Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mennyire fáj a nőknek hogy ők...

Mennyire fáj a nőknek hogy ők már nem vihetil tovább a nevüket?

Figyelt kérdés
Mármint gyereke születik de a férj vezetéknevét kapja meg ugye a gyerek,ezáltal az ő vezetéknevét már nem viszi tovább senki,vagy tévedek?

2019. júl. 11. 15:17
1 2 3 4 5
 1/48 A kérdező kommentje:
Bocsánat,elírtam. Vihetik*
2019. júl. 11. 15:18
 2/48 anonim ***** válasza:
94%
Olvass utána a jogszabálynak, nem kötelező az apa nevét adni
2019. júl. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
93%
Ez valaszthato, nem jog hanem szokas a ferfi vezetek nevet tovabb vinni.
2019. júl. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
92%
Anyuka nevét is viheti tovább a gyerek, már nem csak az apáét. Amúgy meg miért fájna? Attól még az én vagyok az anyja, nem az számít, hogy mi a neve.
2019. júl. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
98%

Lehet le vagyok maradva, de hol van olyan hivatalos törvény, jogszabály akármi, ami kimondja, hogy a gyereknek kötelezően csak és kizárólag az apa nevét lehet adni....?? Mert nekem ilyen nem rémlik. Az, hogy régen ez volt a szokás, sokan meg mai napig ragaszkodnak hozzá, az nem jelenti azt, hogy csak ez az egy út van.

Nyugodtan megkaphatja az anyja vezetéknevét is egy gyermek, sőt kötőjelesen mindkét szülőét is!

2019. júl. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 A kérdező kommentje:

Igaz,tényleg lehet már mindkét nevet a gyereknek adni,csak megszokás hogy az apa vezetéknevét kapja.

Én férfi vagyok de engem kifejezetten zavarna ha a nevem csak úgy eltűnne.

2019. júl. 11. 15:28
 7/48 anonim ***** válasza:
100%
Mikor férjhez mentem, maradt a születési nevem, és nyilatkoznunk kellett, kinek a nevét viseljék a leendő gyermekeink.
2019. júl. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
50%
Nekem nem az fájt, hogy az én nevemet nem viheti tovább a gyerekem, hanem amikor rájöttem, hogy tulajdonképpen apám nevét senki sem viszi tovább, mivel neki húga van, felőlük sem öröklődik, meg 2 lánya, úgyhogy a mi részünkről kihal a név. Kicsit elszomorít.
2019. júl. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
27%

Igen, nincs ilyen jogszabály, de a szokásjog nagyon erőteljesen köt ebből a szempontból.

Nekem eléggé fáj. Szeretem a vezetéknevemet, és szerintem az enyém szebb is, mint a páromé. Ő is így gondolja. Viszont ő is szeretné "továbbvinni" a sajátját, és a szokásjog alapján ő is fogja. Én is nagyon szeretném az enyémet, de az sem működik, hogy 2 gyerekünk van és más a vezetéknevük, mert mi értelme lenne annak... meg nem is tudom, azt lehet-e. Szóval de igen, nekem fáj.

2019. júl. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 A kérdező kommentje:
#8 én is pont valami ilyesmire gondoltam hogy ilyenkor kihal a családfa és ugye ez nem jó:/
2019. júl. 11. 15:39
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!