Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit csinálok rosszul?

Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

Van egy 6 hónapos unokám.Úgy érzem,semmi sem jó,amit csinálok.Én már felneveltem 2 gyereket,de a menyem semmiben nem kéri a segítségemet(eü végzettsége van,védőnő - gondolom,ezért hiszi azt,hogy mindent tud a gyerekekről). Sokat foglalkozik a kisfiúval,és nagyon szereti is.Már most van napirend,bizonyos dolgokban nagyon határozott.Kb. kéthetente ott vagyok náluk egész hétvégén,időnként hétközben is 1-1 napot.Ilyenkor sokat vagyok én a babával.Játszom vele,olvasok neki,énekelek neki,ahogy a fiam és a menyem is szokták.Bevallom,egy idő után fáj a térdem és a derekam,amikor lent vagyok vele a földön,ezért fel szoktam ülni vele a kanapéra.Feszegeti magát a baba,talán menne vissza a földre,hisz oda van szoktatva.Forog már, el is játszik egy rövid ideig.De én nagyon szeretem az ölemben fogni.A menyem ilyenkor megkérdi,hogy nem bírta már a baba a földön?Volt,hogy csuklott,azért vettem fel,de sokszor csak azért, hogy ölelgessem.De mivel a kisfiú is feszíti magát, nem sokáig szoktam az ölemben fogni,meg szerintem zavarja is a menyemet.

Egy kicsit zavar,hogy mindenféle beceneveket adnak neki a fiammal.Én ilyenkor mindig kijavítom,hogy pl.nem csacsinak hívják,hanem Karcsikának.De azt mondják,hadd hívják úgy a gyereküket,ahogy akarják.Nekem nem tetszenek ezek a becézgetések.

Most már forog a baba,és a hasán mászik is.De e menyem mindig kijavít,hogy ez kúszás,nem mászás,mászni akkor fog,ha négykézlábra áll.

Szóval mit csinálok rosszul,hogy semmiben nem segíthetek,és mindig kijavít?


2019. jan. 28. 14:22
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
72%
Fuu, ha ilyen anyósom lenne mint te, felrúgnám a holdig.
2019. jan. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 anonim ***** válasza:
96%
"Nem zavarom őket,amikor ott vagyok" Egy szóval: DE. Ha nem csak magunk vagyunk, hanem (ne értsd félre) "idegen" is van a lakásban, nem tudunk fesztelenül lenni. Hiszen ott egy kivülálló, aki előtt nem beszélhetjük meg a dolgainkat stb. Pláne, aki minduntalan kioktat gyereknevelésből. Lehet úgy is többet találkozni a kicsivel, ha megbeszéled, hogy pl. elviszed sétálni. Nekem is vannak unokáim, de soha nem adtam tanácsot, hiszen ma máshogy nevelik őket, mint mi 40-50 éve. Betartottam a kérést akár az étkezésre, akár egyébre tekintettel. Ha alkalom jött, megkérdeztem, mi legyen az ajándék. Szóval, azt tudom tanácsolni, fontold meg a kommenteket, mert nem rosszindulat szülte egyiket sem. Végszóra: egyet értek azokkal, akik angyali türelműnek jellemezték a menyedet! :)
2019. jan. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 anonim ***** válasza:
100%

Az en babaim is 6hosak.. Es .. Hat a hideg raz amikor jon anyos es elkezdi tutujgatni az amugy szepen jatszo gyerekeimet.. Idehoz minden sz*rt,mar bocsanat ami nekunk haszontalan enmeg taroljam el.. Es meg is sertodik ha elrakom es nem hasznalatban van..

Igaza van a menyednek.. Az o gyerekuk.. Hat ha csacsinak akarjak hivni,annak hivjak

En sem kerek senkitol segitseget.. Pont ezert,mert ezek a kijavitgatasok(nem csacsi hanem van neve felek) okoskodasok.. Volt lehetoseged neked is. Nagymama vagy.. Viselkedj is ugy..

2019. jan. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:
96%
Hú remélem nálunk nem fognak ennyire rápörögni az unokára. Sztem legszívesebben te nevelnéd azt a gyereket. Még arra a kis időre (talán 2 perc) se bírsz leszakadni róla amíg hozol magának egy zsámolyt. Ölelgeted amikor nem tetszik neki. Teljesen igaza van a menyednek. Én sem szeretném majd ahhoz szoktatni a kicsit hogy nyikkan egyet és ugrunk vagy folyamatosan kézben van. Neked lehet marha jó folyton nyúzni, de anyuka gondolom nem ezzel akarja tölteni a nap 24 óráját. Meg aztán miért is baj az ha önállóságra nevelik? Legalább nem lesz felnőttként egy nyamnyila mamahoteles
2019. jan. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező, a legnagyobb jóindulattal írom, hogy ritkítsad az ott töltött időt. Van saját életed? Nyilván igen. Olvassál, fejtsél keresztrejtvényt, konyhatündérkedjél, ejtőzzél.

