Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mennyire fáj a nőknek hogy ők...

Mennyire fáj a nőknek hogy ők már nem vihetil tovább a nevüket?

Figyelt kérdés
Mármint gyereke születik de a férj vezetéknevét kapja meg ugye a gyerek,ezáltal az ő vezetéknevét már nem viszi tovább senki,vagy tévedek?

2019. júl. 11. 15:17
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
58%
27! Miért én gondolkozzak? :) Nekem semmi problémám azzal ha valaki így ad nevet a gyerekének, annyit írtam, hogy én a tapasztalataim alapjá biztosan nem adnám, illetve leírtam a tapasztalataimat. Ennyi :D Felőlem azt a nevet adjátok a gyereknek amelyiket akarjátok, én biztos nem fogom "kikezdeni" egyiket sem, ha esetleg egyszer véletlen találkoznánk az életben :D
2019. júl. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
62%
* bocsi, 28 :D
2019. júl. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
89%

Azért jöttem hogy választ adjak. Aztán röhögni, hogy még ezen is képesek az emberek összeveszni. :D


De hogy válaszoljak, engem nem zavar, amúgy se szeretem a vezetéknevem. Attól hogy a név nem öröklődik, a vérvonal akkor is tovább megy.

2019. júl. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
92%

Ez a kérdés több szempontból értelmetlen szerintem.


Férfi vagyok, de nincs fiam, és testvérem sem, szóval az én nevem is bizonyosan ki fog halni. Legfeljebb annyi a különbség a nőkhöz képest, hogy az én esetemben majd egy generációval később következik be a dolog, és jó eséllyel én már nem érem meg, előbb meghalok.


Másrészt viszont a név maga nyilván nem tűnik el teljesen, hiszen távolabbi rokonok azért élnek, a néhai dédszüleimnek például vannak fiúági leszármazottaik. Csak én velük már nem tartom a kapcsolatot, úgyhogy számomra olyan, mintha nem is léteznének.

2019. júl. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
67%

Nekem egyáltalán nem fájna. Jómagam is mindig terveztem, hogy megváltoztatom a vezetéknevemet, mivel sem az "apámtól" sem az ő családtagjaitól nem kaptam semmit, miután csúnyán elvált az Édesanyámtól. Ünnepekkor is se telefonhívás, se üdvözlőlap, semmi. Anyám mellett másik nőt tartott, s tőlünk különböző módon akart megszabadulni. Anyám családja azonban vallásos volt, és bűnnek vélték a névváltoztatást, meg az anyagi dolgok is megakadályoztak benne. Mindig is úgy éreztem, hogy az a családnév nem a családom neve, mivel Anyum is visszavette a lánykori nevét a válás után. A klasszikus értelemben vett családot nem tervezek, ezért Anyám vezetéknevét tervezem felvenni.

Viszont ha férjem lenne, és ahhoz ragaszkodna, hogy a keresztnevét örökölje a fiam, megmutatnám neki, hol az ajtó. Egy gyerek egyáltalán nem biztos, hogy szeretni fogja az apját, akkor pedig miért kényszerítsem rá azt az utónevet? Nem elég a családnév? Ha annyira belehabarodnék egy fickóba, inkább olyan testrészemre tetováltatnám vagy a nevét vagy a képét, amit nem szoktam másoknak mutogatni, pedig az ilyen beavatkozásoktól is irtózom.

2019. júl. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
100%
"facebook osztálycsoport"... hát, ha mondjuk Varga Réka anyja Varga Éva, akkor honnan fogod tudni, hogy felvette a férje nevét, vagy a születési nevét viseli és azt kapta a gyerek?
2019. júl. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 A kérdező kommentje:

Bocsássanak meg a válaszolók!nem vita indítás céljából kérdeztem ezt,de hát ez lett belőle:/

Azt már látom hogy megoszlik a vélemény a két oldal között.

2019. júl. 11. 21:35
 38/48 anonim ***** válasza:
17%

36! Akit ez érdekel, az kideríti nyugi :D Főleg, hogy 1 kattintás megnézni a másik adatlapját, ahol nagyrészt kint van minden kb a legtöbb embernek.

Kicsit olyan érzésem van, mintha úgy értelmeztétek volna, hogy én vagyok ilyesmi ellen, pedig engem nem zavar ez, csak leírtam a példákat. :)

2019. júl. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
59%
#38 Neked már komoly üldözési mániád van, kezeltesd magad. Ijesztő vagy.
2019. júl. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
67%
#31 Ezt arra írtam, hogy mivel manapság az emberek többsége "törvénytelen" gyereket vállal, pont lesz.rja már mindenki, ha az anyja után van egy gyerek anyakönyvezve. De amíg olyan kényszerképzeteid vannak, hogy valaki minden létező felületen megpróbálná kideríteni, hogy utánad kapta-e a nem létező gyereked a nevét, neked felesleges magyarázni.
2019. júl. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!