Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ránk erőszakolt drága ajándék?

Ránk erőszakolt drága ajándék?

Figyelt kérdés

Apósom rendelt nekünk egy mobil klímát. Valahol a művelet közepén felhívta a páromat, hogy tájékoztassa erről. Mindketten mondtuk, hogy ne (a párom mondjuk az èn érveim hatására). Mégis megrendelte. A problémáim ezzel:

1. Feleslegesnek tartom és károsnak, csecsemő gyerekünk van, egy szobában alszunk. Ebbe a szobába járok pelenkázni, szoptatni. Egész nap viszont a nappaliban, konyhában, kertben vagyunk. Csak a megfázás esélyét növelné ha a gyakran és rövid időre használt szobában hidegebb lenne.

2. Sem én sem a párom nem tudunk zúgásban aludni. Még a másik szobákban lévő ventilátort is kikapcsoljuk éjjelre emiatt.

3. Nincs vészesen meleg éjjel a nyitott ablakok mellett. Nem izzad a baba, tudunk pihenni.

4. Én alapból is ellenzem az indokolatlan klíma használatot, a felesleges tárgyak felhalmozását itthon.

5. Nagyon utálom, ha nem tartják tiszteletben a határaimat, és azt gondolom, hogy a hàlószobámba én választok tárgyakat. Az Öreg amúgy is hajlamos az ilyesmire. Ráadásul nem szeretek drága ajándékot elfogadni, nem szorulunk rá, viszont ha legalább egy hóbapban egyszer 10 percet ringatná a hintàban a gyereket, amikor olyan itthoni munkám van, az segítség lenne, vagy ha csak átjönne rámosolyogni az unokájára. De ezeket nem teszi, pedig 3 háznyira lakik.


Ti mit tennétek? Beleállnátok a balhéba? Beengednétek a klímát a házba (a hálószobába biztos hogy nem jön). Van értelme magyarázni? Mi lesz a következő ilyen cucc, ha elfogadjuk?



#ajándék #udbariasság
2019. jún. 14. 11:10
1 2 3 4 5 6
 41/59 A kérdező kommentje:

Te 42, nem lehet, hogy csak sima egyszerű emberek vagyunk, akik megpróbalunk értelmes dolgokra költeni, és így fenntartani magunkat?

Éééés nem szeretnénk mobil klímát. Korábban részletesen leírtam, miért.

2019. jún. 14. 13:46
 42/59 A kérdező kommentje:

Egyébként szomorúnak tartom, hogy azt, hogy pénzes vagyok, abból vonod le, hogy nem egy ajándék eladásából akarok pénzt keresni.

Ha olyan szarrágó lennék, mint gondolod, mért tartanám problémásnak a klíma eladását? Nem logikusak a kritikáid, már bocs.

2019. jún. 14. 13:50
 43/59 anonim ***** válasza:
100%
Én nem futnék újabb kört, ha már világosan beszéltetek az apósoddal legalább egyszer. Ha kiszállítják a klímát, add meg az öreg címét és kérd, hogy oda vigyék, ő a megrendelő. Amikor a címzett felhív, hogy miért oda ment, mi van? Akkor elmondhatod még egyszer, érzelemmentesen, hogy már elmondtátok, hogy nincs szükség rá. De mivel ő rendelte, ezért ne menjen kárba, használja egészséggel, ha olyan jó ötletnek tartja.
2019. jún. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim ***** válasza:
100%

Általában mindenki olyan ajándékot vesza szeretteinek, amit ő is szeretne magának.


Ebből kiindulva átveszed a klímát, nem haszálod, majd elviszed apósodhoz azzal, hogy ti nem veszitek hasznát, de apukának milyen jó lesz.

2019. jún. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:
19%

Az ellés után?!


A párod meg csak az érveid hatására.. én se állnék le veled vitázni a vehemens stílusod miatt.

Ha a klíma be van állítva normál hőfokra és tisztíttatva van rendszeresen, akkor semmi gond nincs vele. Hogy gondolod? Hogy van rajta egy on-off és az on a 15 fok, és nincs tovább?

