Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mennyire fáj a nőknek hogy ők...

Mennyire fáj a nőknek hogy ők már nem vihetil tovább a nevüket?

Figyelt kérdés
Mármint gyereke születik de a férj vezetéknevét kapja meg ugye a gyerek,ezáltal az ő vezetéknevét már nem viszi tovább senki,vagy tévedek?

2019. júl. 11. 15:17
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
75%
Nekem semennyire nem fájt. Szeretem ugyan a nevem és meg is tartottam, de semmi gondom nem volt azzal, hogy az apjukét kapják a gyerekek. Egyébként meg: az "anyja neve" örökké elkíséri őket, míg az "apja nevét" szinte soha sehol nem kérik. Akkor pedig legalább a vezeték nevük jellezze. Én így voltam vele
2019. júl. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
27%
Köszi az aranyos válaszokat, még nincs gyerekem! :) De ezek tapasztalatok, tények, nem csak beszélek bele a nagyvilágba.Ha nem írom ide nektek is így történt, csak gondolom nektek nem fájna. :D A környezetemben rengeteg kisgyerekes anyuka van, tudom miről beszélek. Attól, hogy ez nem mindenhol szokás és ezt ti nem tudjátok elfogadni, nem én leszek a korlátolt, kezelésre szoruló. :) Nem értem mire ez a nagy támadás a részetekről, talán a ti gyereketek is az anyja nevét kapta és fáj az igazság, hogy vannak helyek ahol ez nem tetszik az embereknek, sőt le is nézik az ilyeneket? Tényleg nem értem. :) Azt is leírtam, hogy nekem ezzel nincs problémám, mégsem tudtok normálisan megvitatni egy témát! Csak gratulálni tudok! :)
2019. júl. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
37%
Egyébként tényleg vicces, hogy az egész család a férfi nevét fogja viselni. Tegyük fel van Lakatos Imre. Lakatos Imréné lesz a feleség es a gyerek is Lakatos Imre lesz mert nem elég hogy az apja nevét hordja, de még jó móka az apuka nevét adni az elsőszülött fiúnak. :D Ez csak ilyen hüly.e gondolatmenet, de sajnos nagyon igaz, mert az én családomban is ez van és akiket ismerek azoknál is a legtöbbnél. Vagy még kombinálni szokták hogy viselje az apa nevét teljesen a gyerek de azért adnak még egy harmadikat is amit úgy se fog használni a gyerek...ez szintén jellemző a családunkban és pár ismerősömnél. :D
2019. júl. 12. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
55%

#42 én nem ismerek olyat, ahol a gyerek csak az anyja nevét kapta és már óvodába/iskolába járna (csecsemőt ismerek ilyet), te hol ismersz ilyen sokat?


#41 mindig aranyos, amikor ezzel jönnek, hogy "azért adom az apja vezetéknevét, mert hivatalos helyen úgyis az anyjáét kérdezik", de azt tudod, ugye, hogy azért kérdezik hivatalos helyen az anyjáét, mert feltételezik, hogy az apa vezetékneve ugyanaz, mint a gyereké? és a kör bezárult :D

2019. júl. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
73%
Nekem megdöbbentő, hogy ez valakit érdekel...
2019. júl. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is megdöbbentő pl az, hogy valakit érdekel és fennakad azon, ha X vagy Y az anyja vezetéknevét kapja..
2019. júl. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
48%
"de azt tudod, ugye, hogy azért kérdezik hivatalos helyen az anyjáét"44 Hát pedig nem: Azért kell az "anya neve" mert pl. Szabó Istvánból sok van, de akinek mindeközben az anyja Kiss Mária, abból jó esetben 1 db.
2019. júl. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
Mivel nincs gyerekem és még férjnél sem vagyok, így megtörtént esetről nem tudok nyilatkozni. De... A saját vezetéknevemet megtartom valamilyen formában, mert szeretem. Hogy a jövendőbeli gyerekemet ki nevét örökli azt nem tudom. Nagy eséllyel az apjáét fogja, de bármi megtörténhet.
2019. júl. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!