Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit csinálok rosszul?

Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

Van egy 6 hónapos unokám.Úgy érzem,semmi sem jó,amit csinálok.Én már felneveltem 2 gyereket,de a menyem semmiben nem kéri a segítségemet(eü végzettsége van,védőnő - gondolom,ezért hiszi azt,hogy mindent tud a gyerekekről). Sokat foglalkozik a kisfiúval,és nagyon szereti is.Már most van napirend,bizonyos dolgokban nagyon határozott.Kb. kéthetente ott vagyok náluk egész hétvégén,időnként hétközben is 1-1 napot.Ilyenkor sokat vagyok én a babával.Játszom vele,olvasok neki,énekelek neki,ahogy a fiam és a menyem is szokták.Bevallom,egy idő után fáj a térdem és a derekam,amikor lent vagyok vele a földön,ezért fel szoktam ülni vele a kanapéra.Feszegeti magát a baba,talán menne vissza a földre,hisz oda van szoktatva.Forog már, el is játszik egy rövid ideig.De én nagyon szeretem az ölemben fogni.A menyem ilyenkor megkérdi,hogy nem bírta már a baba a földön?Volt,hogy csuklott,azért vettem fel,de sokszor csak azért, hogy ölelgessem.De mivel a kisfiú is feszíti magát, nem sokáig szoktam az ölemben fogni,meg szerintem zavarja is a menyemet.

Egy kicsit zavar,hogy mindenféle beceneveket adnak neki a fiammal.Én ilyenkor mindig kijavítom,hogy pl.nem csacsinak hívják,hanem Karcsikának.De azt mondják,hadd hívják úgy a gyereküket,ahogy akarják.Nekem nem tetszenek ezek a becézgetések.

Most már forog a baba,és a hasán mászik is.De e menyem mindig kijavít,hogy ez kúszás,nem mászás,mászni akkor fog,ha négykézlábra áll.

Szóval mit csinálok rosszul,hogy semmiben nem segíthetek,és mindig kijavít?


2019. jan. 28. 14:22
1 2 3 4 5 6
 41/58 A kérdező kommentje:

Miért lenne troll kérdés?

Örülj neki,hogy neked nincsenek problémáid.Nekem vannak.Ha nem tudsz segíteni,akkor ne írj inkább semmit.

2019. jan. 29. 13:31
 42/58 anonim ***** válasza:
100%

Én wleinte páromra is rászóltam az éjszakai pelenkázásnál h ne beszéljen hozzá mert akkor éberebb lesz és altatgathattam amugy teljes csedben peluscsere és vissza is lehetett tenni aludt tovább.

Nekem anyós,anyám 1-2 hetente 20 percre is sok neha egesz hétvége szóba se jöhetne

2019. jan. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 anonim ***** válasza:
100%

"Ha nem tudsz segíteni,akkor ne írj inkább semmit."


Kérdező, feltettél egy kérdést, "mit csinálok rosszul", kaptál rá 5 oldalnyi választ. De még mindig nem fogod fel, pedig mindenki világosan leírta. Mit vártál, hogy majd kórusban szidjuk a menyed? Teljesen elfogulatlan válaszokat kaptál, mégis csak hajtogatod a magadét. Akkor innentől nincs miről beszélni.

2019. jan. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:
100%
Jól értem? Szülés után 6hétig odajártál a nyakukra naponta? Szóval annyit nem hagytál szegény menyednek hogy örüljön a SAJÁT gyerekének...GRATULÁLOK! Mert elsősorban az Ő GYEREKÜK és csak másodsorban a te unokád. Nem is tudom mit csináltam volna ha anyósom minden 2.hétvégén ott lett volna "nem zavarni"...
2019. jan. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 A kérdező kommentje:
Nem naponta jártam oda.1 héten egyszer. És ugye nem gondoljátok komolyan,hogy ha utazok 1 órát,akkor 1-2 óra múlva felállok,és megyek haza?
2019. jan. 29. 14:06
 46/58 anonim ***** válasza:
100%
De.. En ezt gondolnam es varnam el.. Hat ne idegeljel mar.. :D haztartast vezetni.. En csaszaros szules utan ket ujszulottel is megoldottam nem kellett senki itt aludjon.. Nem is akartam.. Eroszakossag amit te muvelsz.. Anya beugrott maximum fott kajaval felorara-orara es ment is. Nem orakra idebatyuzott nekem..
2019. jan. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező!

