Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mennyire fáj a nőknek hogy ők...

Mennyire fáj a nőknek hogy ők már nem vihetil tovább a nevüket?

Figyelt kérdés
Mármint gyereke születik de a férj vezetéknevét kapja meg ugye a gyerek,ezáltal az ő vezetéknevét már nem viszi tovább senki,vagy tévedek?

2019. júl. 11. 15:17
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
93%

Nem értem én ezt.... Bárki nyugodtan továbbviheti az apja nevét, te is utolsó, azzal, hogy a gyermekednek a te vezetéknevedet adod és voálá. Vagy kötőjellel mindkettőét megkapja.

Fel nem foghatom mi ez a berögződés, hogy egy gyereknek kötelezően az apja nevét kell kapnia...

2019. júl. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
74%

A családfa nem hal ki,csak a név tűnik el arról az ágról. A kettő között van különbség.


Én is úgy vagyok vele : apámnak van egy nővére, ők ugye nem viszik tovább. Az öcsének még nincs gyereke, nem is esélyes,hogy lesz,de esetleg még ők tudnák tovább vinni. Apámnak 3 lánya van így nem viszi senki tovább (lehet a húgaim majd akarják, én nem). Elég ritka családnév, mégis a családban (érdekes,de anyám felől, de úgy ott van,hogy az unokatestvére házasodott meg egy ilyen családnevűvel) és ott két fiú gyerek van. Azon kívül meg még szintén ismerek egy fiút ilyen családnévvel, szóval ha az én ágamról le is vállik a név, még léteznek mások is.

2019. júl. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk a lányunk az én nevemet kapta és pont teszek rá amúgy, hogy ki mit gondol róla. A férjem is úgy gondolja, hogy az én vezetéknevem szebb és jobban is illik a választott vezetéknevünkhöz, így az enyémet kapta és kész.

Engem nem érdekel, hogy mi a"szokás" vagy mi nem, mindenki élje úgy az életét, ahogy neki jó! A szokásokhoz pedig még csak véletlen sem kötelező ragaszkodni.

Egyébként szerintem meg épp ugyanúgy a nők álláspontját is figyelembe kell venni, ha ő is szeretné továbbvinni a vezetéknevét, akkor miért kéne automatikus a férfi javára dönteni.? Nem mellesleg a nő az, aki végigcsinálja a terhességet, annak minden kellemetlenségével, ő az aki borzasztó kínok között megszüli a gyereket és az esetek 99%ban ő is marad otthon a gyerekkel, eteti, pelenkázza, foglalkozik vele a nap nagy részében stb.

Szóval bőven van oka arra, hogy az ő nevét (is) megkapja.

2019. júl. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
11%

11! Mert szerinted az nem g__ci dolog, hogy a gyerekem nem viheti tovább a saját apja nevét, mert én akarom az enyémet továbbvitetni? :D Vagy adjak neki 50 nevet, aztán vagy vele vagy a jövendőbelijével bsszak ki, mert majd a lányom Nagyné Kovács-Kiss Julika lesz, a menyem meg Kovács-Kiss Ákosné Szabó Éva? Az ő gyereküknek meg 3 vezetékneve lesz?

Arról már nem is beszélek, hogy mindenhol megbélyegeznék, hogy miért az anyja nevét viseli. Gondolkozzunk már egy kicsit, mielőtt okoskodunk :D

2019. júl. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
61%
Én nem szeretem a saját vezetéknevem, így nem is volt kérdés, hogy a férjemét kapják a gyerekek, pedig tucat vezetékneve van. Az enyém ritkább, de többször volt gondom, hogy elértették, rosszat írtak helyette. A gyerekemnek nem lesz ilyen gondja. Én szeretem a hagyományokat, valószínűleg akkor is az apja nevét kapta volna a gyerek, ha a sajátommal elégedett lennék.
2019. júl. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
90%

"Mert szerinted az nem g__ci dolog, hogy a gyerekem nem viheti tovább a saját apja nevét, mert én akarom az enyémet továbbvitetni? "


Ne haragudj már, de miért lenne az??! Nem is értem. Mi ebben a g*eci dolog, hogy "szépen" téged idézzelek? Ennyi erővel az nem g*eci dolog, hogy te nem viheted tovább apád nevét, mert a férjed akarja a sajátját..? Dehogynem. Nem adhatod a saját nevedet a saját gyerekednek, akit kihordtál és megszültél.. Te magad írtad, h neked ez fáj, hogy apud neve nem lesz továbbvíve, pedig lehetőséged van rá!


Az meg mégis kit érdekel, hogy ki mit gondol arról, ha egy gyerek az anyja vezetéknevét kapja?? :D Vagy neked ennyi számít? Ez a lényeg, h idegenek mit gondolnak? Logikus, ne is az legyen az elsődleges, hogy neked/nektek megfeleljen. Nyilván, inkább adok Marika néni szavára a szomszédból. :D

És akkor még én okoskodok. Az hogy létezik más opció is az apa nevén kívül, nem okoskodás, hanem úgy hívják TÉNY! :)

2019. júl. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
80%
Amúgy ezt a kérdést szerintem azért tette fel a kérdező, hogy vitát robbantson ki.
2019. júl. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
11%
Persze "g_ci" dolog, hogy nem a nő nevét viszi tovább a gyerek, de pont ezért, amiért nekem is fontos nem fosztanám meg tőle a gyerekem. Az, hogy nekem mit mondanak, hogy ez a gyerekem neve az nem érdekelne, de a gyerek is jár közösségbe. Tudod mennyi hátrány ér egy ilyen gyereket? Mennyit kell magyarázkodnia? Még a tanárok óvónők részére is sajnos. Annyira azért "nem kell" a nevem, hogy ezért őt hátrány érje az életben. Volt osztálytársam 18 évesen változtatta meg a nevét apairól anyaira, ne tudd meg mit kapott a környezetétől tanáraitól, de volt olyan gyerek is a közelemben, akinek alapból anyai neve volt, hát ő is kapta az ívet a primitív emberek miatt.
2019. júl. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
67%

Nekem egyedi vezetéknevem van (mi vagyunk az egyetlen ilyen nevű család az országban), de nem igazán szeretem. Szóval, hacsak a gyerekem apjának nem lesz valami nagyon el.aszott vezetékneve, akkor az övét kapja majd.

Vagy, ha hasonló kezdőbetűs, hasonló hangzásúak lesznek a vezetékneveink, akkor kötőjelesen.

2019. júl. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
73%

"kapta az ívet a primitív emberek miatt."


Aki bármit is törődik a primitív emberek véleményével, az meg is érdemli. Egyébként meg nem tudom miről beszélsz. Én is ismerek olyat, aki az anyja vezetéknevét kapta, de emiatt semmilyen hátrány nem érte. Maximum ha szóba került néhányan rácsodálkoztak, aztán ment az élet tovább. A tanáros dolgot meg végképp nem értem. A f_asz köze van egy tanárnak ahhoz, hogy mi a neve a gyereknek? Meg miért bántaná emiatt a gyereket, akinek aztán végképp semmi köze hozzá, hogy a szülei milyen nevet adtak neki. Ha meg egy tapló ősbunkó, akkor jelenteni kell az igazgatónak, hogy zaklatja a gyereket és kész.

2019. júl. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!