szerintem nem beleokoskodás,hanem segíteni akarás.

Az unokám szeret ölben lenni,biztosan a szüleinél is szeretne lenni,de ők inkább a földön játszanak vele.Amikor lerakom,néha elkezd sírni,én nem tudom megnyugtatni a földön,csak a menyem,ő ilyenkor mondókázik neki,játszik vele,akkor abbahagyja.De olyan rossz hallgatni,amikor sír.

De ettől én még nem vagyok rossz.

2019. jan. 28. 15:47
 28/58 anonim ***** válasza:
94%
Mutasd meg ezt a kiírást a fiadnak és a menyednek. Utána írd le, hogy mit reagáltak.
2019. jan. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:
94%
Van egy kis félreértés köztetek: a menyed nem kér segítséget és nagyfokú neveletlenség részedről kéretlenül megmondani neki, hogy mit csináljon máshogy, a saját otthonában, a saját babájával, az ő végzettségével. Nem a te dolgod kiszolgálni vagy irányítani őket. Ha a baba vele megnyugszik a földön, miért szoktatnád át másra, ha ők eleve erre tanítják őt? Még mindig csak vendég vagy, akinek megbocsátható, hogy babusgatja a kicsit, de nem írhatod felül az ő életvitelüket merő jó szándékból.
2019. jan. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:
93%

Én meg azt nem szeretem hogy a fiamat becézgeti anyósom mégsem szólok rá 1-2 órára kibirom h tamás tomika lesz stb. Szerintem ebbe neked sem kellene beleszólni.

Kéthetente egész hétbégén ott vagy meg hétközbe is és azt mondod keveset látod? Anyosom fele ennyit nem látja a fiam mégsem putyerkázik ise hozzánk de nem is tűrném se anyámtól se anyóstól. Szerintem tedd össze a két kezed h a menyed "elviseli" az ottalvásokat és az oktatásod (ami 30 eve volt nem feltétlen úgy van már) anyósom dajka néni ő is adta a tanácsokat de megmondtam neki h a világ sokat fejlődik nem azok az elvek vannak mint 40 éve elfogadta.

Az unokádnak a nagymamaja legyél játsz vele és ne neveld.

Az meg hogy megmondják mit vegyél szerintem örülj neki h hasznos dolgokat vihetsz és nem feleslegesen dobod ki a pénzt. Anyosom mindig kérdezi mit vegyen vagy ad pénzt vegyem meg én és majd ő odaadja végülis anya meg apa tudja mire van szüksége a gyereknek.

2019. jan. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!