Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ránk erőszakolt drága ajándék?

Ránk erőszakolt drága ajándék?

Figyelt kérdés

Apósom rendelt nekünk egy mobil klímát. Valahol a művelet közepén felhívta a páromat, hogy tájékoztassa erről. Mindketten mondtuk, hogy ne (a párom mondjuk az èn érveim hatására). Mégis megrendelte. A problémáim ezzel:

1. Feleslegesnek tartom és károsnak, csecsemő gyerekünk van, egy szobában alszunk. Ebbe a szobába járok pelenkázni, szoptatni. Egész nap viszont a nappaliban, konyhában, kertben vagyunk. Csak a megfázás esélyét növelné ha a gyakran és rövid időre használt szobában hidegebb lenne.

2. Sem én sem a párom nem tudunk zúgásban aludni. Még a másik szobákban lévő ventilátort is kikapcsoljuk éjjelre emiatt.

3. Nincs vészesen meleg éjjel a nyitott ablakok mellett. Nem izzad a baba, tudunk pihenni.

4. Én alapból is ellenzem az indokolatlan klíma használatot, a felesleges tárgyak felhalmozását itthon.

5. Nagyon utálom, ha nem tartják tiszteletben a határaimat, és azt gondolom, hogy a hàlószobámba én választok tárgyakat. Az Öreg amúgy is hajlamos az ilyesmire. Ráadásul nem szeretek drága ajándékot elfogadni, nem szorulunk rá, viszont ha legalább egy hóbapban egyszer 10 percet ringatná a hintàban a gyereket, amikor olyan itthoni munkám van, az segítség lenne, vagy ha csak átjönne rámosolyogni az unokájára. De ezeket nem teszi, pedig 3 háznyira lakik.


Ti mit tennétek? Beleállnátok a balhéba? Beengednétek a klímát a házba (a hálószobába biztos hogy nem jön). Van értelme magyarázni? Mi lesz a következő ilyen cucc, ha elfogadjuk?



#ajándék #udbariasság
2019. jún. 14. 11:10
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim ***** válasza:
29%
hát vedd át, kerülgessétek 1 hónapig, majd szó nélkül rakjátok fel netre és adjátok el, észre se fogja venni, vagy ha észreveszi, akkor szabad neki visszaadni azt a csekélyebb összeget,a mit kaptatok érte és akkor az jó nagy pofára esés, hogy tessék papa ennyit ért a szervezgetése, aztán majd leszokik, rá kell pirítani az idősekre, attól hogy idős és a régi rendszer szerint tiszteletet parancsol, az nem azt jelenti, hogy 2019-ben ezt meg is kapja, fogja fel, hülyék ezek
2019. jún. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 anonim ***** válasza:
84%
Semmit nem kell elfogadnod, amit nem akarsz és ennyi. Ettől függetlenül felejtsük már el azt a kapitális ökörséget, hogy a klíma árt a légutaknak, vagy bárminek, 2019-et írunk! Nem kell használni klímát senkinek, aki nem akar, de ezeket a városi legendákat el kellene már felejteni. Egy jól karbantartott, az éves beüzemelés előtt, szakember által fertőtlenített, tisztított és szervizelt klímának semmilyen káros hatása nincsen, nopláne a légutakra, normális inverteres klíma a levegőt is szűri, amit befúj, ergo még tisztább a benti levegő, mint szellőztetéssel. Normális szakember eleve úgy szereli be, hogy nem "fúj" senkire/semmire rá közvetlenül, de eleve állítható a lamella, annyi amit észlelsz, hogy hűvösebb van, rohadt káros lehet valóban. Persze naptejet sem kell használni ha nem akarsz, de a tévhiteket ne terjessze már senki sem. Lényegben a lényeg, hogy az ott a Te otthonod, te döntesz arról, mit használsz avagy fogadsz el, a mobil klíma meg alapon is csak egy paraszthajszálnyival ér többet mint egy ventilátor, normális kondicionáláshoz rendes kültéri/beltéri egység kell. Mondom, nem kell szeretni, használni, semmit amit nem akarsz, elfogadni sem természetesen, költse a pénzét hasznosabbra, ha Te nem tudod, akkor a férjed értesse ezt meg vele, mégiscsak az ő apja.
2019. jún. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 A kérdező kommentje:
Köszi Előző, utána fogok olvasni, ha aktuális lesz.
2019. jún. 14. 21:02
 54/59 anonim ***** válasza:
Ajándékozd tovább.
2019. jún. 15. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 kovpet ***** válasza:

A rendeléstől 14 napig el lehet állni. Szóljon a férjed az apjának, hogy klíma nálatok ugyan nem lesz, mert ti úgy döntöttetek és csak akkor ne álljon el a rendeléstől, ha neki kell.