Nekem nincs menyem, csak egy mostohalányom, akinek gyereke van, hát őszintén, én nem érzem úgy, hogy a gyerektől kiteljesedtem volna. Nekem kínos, ha találkozunk is, mert tudom, hogy ezzel a nővel képes lennék összekapni két perc alatt (én nem bírom a tudálékoskodását, közben elég sötét szegény, na mindegy). Én lefoglalom magam, látom őket fél évben egyszer, aztán ennyi.

Hidd el, fel fog nőni az a gyerek nélküled is.

2019. jan. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 anonim ***** válasza:
57%

"Ezt nem a meny írta ki az anyós szempontjából inkább?"

Nekem is ez jutott az eszembe.

2019. jan. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 anonim ***** válasza:
84%

Ne bántsátok szegény kérdezőt, látszik, hogy nem a rossz szándék vezérli.


Kérdező, a többi válaszban van igazság. Túl sok időt töltesz náluk, lehet, hogy ez nekik kényelmetlen. Próbálj kevesebb ideig tartózkodni náluk, a hétvége kéthetente nagyon sok!

2019. jan. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 anonim ***** válasza:
93%

Tényleg sajnálom, ami történik, a legtöbb anyós nem érti meg, hogy az unoka nem az ő gyereke, csak nagymamája neki. Biztos vagyok benne, hogy jóindulatú és segítő szándékú a kérdező indulata, és a lehető legjobbat szeretné az unokának.

Viszont tényleg nem veszi egy édesanya sem jónéven, az ilyen jellegű tanácsokat ( így - úgy kellene) hiszen ezzel azt az üzenetet dekódolják : " nem vagy jó anya, ezt se tudod jól csinálni". Azt tudni kell, hogy amikor egy nő édesanya lesz, gyermeke születik, egyből azt hiszi, mindent tud a gyereknevelésről, és sz@rik a sok sok éven keresztül tanult emberek véleményére. Tanult ember alatt pl a pszichológus, pedagógus, csecsemőnevelo stb értem.

Miért hallgatna édesanya az anyósára? Pláne ha ő maga is "tanult" tehát kompetens személy egy csecsemő ellátásában, nevelésében.

Kedves kérdező, elkell ismerni, hogy a tudomány fejlődött az elmúlt évtizedekben, a legújabb ajánlásokat követve tudjuk megadni a lehető legjobbat a gyermekünknek. Tény, hogy a mai nagyik felneveltek x gyereket, de kérdem én : és akkor mi van? Máris jogot formál ez arra, hogy beleszóljanak az unokák nevelésbe, mikor az anyjuk naprakész információkkal rendelkezik?

Egyébként, kedves nagyik, az önök által nevelt generáció világszinten (Magyarország) élvonalban van a szív- és érrendszeri megbetegedések, a mozgásszervi problémákkal élők számával. Szerintem ez elgondolkodtató.

A nagyiknak volt lehetőségük a saját gyerekik életét irányítani, a menyüknek is hagyják meg ezt a jogot.

2019. jan. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 A kérdező kommentje:

Ritkítsam az ott töltött időt? Sokat vagyok náluk? Ne vicceljünk már! Legszívesebben minden nap ott lennék,iszonyú hosszú a két hét,amíg nem látom a picit.

Rosszul esik,hogy nem kérnek a segítségemből.Amikor megszületett,akkor is mondták,hogy nem kell,hogy ott legyek háztartást vezetni,mert megoldják ketten,pedig annyira szerettem volna segíteni.Nagyon vártam,hogy végre ott alhassak,6 hét után engedték meg.Addig reggel mentem,este jöttem el.Az első hetekben csak gyönyörködtem a piciben,ahogy aludt,de egyáltalán nem zavartam őket.Akkor is rám szóltak,amikor mocorgott a pici álmában,hogy ne beszéljek hozzá,megnyugszik magától,ha beszélek hozzá,csak felébred.De hát annyira nehéz megállni,hogy ne beszéljek hozzá.

Jó,értem,én vagyok a vén boszorka,akinek nincs igaza.

2019. jan. 29. 13:18
 40/58 anonim ***** válasza:
100%
Oké, innentől kezdve ez troll kérdés, egyértelmű.
2019. jan. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!