Alapszabály: Oda kell menni, ahova hívnak. Ennyi.

Ne aggódj, ha le tudnál szakadni róluk, előbb-utóbb valamikor majd ő keresnének Téged. Pl. szitterkedni. Amúgy akkor meg simán mondhatod, hogy nem, mert nincs időd. Szerintem vonulj visszább kicsit.

2019. jan. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 anonim ***** válasza:
100%

Hogy lehet valaki ennyire sötét.

AZ NEM A TE GYEREKED FOGD MÁR FEL!

2019. jan. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló téma, más szemszögből. Először azt hittem te írtad.

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak..

És de, ezt várnám én is el. Eljössz heti egyszer, ami lehetőleg ne mindig hétvége legyen, ugyanis vannak családi programok hétvégén a babával és a férjemmel, vagy csak simán együtt akarunk lenni hármasban!!, hiszen hétköznap dolgozik, így ilyenkor van időnk egymásra. És pár óra után hazamész. Nem is értem mit értetlenkedsz komolyan. Nincs férjed, nincs hobbid, munkád? Szánalmas vagy, ne haragudj, ennyire nem kéne félni a magánytól, hogy így rájuk akaszkodsz, mert így fogod elérni azt, hogy egyszer besokalljanak és határt szabjanak mondjuk havi egy alkalomban.

2019. jan. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:
100%

Mit csinálsz rosszul, kedves Kérdező?

Mindent amit lehet.

1 Megkérdőjelezed a szakmai tudását a menyednek, ez már önmagában sértő.

2 Veszélyezted az unokád épségét, és zavarod a gyerek nyugalmát. (Nem véletlenül nincs a hat hónapos gyerek a kanapén, és ha hozzászoktatod, hogy ölbevegyék, ezzel a menyed autonómiáját is aláásod. Így se lesz könnyű, ha jön a szeparációs szorongás, hát még így, ha folyton az öledben tartod, és láthatóan az unokádnak sem kényelmes)

3 Szeretnéd a menyed háztartását vezetni, na az sokkal fárasztóbb, hogy 5-10 percenként rákérdezel, hogy mi hol van meg elpakolsz, belekavarsz egy külön család életébe stb. Jóhogy nem kértek belőled.

4 Ha annyira szeretnéd, hogy legyen valami kapcsolatod a gyerekkel, akkor miért nem vállalsz be egy kis sétát, vagy hívnád meg te a fiadékat pár órára, nehogy már téged etessenek folyton kéthetente.


Tudod, az a bizonyos pokolba vezető út is jószándékkal van kikövezve.

Amibe eddig még nem szóltál bele az, hogy mit adnak a gyereknek enni. Azt hiszem a hozzátáplálás is nagyon nagy procedúra lesz.

De mindegy, mert ameddig így generálod a feszültséget, azzal hogy beleokoskodsz mindenbe, és még az élőfába is belekötsz, a fiad is meg fog utálni, de minimum zavarni fogja a helyzet, ha máris nem zavarja. Ez van, te parkolóályán vagy most, és fogadd el. Foglald el magad. Ha annyira az unokádat szereted, akkor remélem közös progjamitok is lesznek, ha nagyobb lesz, és nem fogsz három ember külön életébe beleszólni, és ennél is jobban rátelepedni. Az, hogy ott alszol az nem minősül sem minőségi időnek, se családi programnak.

Vagy... te leszel az, aki a gyerek hároméves korára odaköltözik, hogy minél többet legyen az unokájával. Majd meg olvassuk, hogy a menyed is kiír egy kérdést, hogy hogyan állítsam le, az anyósomat, aki teljesen ránktelepedett? :D

2019. jan. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!