Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mennyire fáj a nőknek hogy ők...

Mennyire fáj a nőknek hogy ők már nem vihetil tovább a nevüket?

Figyelt kérdés
Mármint gyereke születik de a férj vezetéknevét kapja meg ugye a gyerek,ezáltal az ő vezetéknevét már nem viszi tovább senki,vagy tévedek?

2019. júl. 11. 15:17
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
77%
Az én gyerekem az én vezetéknevemet is viseli majd, probléma letudva.
2019. júl. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
30%

24! Azt ne hidd, hogy ez így működik. Sajnos az oviban, suliban a tanárok óvónők is előszeretettel csámcsognak azon, hogy kinek elváltak a szülei? ki hogy él? Mostmár gyakran meg is kérdezik a gyerekektől, hogy kinek váltak el a szülei? nem csak egymás közt találgatnak, neveknél ugyanez, ezen csámcsognak kinek miért mi a neve, akkor ő most hogyan is él? az apjával vagy mégsem?

Keresztanyam oviban dolgozik, ő is mesélt ilyesmiről, de én magam is tapasztaltam másokon. Unokatesómat is kikezdték annakidején, mert nem házasok a szülők, bár ő az apja nevét kapta, de ismerték az anyját is , tudták, hogy nem házas. Egyébként azóta is együtt élnek az apával, szóval láthatták őket együtt gyakran, mégis ment a pletyka, kibeszélés, amit a többi gyerek is neghallott.. A 3 éves gyerekednek meg mondhatod, hogy sz.rjon le másokat, ha piszkálják, kiközösítik, nem gondolom, hogy túl hatékony lesz. De ki hogy gondolja.

2019. júl. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 Metionin ***** válasza:
91%
Én leszarom, sosem voltam olyan viszonyban a családommal hogy érdekeljen a nevük. Ha akarnék gyereket, akkor kötőjelesen adnám neki mindkét szülő nevét, nem kötelező az apáét. Nem a családom miatt hanem magam miatt mert én is a szülője lennék. De mivel nem lesz gyerekem, velem fog kihalni a családnak ez az ága. Nem igazán hat meg.
2019. júl. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
76%
Én 18 évesen meg akartam változtatni anyukám vezetéknevére a sajátomat, de rájöttem, hogy az a nagyfater neve. Minden név egy férfié, a nők valahol elvesztek a történelemben.
2019. júl. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
78%
Hát nem tudom 26-os milyen ótvar helyen élsz. Én falun lakom, itt aztán mindenki utál mindenkit, meg folyamatosan megy a pletyka, de ilyet még sose hallottam, hogy felnőtt emberek gyerekeket zaklatnának a nevük miatt...
2019. júl. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
92%

Érdekes, nálunk kb soha semmiféle probléma (kivéve 1x) nem volt abból, hogy a lányom az én nevemet kapta. Ismerünk még 2 ilyen családot is, ott se származott az ég világon semmi hátránya a gyerekeknek ebből.

És igen, a primitív, mások életébe beleokoskodó, unatkozó pletykafészkekkel meg nem kell foglalkozni. Az meg erős túlzás, hogy azért közösítik ki a gyereket, mert az anyja vezetéknevét kapta és nem az apjáét. Mert egy 3-4 évest ez aztán baromi foglalkoztat és át is látja ám a szitut...Ja nem.

1-2x volt, hogy rácsodálkoztak, de ez lecsengett 1 perc alatt és élte mindenki tovább a saját életét.

Az az egy eset, amit az elején említettem pedig egy kotnyeles "ismerős" volt, aki kiselőadást szeretett volna arról tartani, hogy milyen ördögtől való az anya nevét adni a gyereknek, de ezt még csírájában elfojtottam, a nőt pedig 3 mondattal úgy "rendreutasítottam" és elküldtem a búbánatba, hogy azóta fülét-farkát behúzta és egy hangja nincs.

Senkinek semmi köze ahhoz, hogy az én lányomnak mi a neve! Ő nagyon szereti a vezetéknevét, neki is jobban tetszik az enyém, mint az apjáé és kikéri magának már azt is, ha valaki csak tágra nyílt pupillákkal néz a neve hallatán... :)

Magasról tojni kell az emberek véleményére, értelmes, normális, intelligens emberek amúgy sem akadnak fenn ilyesmiken, tényleg max azok nem tudják ezt ésszel felérni, akik 40 évvel ezelőtt ragadtak gondolkodásilag és nincs jobb dolguk, mint másokkal foglalkozni. :)

2019. júl. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
85%

"Volt osztálytársam 18 évesen változtatta meg a nevét apairól anyaira, ne tudd meg mit kapott a környezetétől tanáraitól, de volt olyan gyerek is a közelemben, akinek alapból anyai neve volt, hát ő is kapta az ívet a primitív emberek miatt."


Valami elmaradott faluban vagy tanyán élsz? Mert ilyet max bugrisoktól meg b...atlan vénasszonyokról tudok feltételezni, hogy ezen ki lennének akadva, vagy megbélyegeznének egy gyereket/felnőttet a neve miatt.


Egyébként gondolkozz már egy kicsit. Régen "törvénytelen" meg "fattyú" névvel illették a házasságon kívül született gyereket, ma meg már teljesen elfogadott dolog. Sőt, megkockáztatom, hogy több gyerek születik pasim-csajom kapcsolatba, mint házasságba. Vagy terhesen/gyerek után házasodnak össze.

2019. júl. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
90%
Az összesen 12 év alatt, amíg a közoktatásba jártam, összesen közel 90 osztálytársam volt, de ebből csak egynek tudtam az anyja nevét, azt is csak azért, mert ott tanított a gimiben. Ismeretségi körben még kb. három ember van, akinek tudom az anyja nevét, mert fenn vannak facebookon. Pontosan hol ennyire közismert mindenkinek az anyjának a neve? Legfeljebb hivatalos helyen kérdezik, ott meg nem fognak fennakadni ilyeneken (dolgoztam ügyfélszolgálaton, mindent láttunk már, pont nem fog feltűnni, ha valakinek ugyanaz a neve, mint az anyjáé).
2019. júl. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
43%

Köszi a kedves szavakat! :D

Debrecenben élek, itt történtek ezek a dolgok, az a szomorú, hogy debrecen legjobbak közé sorolt intézményeiben. Szóval igen.. hát ilyen debrecen :D mondjuk nem véletlenül utálják sokan, többek között én is, de ez most nem tartozik a kérdéshez igazából.

2019. júl. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
36%
29! Ott dolgozott az anyja, ahová járt a gyerek oviba, így is megtették ezt vele, pedig mondhatni ismerték. Egyébként nálunk amíg suliba jártam is ismerték egymást az anyukák, ma meg a facebook osztálycsoportok idejében főleg mindent tudni egymásról.
2019. júl. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!