Egy dologban értek egyet, az pedig az, hogy ajándékot nem adunk el, hiszen azt nem azért kapunk, hogy nyereségünk legyen belőle. Én elfogadnám és az érveid miatt nem használnám, a helyedben. A gyakorlatban pedig nálunk be van állítva “pont jóra” és mindenki jól érzi magát.

2019. jún. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:
61%

46!


Volt egy komment, amiben a hozzászóló ellésnek nevezte a kérdező szülését, gondolom arra reagált.



Tedd be a garázsba, kerdezo

2019. jún. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 anonim ***** válasza:
41%
Én nem láttam azt a kommentet, ne haragudj már, hogy szemet ütött.
2019. jún. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:
37%
Ugyan írja már le valaki, miért 0%-os a vàlaszom? Mert nem adok el ajandékot pénzért? Vagy azért, mert írtam, hogy a klíma beállítva nem káros?
2019. jún. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 A kérdező kommentje:

Ellést az írta, aki szerint a gyerekem székletét eszem, hogy ne kelljen pelenkára költeni.


"Én se állnèk le veled vitázni a vehemens stílusod miatt" - csak érvelek. Senkire durvát nem mondtam. Nem állnál le vel vitázni, hanem beállítanál az otthonomba egy tárggyal, amit nem szeretnék, és várnád, hogy köszönjem?


Párom is gondolkodott korábban mobil klímán, és tőlem függetlenül ugyanazokra a következtetésekre jutott, de ha csak rajta múlik, ő nem mondott volna nemet az apjának, nyilván mert nála még inkább érvényes, hogy nem szeretné megbántani.


Garázs: amióta ide költöztünk, az egyik folyton halogatódó feladat a garázsban lébő kacatok kipakolása, hogy fel lehessen újítani, és be tudjunk állni az autóval. Kacatok alatt tényleg kacatot, maradék deszkákat, a régiek által kiselejtezett tűzhelyet stb értek. Csomót dolgoztam már azzal a garázzsal, és még sokat kell. Nem akarok még egy felesleges tárgyat oda. Meg ha ezt elfogadjuk, akkor utána mi jön?

Nem szeretnŕm azt a klímát, olyan egyszerű 😕 Se a fészerben, se a nappaliban, sem a hàlóban, sem máshol. Az árát se szeretném. Majd egyszer ha úgy alakul, gyűjtünk egy rendes légkondira, vagy nem gyűjtünk, ahogy mi döntünk majd róla



Köszönöm a normális, a kérdésre adott válaszokat annak is, aki egyetértett velem és annak is, aki más szempontokat világított meg.

2019. jún. 14. 15:44
 50/59 anonim ***** válasza:
38%

Ha totálisan elhatároztad, akkor fogadd meg annak a válaszadónak a tanácsát, aki azt írta, hogy idővel(2-3 hét, addig tudod kerülgetni a dobozt) kerüljön vissza apósodhoz, ő majd hasznát veszi. Én is hangot adok ha valaki nem érti az érveimet de nem szabad ilyeneken kiakadni. Juttassátok vissza és nincs gond. Ha meg nem akarjátok megbántani, és várható az érkezése, akkor kidobozolod, amikor elmegy, akkor bedobozolod. Nem nagy termetre mobil klíma.


Én klíma beteg vagyok, de van légkondi, normális hőfokon, és semmi bajom. Ha megyek ügyet intézni vagy boltba, na ott meg tudok fázni, mert átlag olyan 22 fokra lövik a hőfokot, vagy a hűtők még ráhűtenek sok helyen, na ott tuti hogy másnapra beteg leszek. De lehet a klímát ésszel is használni, erre akartam volna rávilágítani.

Az ellést meg azért írtam, mert nem láttam erre vonatkozó kommentet, csak gondoltam, munka után levezetésként feljövök olvasgatni.. tanulság: ne gondolkozzak és inkább vegyek elő egy könyvet..

2019. jún. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!