Aki meg rám rakná a telefont, azzal meg többet nem beszélnék. Ez azért túlmegy egy határon.

2019. jún. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 A kérdező kommentje:

Még aznap elhozta a klímát, de egyelőre még nála van. Annyi fejlemény van, hogy a szüleimnek jó lenne, de Anyu csak megvenni hajlandó, az Öreg meg ezen meg fog sértődni.

De legalább én kilépek ebből, Anyu kifizeti, én odaadom a pénzt a páromnak, a párom meg az Öreg lejátsszák majd egymás között. Remélem

2019. jún. 16. 12:32
 57/59 A kérdező kommentje:
Anyu engem úgy nevelt, hogy ingyen nem szabad nagy értékű dolgokat elfogadni. Akkor se ha van pénzed, akkor se, ha éhezel. Én ezt tanultam, jó vagy sem.
2019. jún. 16. 12:34
 58/59 anonim ***** válasza:

Én annyira huzatérzékeny vagyok, hogy most erre rákerestem, mert az elején az egyik válaszoló azt írta, h "hagyni beszerelni'. Találtam olyan linket, hogy kívülre is tehető, és nem bent zúg a házban. Mivel a "mobil" szó számomra azt jelenti hogy hordozható...


Én teljesen egyetértek azzal, amit a kérdésben leírtál. Huzatérzékeny vagyok, nem tudok zúgásban aludni, van hogy zavar, hogy nyitott ablaknál éjjel behallatszik a forgalom, klímát bizonyos helyeken elviselem, de azt rühellem, hogy nyáron az üzletekben mínusz 20 fokra állítják. Ventillátort negyven fokokba félórára bekapcsolom ennyi. Utána tüsszögök.

Nem elvi megfontolásból csinálom.


A neten rendelt termékekre 14 nap ingyenes visszaküldési idő van. Azért, mert négy vagy öt éve született egy törvény, ami szabályozta a webshopok működését. A webáruházban való vásárlás távollévők közötti szerződéskötésnek minősül, tehát törvény szerint 14 napon belül a terméket indokolás nélkül visszaküldheted, és az árát visszaadják. Hangsúlyoznám: indoklás nélkül. Ki sem kell próbálni. Nem kell hibásnak lennie. Lehet, hogy választani kell egy indokot, egy űrlapon, hogy miért küldöd vissza, de ennek nincs semmilyen jelentősége.

Én biztos nem használnám. A gyereknek biztos nem hiányzik az a klíma. Divatos, de egészségtelen szerintem, de mindegy, aki akarja használja.

Az is opció lenne, hogy nem használjátok, csak beteszitek egy sarokba, de ez egy nagyértékű cucc, és állandóan azt kérdezgetné, hogy kipróbáltátok-e, beszereltétek-e, jó-e, működik-e. Ez kinek hiányzik?

Hát én visszaküldetném vele. Ő a vásárló, az árát neki fogják visszautalni bankszámlára, valószínűleg nem tudjátok visszaküldeni a tudta nélkül.

Nem kell veszekedni. Ti nem szeretitek a klímát, és nincsen rá szükségetek. Szeretettel várjátok hétvégén szalonnasütésre :).

2019. jún. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 anonim ***** válasza:
Jó én csak az első oldalt olvastam el. Most meg az utolsót. Lap tetején író válaszolónak: nem tudom, hogy mitől van a huzatérzékenység, orvos azt mondja rá, hogy tartsa melegen ezeket a testrészeket, meg nem tud rá megoldást adni. Nagyon szuper, mikor ezer darabban van tőle a fejed, bedurran a fogad, meg a füled. A légutaim 20 éve jutottak eszembe ezzel kapcsolatban utoljára.
2019. jún. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!