Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi van akkor, ha a gyerek...

Mi van akkor, ha a gyerek túlságosan nagyravágyó?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy hol siklott félre a lányunk nevelése. A férjemmel mind a ketten átlagos, dolgozó emberek vagyunk. Jól élünk, jut "luxusra" (pl. évi 2-3 külföldi nyaralás, légkondi minden hálószobában, 2 autó, magánorvosok, ha szükséges stb). De nem vagyunk mértéktelenül gazdagok sem, hogy szórjuk a pénzt gondolkodás nélkül és mindenből a legdrágább kelljen.

A lányunk viszont ilyen...

Neki nem jó a 3-4 milliós autó, neki a 25 milliónál kezdődő kell.

Ő nem elégszik meg már fiatalon sem egy másfél szobás lakással, mert ő csak a kertes házban érzi jól magát, a lakásban klausztrofóbiája lesz.

Ékszerekből nem kell neki a cirkónia, mert "belefájdul a feje, ha ránéz" és hogy ő biztos nem maradna olyan férfi mellett, aki legalább életében egyszer nem ad neki igazi gyémántot ajándékba (ez úgy jött szóba, hogy az én eljegyzési gyűrűmben nem gyémánt van és szerinte ez gáz).


Féltem az élettől, mert szerintem alapból nem jó ez a "kifele mutogatás". Nem akarom, hogy az emberek róla beszéljenek, kinézzék ők. Meg hát ugye magasról lehet a legnagyobbat esni... Már mondtam neki, hogy nem szabad ilyen anyagiasnak lenni, értékelni kell a kis dolgokat az életben és szépen sorban haladni. Tehát elsőre mondjuk tökéletesen jó a 3 milliós használt autó is, nem kell rögtön a több tízmilliós, mindennel felszerelt luxus. Erre az volt a válasza, hogy ezt csak azért mondom, mert én még nem ültem olyan autóban és nem tudom, milyen érzés vezetni.


Hogyan hassak rá?

20 éves, még annyira fiatal, hogy így gondolkozzon.


2020. dec. 14. 22:13
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/74 anonim ***** válasza:
96%

Nővérem dettó ugyanilyen, ő úgy oldotta meg az életét, hogy egy gazdag vállalkozóhoz ment hozzá. Ő is vezető beosztásban van multinál, tehát tanult, nem a körmét reszelgeti egész nap, de a párválasztásnál igenis döntő szempont volt neki az, hogy a pasi sokkal jobban álljon anyagilag, mint ő.

Ha a lányod palija hajlandó neki minden márkás szirszart megvenni, és ingyen eltartja, akkor az elsősorban az ő baja, nem a tiétek.

2020. dec. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/74 anonim ***** válasza:
63%
Tippelek, a “barátja” 20 évvel idősebb és gazdag XD
2020. dec. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/74 anonim ***** válasza:
66%
Én megmutatnám neki, hogy is él a nem átlag feletti ember. Elvinném egy anyaotthonba, hogy hallgassa meg, miket éltek át azok a nők, akik ott élnek. Gyermekotthonba is elvinném, üljön le egy ide jutott gyermekkel játszani. Ezután jöhetne mondjuk a vörös kereszt, ottani beszámolóktól is elcsodálkozna, milyen helyzetben lévő családokat segítenek. (És persze sehova se mennék üres kézzel.) Az lenne a lényeg, hogy megértse mekkora szerencséje van, hogy tanuljon egy kis hálát. Ha hírtelen elzárod a pénzcsapot szerintem csak hisztiroham lenne a válasz, az ilyen elkényesztetett királylányok nem tanulnak az ilyenből.
2020. dec. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/74 anonim ***** válasza:
17%

20 évesen nem tudom, hogy bárhova el tudod-e vinni/"küldeni". De talán mondanám, hogy kirándulunk egy meglepi helyre, és olyan helyekre vinném, mint amit a 23-as emlegetett.

Esetleg mondanám, hogy szerintem családi terápiára lenne szükségünk. Elmentek egy menő pszichológushoz, és beszélgettek egyet... De valószínűleg nem fog semmi működni.

Ha vallásosak vagytok, akkor gondolom próbáltátok nevelni az olyan értékekre... Esetleg pont azt elégelte meg. Ha nem vagytok vallásosak, nos, akkor meg tekints rá úgy, hogy csak boldog akar lenni, mint minden ember, és talán meg is találja majd az anyagiakban... Legfeljebb egyszer ráun, aztán majd elkezd valami aktuális divatos sprirituális valamit, hogy rendbetegye a lelkét. Rosszabb esetben nem megúnja, hanem jobban rákap, és valami pártba lép, vagy valami nem túl erkölcsös dologba...

