Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ránk erőszakolt drága ajándék?

Ránk erőszakolt drága ajándék?

Figyelt kérdés

Apósom rendelt nekünk egy mobil klímát. Valahol a művelet közepén felhívta a páromat, hogy tájékoztassa erről. Mindketten mondtuk, hogy ne (a párom mondjuk az èn érveim hatására). Mégis megrendelte. A problémáim ezzel:

1. Feleslegesnek tartom és károsnak, csecsemő gyerekünk van, egy szobában alszunk. Ebbe a szobába járok pelenkázni, szoptatni. Egész nap viszont a nappaliban, konyhában, kertben vagyunk. Csak a megfázás esélyét növelné ha a gyakran és rövid időre használt szobában hidegebb lenne.

2. Sem én sem a párom nem tudunk zúgásban aludni. Még a másik szobákban lévő ventilátort is kikapcsoljuk éjjelre emiatt.

3. Nincs vészesen meleg éjjel a nyitott ablakok mellett. Nem izzad a baba, tudunk pihenni.

4. Én alapból is ellenzem az indokolatlan klíma használatot, a felesleges tárgyak felhalmozását itthon.

5. Nagyon utálom, ha nem tartják tiszteletben a határaimat, és azt gondolom, hogy a hàlószobámba én választok tárgyakat. Az Öreg amúgy is hajlamos az ilyesmire. Ráadásul nem szeretek drága ajándékot elfogadni, nem szorulunk rá, viszont ha legalább egy hóbapban egyszer 10 percet ringatná a hintàban a gyereket, amikor olyan itthoni munkám van, az segítség lenne, vagy ha csak átjönne rámosolyogni az unokájára. De ezeket nem teszi, pedig 3 háznyira lakik.


Ti mit tennétek? Beleállnátok a balhéba? Beengednétek a klímát a házba (a hálószobába biztos hogy nem jön). Van értelme magyarázni? Mi lesz a következő ilyen cucc, ha elfogadjuk?



#ajándék #udbariasság
2019. jún. 14. 11:10
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
14%

1. Elfogad, após boldog.

2. Jófogáson meghirdet, elad.

3. A pénzből vesztek valamit magatoknak.

4. Probléma megoldva!

5. Mivel ez kamukérdés, ezért a megoldhatatlan probléma erőltetése és a konfliktuskeresés a lényeg, nem a hatékony megoldás.

2019. jún. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim ***** válasza:
25%
(Mondjuk én pl jóval a gyerekvállalás előtt utána néztem, mikor, mi jár majd, ha terhes leszek, szulok, nem pedig a szülés után félálomban töltöttem ki a papirt....)
2019. jún. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 anonim ***** válasza:
77%
Hát akkor lehet, hogy én is hisztis vagyok, de teljesen abszurdnak tartom, hogy ilyen dologban a megkérdezésem nélkül döntsön valaki. Nem értem, hogy hogy lehet bárki szerint ez normális.. Őszintén szólva egyet értek a kérdezővel még abban is, hogy semmilyen berendezési tárgyat nem szeretek kapni, ugyanis nem túl nagy a lakás. Másrészt nekem öröm, hogy végre saját lakásunk van és én+ a párom választhatok ki mindent. Aki ezt nem tudja tiszteletben tartani, sajnálom. De egy légkondi... Baromira nem érdekelne, ha megsértődik, én rövidre zárnám ezt egyszer s mindenkorra. Ha ajándékozni szeretne, adja oda a pénzt, vagy kérdezze meg előtte, hogy szükségünk van e erre és erre. Itt nem egy kis apróságról van szó...
2019. jún. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 anonim ***** válasza:
89%

Ha valakinek megmondom, hogy nem, és nem érti meg, tehát nem vesz komolyan, onnantól az ő sara, ha besértődik. Nem érdekel a személyisége, a kora, a neme. Pont az a baj, hogy ilyenkor megsajnálják, hogy szegény kis öreg. Egész életében ez ment, ezért ilyen értetlen most.


Megmondod neki, hogy ha valóban szeretne örömet okozni, kérdezze meg, mivel kedveskedhet.

2019. jún. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 A kérdező kommentje:

Zárjuk le a kamukérdés kört. Én nem néztem utána jóval a szülés előtt, mert egyértelmű, stabil munkaviszonyom van, nincs mit számolni, trükközni. Amikor egyszer utánakérdeztem vminek, akkor a HR-es is összekeverte amúgy. Másrészt mi annak a jelentőssége, hogy csed helyett csest írtam?


A kérdés nem kamu, a probléma szerintem mindennapos, gyakori, kamu kérdésnek botrányos, különleges, polgárpukkasztó dolgokat szoktak írni. Továbbá én nem válaszolok olyan kérdésekre, amiket kamunak tartok.


Aki szerint jó lenne, ha csak ennyi problémája lenne... nekem is van még sok, a szüleim egészségi állapotától a ház és kerttel kapcsolatos teendőkön át a gyerekneveléssel kapcsolatos kérdésekig jó pár. De most ez bosszantott fel, és ez az, amivel kapcsolatban véleményeket kértem.

2019. jún. 14. 12:42
 36/59 anonim ***** válasza:
2%
Akkor miért nem adod el, hm? Túl könnyű lenne? Allergiás vagy a pénzre?
2019. jún. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 A kérdező kommentje:

Mért nem adom el? Mert én meg azt tanultam, hogy az ajándék eladása tiszteletlenség. Meg mert ezt álságos bohóckodásnak tartom. És rengeteg dolgunk van, még csomó minden nincs itt kész, a babám a foglalkozás igényesebbek közé tartozik, és nem szeretek hülyeségekkel pepecselni.

Pénzre nen vagyok allergiás, de nincs szükségünk jelenleg plusz pènzre, az én cseD-emhez eddig kb hozzá se kellett nyúljunk, mondjuk azért is, mert nem költünk indokolatlan dolgokra (pl mobil klíma).

2019. jún. 14. 12:53
 38/59 anonim ***** válasza:
7%
Na, akkor megoldás lenne, csak az neked nem megfelelő. Akkor nincs más, következő.
2019. jún. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 A kérdező kommentje:

37. Egyáltalán nem vagyunk gazdagok. Csak nem szórjuk a pénzt. Nem járunk külföldre meg moziba meg wellness hétvégére. Sosem volt rajtam műköröm, körömlakk is évekkel ezelőtt. Évente megigazítják a hajamat, nincs frizura, nem volt festve. Csak akkor veszünk ruhát, ha már kb az előző elszakadt.

Tanult vagyok, sokat dolgoztam, most sem vagyok szakmailag sem tétlen.

Az ellés után 3 nappaltól ellátom a háztartásomat, főzök, takarítok, csinálom a kertet.

Mitől vagyok újgazdag pi.a? Azoknál tudtommal beépített klíma van és takarítónő.


"Van megoldás, csak nem jó nek" - minden problémára és konfliktusra vannak elméleti megoldások, a konfliktus megoldás lényege, hogy egy minden félnek jót válasszunk.

2019. jún. 14. 13:06
 40/59 A kérdező kommentje:
Ja és újgazdagtól sose fogod azt hallani, hogy nincs szüksége pénzre.
2019. jún. 14. 13:23
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!