Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ránk erőszakolt drága ajándék?

Ránk erőszakolt drága ajándék?

Figyelt kérdés

Apósom rendelt nekünk egy mobil klímát. Valahol a művelet közepén felhívta a páromat, hogy tájékoztassa erről. Mindketten mondtuk, hogy ne (a párom mondjuk az èn érveim hatására). Mégis megrendelte. A problémáim ezzel:

1. Feleslegesnek tartom és károsnak, csecsemő gyerekünk van, egy szobában alszunk. Ebbe a szobába járok pelenkázni, szoptatni. Egész nap viszont a nappaliban, konyhában, kertben vagyunk. Csak a megfázás esélyét növelné ha a gyakran és rövid időre használt szobában hidegebb lenne.

2. Sem én sem a párom nem tudunk zúgásban aludni. Még a másik szobákban lévő ventilátort is kikapcsoljuk éjjelre emiatt.

3. Nincs vészesen meleg éjjel a nyitott ablakok mellett. Nem izzad a baba, tudunk pihenni.

4. Én alapból is ellenzem az indokolatlan klíma használatot, a felesleges tárgyak felhalmozását itthon.

5. Nagyon utálom, ha nem tartják tiszteletben a határaimat, és azt gondolom, hogy a hàlószobámba én választok tárgyakat. Az Öreg amúgy is hajlamos az ilyesmire. Ráadásul nem szeretek drága ajándékot elfogadni, nem szorulunk rá, viszont ha legalább egy hóbapban egyszer 10 percet ringatná a hintàban a gyereket, amikor olyan itthoni munkám van, az segítség lenne, vagy ha csak átjönne rámosolyogni az unokájára. De ezeket nem teszi, pedig 3 háznyira lakik.


Ti mit tennétek? Beleállnátok a balhéba? Beengednétek a klímát a házba (a hálószobába biztos hogy nem jön). Van értelme magyarázni? Mi lesz a következő ilyen cucc, ha elfogadjuk?



#ajándék #udbariasság
2019. jún. 14. 11:10
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
85%
Nincs értelme magyarázni hiszen megmondtátok, hogy nem kell. Nem veszitek át és kész. Majd az öreg használja ha ilyen fontos volt neki.
2019. jún. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
64%
Ha kapunk valamit anyós/apóstól akkor az a baj, ha nem akkor meg az. Pont jó sose. :)
2019. jún. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem egy rendes gesztus és ilyen időben jobb is a babának ha hűtve van.
2019. jún. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
89%

A hálószobámba én választok tárgyakat hisztinél ledobta az agyam az ékszíjat hallod.

1. és 2. pontra a megoldás, hogy a nappaliba teszitek a klímát, és hidd el, be fog óvakodni a hűvös levegő a hálóba is onnan.

Amúgy oké, ha nektek nincs rá igényetek, ne használjátok. Ha kerülgetni sem akarjátok, vigyétek át apósnak, amikor kiszállítják. A nem kell, köszi, mondom nem kell mondatokat ismételgessétek közben.

2019. jún. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
84%
Nem fogadnam el, de ha nagyon ragaszkodnak hozza es megy a balhe, akkor johet. Megprobalnam eladni.
2019. jún. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 A kérdező kommentje:

Nem akarom, hogy eggyel több használatlan tárgy legyen itt. A babának nem jó a hűtés, árt a légútaknak a klíma, és mint mondtam, nem töltünk időt napközben a hálóban (a gyerek alszik ott napközben, nincs melege). A nappali jól szellőzik, teljesen viselhető a hőmérséklete, még csak kellemetlennek se mondanám. A baba egy napozóban tökéletesen érzi ott magát. Viszont ha ide-oda hurcolom a hidegből a melegbe, az nem jó, plusz akkor zárni kell az ajtót, amit nem szeretek, pl ha fent alszik el napközben, akkor zárt ajtó mellett nem hallom ha felébred.


Engem nem zavar, ha nem kapunk semmit, a párom és én is viszolygunk a drága ajándékoktól. Ha ilyesmit vennénk, azt szeretnénk előre gondosan kiválasztani.

2019. jún. 14. 11:25
 7/59 anonim ***** válasza:
31%

Ha nem vesz nektek semmit az a baj,ha vesz,akkor még az. Hihetetlen. Nem hogy örülnél neki.

Egyébként ki mondta,hogy a baba szobába kell rakni.

Rakd a nappaliba vagy a konyhába. Ha meg nem kell,akkor kapcsold ki. Ennyi.

2019. jún. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonymousreview60 ***** válasza:
45%
Elfogadni, megköszönni, hagyni beszerelni, nem használni.
2019. jún. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
91%

Én azt nem értem, hogy miért kell összevissza vásárolni a másiknak a megkérdezése nélkül. Ugyanis ez az egész elkerülhető lett volna a következő párbeszéd lefolytatásával:

Após: - Szeretnétek egy mobil klímát?

Kérdezőék: - Nem.

Após: - Oké, akkor nem veszek.

Mi olyan komplikált ebben? Miért kell mindig "jót akarni", akkor is, ha a másik nem akarja? Szerintem ez nem hiszti, és nem értem, miért kéne, hogy ebből balhé legyen, megmondtátok, hogy nem kell klíma, akkor nem kell, és kész. Miért kell egymás között ilyenekkel generálni a feszültséget, én tényleg nem értem.

Nem azzal van a baj, hogy após "vesz dolgokat", hanem, hogy olyasmit vesz, ami NEM KELL.

Még azt meg tudod csinálni, hogy átveszed, és azzal a lendülettel el is adod.

2019. jún. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
97%
A kedves párodnak kellene leboxolni ezt az ajándékozást az apjával. Ideje lenne egy gyermekes apának felnőttnek lenni, és vállalni a kényelmetlen szitukat is.
2019. jún. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!