Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ránk erőszakolt drága ajándék?

Ránk erőszakolt drága ajándék?

Figyelt kérdés

Apósom rendelt nekünk egy mobil klímát. Valahol a művelet közepén felhívta a páromat, hogy tájékoztassa erről. Mindketten mondtuk, hogy ne (a párom mondjuk az èn érveim hatására). Mégis megrendelte. A problémáim ezzel:

1. Feleslegesnek tartom és károsnak, csecsemő gyerekünk van, egy szobában alszunk. Ebbe a szobába járok pelenkázni, szoptatni. Egész nap viszont a nappaliban, konyhában, kertben vagyunk. Csak a megfázás esélyét növelné ha a gyakran és rövid időre használt szobában hidegebb lenne.

2. Sem én sem a párom nem tudunk zúgásban aludni. Még a másik szobákban lévő ventilátort is kikapcsoljuk éjjelre emiatt.

3. Nincs vészesen meleg éjjel a nyitott ablakok mellett. Nem izzad a baba, tudunk pihenni.

4. Én alapból is ellenzem az indokolatlan klíma használatot, a felesleges tárgyak felhalmozását itthon.

5. Nagyon utálom, ha nem tartják tiszteletben a határaimat, és azt gondolom, hogy a hàlószobámba én választok tárgyakat. Az Öreg amúgy is hajlamos az ilyesmire. Ráadásul nem szeretek drága ajándékot elfogadni, nem szorulunk rá, viszont ha legalább egy hóbapban egyszer 10 percet ringatná a hintàban a gyereket, amikor olyan itthoni munkám van, az segítség lenne, vagy ha csak átjönne rámosolyogni az unokájára. De ezeket nem teszi, pedig 3 háznyira lakik.


Ti mit tennétek? Beleállnátok a balhéba? Beengednétek a klímát a házba (a hálószobába biztos hogy nem jön). Van értelme magyarázni? Mi lesz a következő ilyen cucc, ha elfogadjuk?



#ajándék #udbariasság
2019. jún. 14. 11:10
1 2 3 4 5 6
 11/59 A kérdező kommentje:

5. Ez mért hiszti? Az otthonomról beszélünk. Elég sok év munkaviszonyom van, magas csest kapok, a többi bútort a hálószobában a lakásból hoztam, ahol egyedül éltem, évek alatt spóroltam rájuk, egyedileg készíttettem.

Most akkor akárki betolhat ide bármit, olyasmit, amit ellenzek és károsnak tartok.


A nappaliba nincs értelme mobil klímának, nagy légterű, kb mindennel összenyílik, de arra ugyanaz érvényes, en ott se vagyok sokat (házimunkát végzek, kertészkedem, sétáltatom a gyereket), a legtöbb időt a főzés miatt a konyhában vagyok. Oda leviszem magammal a babát, ha nyűgös, ha épp jól elvan, a szőnyegén van a nappaliban, ha 1 szobában lenne klíma, folyton öltöztetni kellene.

2019. jún. 14. 11:30
 12/59 anonim ***** válasza:
7%

2. Sem én sem a párom nem tudunk zúgásban aludni. Még a másik szobákban lévő ventilátort is kikapcsoljuk éjjelre emiatt.

3. Nincs vészesen meleg éjjel a nyitott ablakok mellett. Nem izzad a baba, tudunk pihenni

Nyitott ablaknál több zaj jön be szerintem, de ez csak az én véleményem.

Nem használod, és kész. Ha rákérdez, megmondod neki, hogy megmondtad, hogy neked nem kell. Tök mindegy mikor lesz belőle balhé és kinek a részéről...

2019. jún. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
64%
Utolsónak igaza van. Nem a kérdezőt kell szidni, hanem a gyenge felfogású apóst.
2019. jún. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 anonim ***** válasza:
71%
Vagyis egy oldallal előbb az utolsónak, a 10-esnek.
2019. jún. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 A kérdező kommentje:
Az ablakon nem jön be zaj, csend van.
2019. jún. 14. 11:33
 16/59 A kérdező kommentje:
Egy ilyen mobil klíma egy böhöm nagy rusnya dög. Álljon itt porfogónak?
2019. jún. 14. 11:33
 17/59 anonim ***** válasza:
22%
Ha nem enged belőle, akkor elfogadjátok. Nem használjátok egy ideig..aztán eladjátok. Ehhez nem kellett volna feljönni az oldalra segítséget kérni. Nekem legalábbis
2019. jún. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 A kérdező kommentje:
Előző. Nem segítséget kérek, csak érdekel mások szempontja, nézőpontja is. Sokféle család van, nekem ez nem a származási családom, a gesztusok, beszédstílus, sokminden más, mint amit én megszoktam otthon.
2019. jún. 14. 11:41
 19/59 anonim ***** válasza:
87%

A kéretlenül rád erőszakolt akármi azt jelenti, hogy az "ajándékozó" tudomást sem vesz a TE és a PÁROD akaratáról, azaz úgy kezel titeket, mint egy kisgyereket. Ez ellen hathatósan és azonnal tenni kell, és ha tetszik, ha nem; egyenes gerinccel fel kell vállalni a konfrontációt.


A drága ajándék pedig azt jelenti, hogy HÁLÁT erőszakol ki magának, ami mérhetetlen bunkóság, lévén, hogy olyanért erőszakol ki hálát - ami már önmagában is aljasság, mert a hála érzése a tied, nem lehet kierőszakolni! -, amit ti nem kértetek.


Nem kell itt félrebeszélni, a babára hivatkozni, egy csecsemő háta mögé bújni. Felnőtt vagy? A férjed is? Akkor tessék szépen leülni apukával, és megbeszélni vele, hogy ezentúl ha nem tiszteli a férjed akaratát és a te akaratodat, akkor menjen szépen haza, a drága ajándékával és a sértődésével együtt. De ehhez előtte a férjeddel le kell ülni és szépen mindent megbeszééni, hogy ne tudjon apuka éket verni közétek.


Nézd, ezt semmiképpen nem lehet másként megoldani, ha fel akarsz valaha nőni. Vagy após fogja helyetted nevelni a gyereket is?

2019. jún. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:
30%

1. Megmondjátok, hogy nem kell, nincs szükségetek rá, ahogy már közöltétek vele korábban. Vigye vissza/használja ő.


2. Elfogadjátok, és eladjátok. De ha megkapjátok mellé a számlát és a garancialevelet, akkor vissza is küldethetitek, van elállási jogod bizonyos időn belül.


3. Elfogadjátok, és bevágjátok a sufniba. Egy évben csak 2-2.5 hónapig van ilyen hőség, a maradék 10 hónapban csak van valami tárolótok/garázs/akármi, ahova tenni tudjátok.

2019. jún. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!