Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ránk erőszakolt drága ajándék?

Ránk erőszakolt drága ajándék?

Figyelt kérdés

Apósom rendelt nekünk egy mobil klímát. Valahol a művelet közepén felhívta a páromat, hogy tájékoztassa erről. Mindketten mondtuk, hogy ne (a párom mondjuk az èn érveim hatására). Mégis megrendelte. A problémáim ezzel:

1. Feleslegesnek tartom és károsnak, csecsemő gyerekünk van, egy szobában alszunk. Ebbe a szobába járok pelenkázni, szoptatni. Egész nap viszont a nappaliban, konyhában, kertben vagyunk. Csak a megfázás esélyét növelné ha a gyakran és rövid időre használt szobában hidegebb lenne.

2. Sem én sem a párom nem tudunk zúgásban aludni. Még a másik szobákban lévő ventilátort is kikapcsoljuk éjjelre emiatt.

3. Nincs vészesen meleg éjjel a nyitott ablakok mellett. Nem izzad a baba, tudunk pihenni.

4. Én alapból is ellenzem az indokolatlan klíma használatot, a felesleges tárgyak felhalmozását itthon.

5. Nagyon utálom, ha nem tartják tiszteletben a határaimat, és azt gondolom, hogy a hàlószobámba én választok tárgyakat. Az Öreg amúgy is hajlamos az ilyesmire. Ráadásul nem szeretek drága ajándékot elfogadni, nem szorulunk rá, viszont ha legalább egy hóbapban egyszer 10 percet ringatná a hintàban a gyereket, amikor olyan itthoni munkám van, az segítség lenne, vagy ha csak átjönne rámosolyogni az unokájára. De ezeket nem teszi, pedig 3 háznyira lakik.


Ti mit tennétek? Beleállnátok a balhéba? Beengednétek a klímát a házba (a hálószobába biztos hogy nem jön). Van értelme magyarázni? Mi lesz a következő ilyen cucc, ha elfogadjuk?



#ajándék #udbariasság
2019. jún. 14. 11:10
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
84%

Mondd meg a férjednek, hogy hívja fel az apját, MOST, hogy ha van rá lehetősége, mondja le a rendelést, mert nektek NEM KELL mobil klíma.

Ez után nem kell vele foglalkozni, ha nem mondja le, az ő baja, ha hozzátok rendelte, nem kell átvenni, ha magához meg issza kell neki tolni mikor áttolja, ha már 3 háznyira lakik.

Ha betolja a kertbe és gyorsan elszalad, hogy ne tudjátok visszatolni meg fel kell tenni a fészbukkra féláron.

2019. jún. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 A kérdező kommentje:

20-as. Egészen pontosan ugyanazt gondolom, amit Te leírtál. Nekem van szám és gerincem is, az egyetlen baj, hogy nem szeretném megbántani az Öreget, mert idős és magányos, és amennyire a családi történetekből értem, mindig ilyen megmondommiajóneked természet volt, indulatos, sértődékeny, másrészt jó szándékú, becsületes, dolgos ember.

Szeretnèm, ha átjárna hozzánk az unokájához, hogy összebarátkozzanak (nagyon szereti és mindig pityereg örömében ha meglátja, de nem tud bánni vele, szerintem a baba kora miatt), mert a gyereknek és neki is jó lenne.

Nagyon sokszor hívom át. Ott nála nem alkalmas a hely egy csecsemőnek, így is néha odaviszi a párom.

De klímára nincs szükség, utálom a gondolatát tényleg, meg valóban ennek az erőszaknak is, amit írsz.

Vmi csereüzleten gondolkodom, hogy mi is megcsináltathassunk ott valamit (mert mi egy joghurtosdobozt ne dobjunk nála ki kb).

2019. jún. 14. 11:54
 23/59 anonim ***** válasza:
25%

magas csest kapok,


Ö, innentől hadd kezeljem kamuként...

Azt, hogy csedet, gyedet mem lehet elírni úgy, hogy csest... Azt se tudtad, mit írsz...

2019. jún. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
10%
Nem igazán értem a problémát. Ajándék, amit szeretetből adnak. Elfogadod, beteszed a garazsba és annyi. Nem kell használni, senki nem kötelez rá. Ha esetleg majd megkérdezi milyen, lehet mondani, hogy nem használjatok mert.... Felnőtt emberként ez nem jelenthet akkora gondot
2019. jún. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
82%

20-as voltam:


Nézd, döntsd el: megbántás-e az, ha valaki rád erőszakolja az akaratát, és te nemet mondasz, vagy megalkuvás? Döntsd el, hogy neked melyik a jó, és cselekedj úgy.

2019. jún. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
91%
En sem orulok a keretlen ajandekoknak. Jogos. Bar, ha szolsz abbol ugy is sertodes lesz... hisz az emberek ilyenek. Kicsit mas a velemenyed, az elveid (nem allsz be a sorba minden es barmilyen dologrol legyen szo) es mar te vagy a rossz.
2019. jún. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 A kérdező kommentje:
23. Azért kamu, mert elírtam? Egyszer láttam kb azt a papírt, amikor a szülés utàn pár nappal totál kialvatlanul kitöltöttem...
2019. jún. 14. 12:06
 28/59 anonim ***** válasza:
39%

Pároddal beszélőviszonyban vagytok?

Ha igen, miért nem vele beszéled meg, hogy szóljon apjának (aki a te apósod), hogy ne költsön olyanra, amit nem fogtok használni.

Ha ezt ne teszed, akkor az egész csak meny-após közti hiszti.

2019. jún. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 A kérdező kommentje:

Előző. Persze, a párom átment beszélni az apjával, de addigra megrendelte. Utána én is felhívtam, de rámtette a telefont azzal, hogy már megrendelte. De ő ilyen amúgy.

Nem értem azt a felvetést, hogy meny-após közötti hiszti, a kérdést a családi problémák, após-anyós rovatába írtam, nyilván nem anya-lànya vagy kutya-macska konfliktusról van szó.

2019. jún. 14. 12:12
 30/59 anonim ***** válasza:
21%
Istenem, bár ennyi problémám lenne.. Bár szerintem is sántít a sztori.
2019. jún. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!