2020. dec. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/74 anonim ***** válasza:
33%
Látogassa meg a cukorpapa oldalt es ott majd megkapja amit elvár
2020. dec. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/74 anonim ***** válasza:
93%

Mennyi pénzt keresett meg saját maga eddig életében?

Mit tud az árarányokról? Hogy mennyit kell adott összegért dolgozni, vagy hogyan lehet megszerezni annyi pénzt?

2020. dec. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/74 anonim ***** válasza:
100%
Nekem úgy tűnik, hogy eddig mindent megkapott amit akart ezért egyáltalán nem érzi a pénz értékét. Úgy tűnik a barátja is gazdag. Van egyáltalán bármilyen kapcsolata a ti anyagi szintetek alatt lévő emberekkel? Ha nincs akkor szerintem ő tényleg el sem tudja képzelni, hogy egyesek mennyit dolgoznak a pénzért. Lehet azt gondolja, hogy egy gyémántgyűrű megvétele csak akarat kérdése és bárki képes megvenni ha eleget dolgozik. És lehet hogy tudja hogy amúgy lenne pénzetek neki drágább kocsit venni, emiatt nem érti miért kéne erről lemondania. A javakról való lemondásra, hasznosság mérlegelésére szerintem kiskorában kell rászoktatni a gyerekeket, aztán egyre nehezebb lesz, húsz évesen már szinte lehetetlen.
2020. dec. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/74 anonim ***** válasza:
95%

Gyerekkorába kellett volna jobban fogni és megtanítani neki a dolgokat, nem 20 éves korában próbálkozni ezzel.

Most töltöm be a 20-at, én is lány vagyok. Apukám nagyon gazdag. (20 milliós terepjáró, 10 mil. járkálós autó, 3 szintes balatoni ház, évente több külföldi nyaralás, mindennapos étterem stb) Én mégis 12 évesen már elmentem nyáron gyümölcsöt szedni, ami után kaptam egy kis pénzt (nyilván feketén), 14 éves koromtól kezdve pedig minden egyes nyarat végig melóztam. Gimi utolsó 2 évében tanítás után, és minden hétvégén eljártam dolgozni. Mindenki tök hülyének nézi a családunkat, hogy mégis miért dolgozok és miért én fizetem magamnak a nagyobb dolgokat (telefon, laptop, jogsi és most gyűjtök autóra, de én proli egy 500 ezres skoda fabiára vágyom). A szüleim sosem rázták a rongyot, és nekünk is már nagyon fiatal korunkba megtanították, hogy nem a pénztől lesz valaki jó ember, és nem szabad lenézni senkit sem emiatt. És én meg tudom becsülni a pénzt, mert tudom, hogy mennyit kell küzdeni érte.

A páromnak 7-800 ezres autója van (az előzőnek nem volt egyáltalán), Ő egy teljesen átlagos családból jön, és soha nem volt ebből problémánk. Dolgozunk mindketten kettőnkért, a közös jövőnkért. Soha nem várnám el, hogy eltartson és hogy drága ajándékokkal halmozzon el. Ha pedig egyszer úgy dönt, hogy feleségül akar kérni, tőlem egy hagymakarikával is megkérhet, boldogan mondok neki igen.

A lányod a lehető legrosszabb úton jár. Nem is értem miért pénzelitek még mindig. Hiába írod, hogy próbálod jobb belátásra téríteni. Abból, amiket írtál tisztán látszik, hogy alá lett rakva minden, és így nyilván nem tudja mit jelent megdolgozni valamiért és mindek mekkora értéke van. Mindig többre vágyik, mert ilyen az emberi természet. Teljesen oké lenne a jobbra törekvés, ha ezt ő saját magának teremtené meg, nem apuci/anyuci meg a pasija pénzelné. Én nagyon elgondolkodnék a helyetekben.

2020. dec. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/74 anonim ***** válasza:
93%

Egy járható út van mostmár, de azt úgyse fogjátok megtenni...

Ha ezentúl egy fillért sem adtok neki. De komolyan, egy forintot sem. Menjen el dolgozni, vagy húzza le a barátját, ha van olyan hülye és hagyja. Egy normális férfi szerintem előbb- utóbb megunja az ilyen nőket, bár sok palimadár is van szóval lehet még el is veszi... xD

Viszont ha esetleg szétmennek a pasival, akkor sem pénzelném. Természetesen ebben az esetben hazaköltözhetne, kapna enni, inni, meleg szobát, és ennyi. A többit oldja meg magának, felnőtt ember.

Az ilyen lányoknak szinte borítékolható a jövője, és mind tudjuk hogyan...

Kívánom, hogy kapjon észbe, de nagyon sürgősen!!!

2020. dec. 15. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/74 anonim ***** válasza:
39%
Menjen el dolgozni minimálbérért aztan majd meglatja mikor lehet 25 millás kocsija :D
2020. dec. 15. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!