Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért furcsa az emberek...

Miért furcsa az emberek számára hogyha valakinek nincs fürdőszobája? Talán szégyelnem kellene hogy nekünk nincs? 18/L

Figyelt kérdés
2010. júl. 27. 22:03
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/77 anonim ***** válasza:
39%
Lehet, hogy fürdőszobát csináltatni sokkal többe kerül, mint beköttetni a netet, de addig, amíg az előbbi meg nincs, én nem költenék az utóbbira.
2010. júl. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/77 A kérdező kommentje:

Megfosztanál az internettől?Hisz ma már ez is alap, ezt megtudtuk teremteni!A fürdőt nem.

Pedig ha meglátnál, észre sem vennéd honnan megyek ki.

2010. júl. 27. 23:06
 43/77 anonim ***** válasza:
80%
nem lehet valami kényelmes így, de gondolom aki mindig így volt megszokta. a betegség téma már más kérdés, régebben sokkal több halálozás volt, igaz nem volt aids, de annyira nem is volt fejlett az orvostudomány, h ne vegyenek egy kalap alá különböző betegségeket, hasonló tünetekkel, amikről manapság tudjuk, h mégis teljesen mások. én nem bánom h fejlettebb kort élünk, mert a fiam pl 50-100évvel ezelőtt biztos nem éli túl a születését 7.hónapban, de lehet én se.
2010. júl. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/77 anonim ***** válasza:
68%

"A gyermek halandóság abból ált,hogy sok volt mint ma is még a világban sok helyen a gyermekágyi halálozás meg minden olyan gyermek betegség ami a csecsemőket támaggya meg.Nem azért mert nem voltak higénikusak!"


Édes szívem, inkább ne nyitnád ki a szádat, ha ennyire nem ragadt rád semmi az iskolában. Semmelweis Ignácról hallottál már? Ő volt az, aki rájött, hogy a szülő nők a kórházban a higiénia hiánya miatt halnak meg gyermekágyi lázban, és hogy egy szimpla fertőtlenítés csodákat művel. Meg tudod, a higiénia az, ami megakadályozza a vírusok és baktériumok terjedését. Biológiai ismereteid felelevenítése mellett ajánlom egy helyesírási kézikönyv átböngészését is.

2010. júl. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/77 anonim ***** válasza:
86%
Uncsitesóméknak sincs. Kicsit szokatlan, de én is kimegyek náluk wc-re Tudom, h szeretnének, de most még nem engedhetik meg maguknak, de spórolnak rá.(a hely meg van, csak a berendezés nincs) Ők egy lemez kádban fürdenek, melegítik a vizet, és ott mosnak, abban a helységben, amiből a fürdő készül. Néha nagyanyánknál fürdenek. Soha nem néztük le őket ezért. Eddig nem jött össze,, a berendezés, de már nem sokára, meg kell dolgozniuk érte nekik is.
2010. júl. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/77 anonim ***** válasza:
16%

De most komolyan? Hol élnek ilyen emberek akiknek nincs fürdőjük? Tudom, városi gyerek vagyok, de én még falun sem láttam ilyet soha! Hol van ilyen?


Amúgy meg gyönyörűen elvoltam eddig net nélkül is pl. tavaly köttettem csak be, albérletbe, mert eddig nem engedhettem meg magamnak ennyit sem. De a fürdőszobáról nem mondanék le!

2010. júl. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/77 anonim ***** válasza:
85%

Hmm.. Jó olvasni, hogy vannak akik nem ítélik el ezért az embert.


Nekünk sincs fürdőszobánk, és kinti wc-nk van.

Mamám udvarán élünk, egy kis házban, és külön szobám sincs.


A szüleim elváltak 11 éve, és anyám egyedül nevel engem és bátyámat. Higgyétek el, mi saját kezünkből építettük fel ezt a 2szoba konyhás "házat". Anyám 2 munkahelyen dolgozik. Most építkezünk, remélhetőleg elköltözünk, és talán meglesznek a körülmények a "normálisabb" életre.


Műanyag kádban fürdünk, és a mosogatóban mosom a fogam. Mégis tiszta vagyok..


Ráadásul én mindig is kellemetlennek éreztem ezt, mert osztálytársaim közül (szerintem)senki nincs ilyen körülmény között, én emiatt nem hozok haza 1 barátomat se.. Sőt.. barátom se volt még emiatt !!! :(


Kedves kérdező : nem mindenki teheti meg, hogy emeletes, összkomfortos házban éljen. Ne zavarjon szerintem, mert a mai világban az is csoda, ha az ember munkát talál, nem hogy százezreket összekuporgasson!


17-L

2010. júl. 28. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/77 anonim ***** válasza:
71%
Anyósoméknál nincs fürdőszoba pedig én "úri lányka"voltam mert kb félévig nem volt fürdőnk régen amíg felújítottuk a házunkat de akkor még kicsi voltam.És nagy terhesen rákényszerültem arra h az anyósoméknál éljek és fürödjek fél évig.télen is kitudtam menni WC-re stb.És jó kényelmetlenebb meg minden de mindent meg lehet oldani.Egyébként ők kézzel mosnak és van kis centrijük mert tönkre ment a tárcsás mosógépük.egyébként nekem is tárcsásom van mert ebbe a lakásba nem lehet bekötni autómatát1 részt másrészt még nem tudtunk venni.De majd lesz ha elmegyünk innen máshova.Kibírtam túl éltem.Sőt nem lett nőgyógyászati problémám és a babánk is egészséges lett.Szóval kedves kérdező nem ciki és ne foglalkozz az "okos " hozzászólókkal.Mi sem élünk jól még is van internet (nem hiszem el h senki nem hallott még az internet utalványról).Kényelmesebb de nem ciki..
2010. júl. 28. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/77 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem nem kell szégyellned. Akik itt írnak a fertőzésekről, csak abba nem gondolnak bele, hogy attól még, hogy régen nem foglalkoztak a higiéniával, igenis lett volna rá módjuk.

Nekünk világéletemben volt fürdőszobánk, de nyaralni sokszor voltunk olyan rokonnál, akinek nem volt. Esti fürdés: beálltunk egy nagy kádba, magunk elé vettünk egy lavór meleg vizet. Kis edénykével lelocsoltuk magunkat, a víz rólunk a kádba ment, a lavórban tiszta maradt. Aztán szappanozás, aztán a maradék vízzel ugyanígy lelocsoltuk magunk. Pontosan ugyanolyan tiszta, mint a zuhany!

Pár hete egy olyan ismerősnél voltunk, akik feltettek két nagy fekete hordót egy emelvényre, rá zuhanycső és -fej. A nem megmelegítette, ugyanúgy tudtunk zuhanyozni, mint egy fürdőszobában. Persze gondolom, télen ők is lavóroznak.


Lakásvásárlás előtt állok és pont ezen gondolkozom, hogy mivel nincs sok pénzünk, simán lemondanék a fürdőszobáról. Azt később meg tudjuk építeni, addig is ugyanúgy tudunk fürdeni. Csak kicsit macerásabb mondjuk a tűzhelyen melegíteni a vizet.

De aki tiszta, az így is tiszta. Aki meg nem, azon a csillivilli fürdőszoba sem segít...

2010. júl. 28. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/77 anonim ***** válasza:
73%
nem = nap :D:D
2010. júl. 28. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!