Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit csinálok rosszul?

Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

Van egy 6 hónapos unokám.Úgy érzem,semmi sem jó,amit csinálok.Én már felneveltem 2 gyereket,de a menyem semmiben nem kéri a segítségemet(eü végzettsége van,védőnő - gondolom,ezért hiszi azt,hogy mindent tud a gyerekekről). Sokat foglalkozik a kisfiúval,és nagyon szereti is.Már most van napirend,bizonyos dolgokban nagyon határozott.Kb. kéthetente ott vagyok náluk egész hétvégén,időnként hétközben is 1-1 napot.Ilyenkor sokat vagyok én a babával.Játszom vele,olvasok neki,énekelek neki,ahogy a fiam és a menyem is szokták.Bevallom,egy idő után fáj a térdem és a derekam,amikor lent vagyok vele a földön,ezért fel szoktam ülni vele a kanapéra.Feszegeti magát a baba,talán menne vissza a földre,hisz oda van szoktatva.Forog már, el is játszik egy rövid ideig.De én nagyon szeretem az ölemben fogni.A menyem ilyenkor megkérdi,hogy nem bírta már a baba a földön?Volt,hogy csuklott,azért vettem fel,de sokszor csak azért, hogy ölelgessem.De mivel a kisfiú is feszíti magát, nem sokáig szoktam az ölemben fogni,meg szerintem zavarja is a menyemet.

Egy kicsit zavar,hogy mindenféle beceneveket adnak neki a fiammal.Én ilyenkor mindig kijavítom,hogy pl.nem csacsinak hívják,hanem Karcsikának.De azt mondják,hadd hívják úgy a gyereküket,ahogy akarják.Nekem nem tetszenek ezek a becézgetések.

Most már forog a baba,és a hasán mászik is.De e menyem mindig kijavít,hogy ez kúszás,nem mászás,mászni akkor fog,ha négykézlábra áll.

Szóval mit csinálok rosszul,hogy semmiben nem segíthetek,és mindig kijavít?


2019. jan. 28. 14:22
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon önző vagy! Ne az legyen már a fő szempont, hogy NEKED kevés az ott töltött idő, meg NEKED jó lenne, ha mindenről tudnál, amit a gyereknek vettek, meg NEKED nem tetszik, ahogy becézgetik, meg NEKED nem kényelmes a földön ülni mellette, stb. Vedd már észre, hogy a fiataloknak más jó, mint NEKED! És ne kívánd, hogy 3 ember a Te igényeid, elvárásaid szerint élje az életét! Vedd figyelembe a válaszokat, amiket itt kaptál a kérdésedre! Nem véletlen, hogy kivétel nélkül mindenki óva int attól, hogy így viselkedj a továbbiakban is, ahogy eddig.
2019. jan. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 anonim ***** válasza:
100%

Tuti nem engedbém be anyóst minden 2.hétvégén ittalvósra.

Nálunk fél evig itt se alhattak,reggel jöttek délután irány haza.Konyhámba ne matasson senki férjemen kívül,szóval legjobb az ha ebéd utan jön,vacsora előtt tavozik a vendég.

Mi gyerekünk,úgy becézzük ahogx akarjuk,másnak nem muszáj hívja a rendes nevén.

Ha a gyerek elvan a földön akkor le kell mellé telepedni,lehet ülni feküdni hasalni térdelni,kinek mi szimpatikus,azért egy zsámolyt előszedni nem fél óra. Vehetned jelzés értékűek hogy mindig elpakolják. (amugxis kerülgessék állandóan miattad?)

Nem a te gyereked,nem kell olyan gyakran menni,főleg nem ott aludni.

2019. jan. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 anonim ***** válasza:
100%
Kezdem azt hinni, hogy a kérdező csak hergeli a népet :D ez már tényleg nagyon gáz, ennyire nem veszik észre. Tényleg ritka türelmes menyed van! Kérdés, meddig tart a türelem?
2019. jan. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
A fiad h- p dolgozik? Mert ha igen, akkor illene meghagyni a KIS csalàdnak a hétvégéket, had legyenek HÀRMASBAN. Azt írod, 1 óràt utazol. Ez ugyan nem indokolja, hogy ne tudnàl aznap hazamenni.
2019. jan. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj hogy ezt mondom, de igaza van a menyednek. Hagy adjanak már a saját gyereküknek becenevet ha akarnak! Miért javítod ki? Nem neked kell hogy tetsszen, ők a gyerek szülei, nem TE! A mászás és a kúszás közt is valóban az a különbség amit a menyed mond. Hagy csinálja már a gyerekével azt amit kell, hiszen még szakember is. Amit rosszul teszel az az, hogy ezeken a dolgokon megsértődsz. A segítség az, ha megteszed amire a gyerek szülei megkérnek. És a menyed nem azért "hiszi" hogy mindent tud a gyerekről mert védőnő, hanem azért mert Ő az Anyja! 24 órában vele van a gyerek, ismeri a jelzéseit, az igényeit. Ha a tanácsod kell, majd megkérdezi, nem kellenek kéretlen javaslatok.

Engem nagyon sokszor felhúznak kéretlen tanácsokkal akik azt hiszik hogy mert nekik 3 gyerekük is van, nekem meg ő az első akkor már ők mindent tudnak... hát nem, az én gyerekem akkor sem ismerik! Őt én ismerem.

Szóval a tanácsom: tartsd tiszteletben a kérésüket mert nem sértegetni akarnak, csak élik a saját életüket.

2019. jan. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 anonim ***** válasza:
97%
Töröltette a válaszom amiben először én írtam le h vagy kamu vagy ő a menyecske. Szóval akkor hajrá anyósüldözéééés!
2019. febr. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 A kérdező kommentje:

Egyetlen választ sem töröltettem.A kérdés nem kamu.

Köszönöm a válaszokat! Át fogom gondolni,amiket írtatok.

2019. febr. 1. 15:17
 58/58 anonim ***** válasza:

Kedves Mama! Mi a jo fenenek van ott 2 hetente! Ezt biztos nem hagynam a paromnak 😭😭😭 mi a franc?? Anyosomek ha 1x lesz gyerek bar meg tul fiatal vagyok biztos h nem fogjak csak jo nehany havonta latni foleg h messze leszunk ..


Fogadja el hogy semmibe sincs beleszolasa! Nem az On gyereke!

Lehet kifejezni a szeretetet sot kell is es en is prooobalom tisztelni anyost. De a hatar hatar. Ha sertodik o baja. :)

2019. aug. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!