Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi van akkor, ha a gyerek...

Mi van akkor, ha a gyerek túlságosan nagyravágyó?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy hol siklott félre a lányunk nevelése. A férjemmel mind a ketten átlagos, dolgozó emberek vagyunk. Jól élünk, jut "luxusra" (pl. évi 2-3 külföldi nyaralás, légkondi minden hálószobában, 2 autó, magánorvosok, ha szükséges stb). De nem vagyunk mértéktelenül gazdagok sem, hogy szórjuk a pénzt gondolkodás nélkül és mindenből a legdrágább kelljen.

A lányunk viszont ilyen...

Neki nem jó a 3-4 milliós autó, neki a 25 milliónál kezdődő kell.

Ő nem elégszik meg már fiatalon sem egy másfél szobás lakással, mert ő csak a kertes házban érzi jól magát, a lakásban klausztrofóbiája lesz.

Ékszerekből nem kell neki a cirkónia, mert "belefájdul a feje, ha ránéz" és hogy ő biztos nem maradna olyan férfi mellett, aki legalább életében egyszer nem ad neki igazi gyémántot ajándékba (ez úgy jött szóba, hogy az én eljegyzési gyűrűmben nem gyémánt van és szerinte ez gáz).


Féltem az élettől, mert szerintem alapból nem jó ez a "kifele mutogatás". Nem akarom, hogy az emberek róla beszéljenek, kinézzék ők. Meg hát ugye magasról lehet a legnagyobbat esni... Már mondtam neki, hogy nem szabad ilyen anyagiasnak lenni, értékelni kell a kis dolgokat az életben és szépen sorban haladni. Tehát elsőre mondjuk tökéletesen jó a 3 milliós használt autó is, nem kell rögtön a több tízmilliós, mindennel felszerelt luxus. Erre az volt a válasza, hogy ezt csak azért mondom, mert én még nem ültem olyan autóban és nem tudom, milyen érzés vezetni.


Hogyan hassak rá?

20 éves, még annyira fiatal, hogy így gondolkozzon.


2020. dec. 14. 22:13
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/74 anonim ***** válasza:
55%

Ezt írtad korábban:

Most a barátjával veteti meg, amire éppen vágyik és az ő keretébe nem fér bele. Ez sem tetszik, mert ha (ne adj' Isten) vége lesz a kapcsolatuknak, nem akarom, hogy arról beszéljen mindenki, hogy xy miket vett neki és mennyiért. Vagy hogy hová vitte, milyen helyekre utaztak.


Ennek úgy veheted elejét, hogy adott esetben beszéljenek róla az emberek, ha szépen fizet nemcsak rezsit, hanem lakbért is a lányod. Addig, amíg nincs meg az eljegyzés. Így legalább senki sem mondhatja utólag, hogy mennyi mindent kapott. Így is fog kapni ugyanúgy drága dolgokat a párjától meg utazást, étterem, ki tudja mit, amíg együtt vannak. Reméljük együtt is maradnak. Én nem kívánom, hogy szétmenjenek.

De legalább azt nem vethetné senki a szemére, hogy ingyen lakott.

2020. dec. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/74 anonim ***** válasza:
50%
Az természetes, hogy az ember nem fizet lakbárt a párjának.
2020. dec. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/74 anonim ***** válasza:
70%

Ha én ilyen szituációban lennék, hogy nekem lenne lakásom/házam, ahol a párom ott lakik ingyen vagy pedig úgy, hogy csak a rezsi felét fizeti, és netán otthagyna később, akkor enne a méreg, hogy nem elég, hogy otthagyott, még szépen gyűjtögette a százezreket is az én jóvoltomból.

Ha én hagynám ott a párom, akkor mindez nem zavarna, hiszen én voltam az, akinek nem kellett a másik.

De ha engem hagynak ott, akkor felmerülne bennem az is, hogy vajon nem csak azért volt-e velem a párom, mert így volt hol ingyen laknia, és szépen tudott spórolni az én kontómra.


Legjobb persze, ha ilyesmi nem fordul elő, és együtt marad egy pár, de sosem lehet tudni, pláne ilyen fiatalon.

2020. dec. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/74 Savlekotő ***** válasza:
22%
Miért vagy ennyire irigy a lányodra,ez féltékenység,irigység, örülnél ha neki rossz lenne,mert szinte minden baj,mindenre fújsz arra is ha a párjától kap valamit,élményt bármit,egy süti is fáj ha kap? .. De biztos szereted a lányod,nagyon.. Gusztustalan lehetsz,nem ő tehet róla ha neked valami nagyon nem jött össze az életben és ezért tőle is sajnálsz mindent..
2020. dec. 17. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/74 anonim ***** válasza:
38%
Hm érdekes. Ha a lányod is okos, akkor tudnia kéne, hogy nem ciki, ha nincs gyémánt a gyűrűdben. Én biztos visszaszóltam volna :-) Másik meg, ha jön a gyerek a luxusötleteivel akkor támogatom, még van időd, fiatal vagy, elvégzed az egyetemet és keresel sokat, azt veszel magadnak, ha ez tesz boldoggá :-). Itt kicsit azt érzem a leányzó úgy érzi nem neki kéne megkeresni a javakat... miért? Az egyetemet ne hagyja abba, és elmondanám neki, hogy sokkal jobb ha a kapcsolataiban anyagilag is egyenragúként mindig a saját lábán áll (persze nem fog rád hallgatni). Ennyi pénzből meg szerintem nincs a másikra utalva, az, hogy a lakhatásért nem fizet, az megállapodás kérdése.
2020. dec. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/74 anonim ***** válasza:
53%

Adj neki annyit kérdező, amennyiből bármikor megállhat a saját lábán, nem vetheti a barátja a szemére, hogy én tartalak el. Adj neki annyit, amennyi elég az alapokra. Kaja, lakhatás, rezsi, ruházat. Na, nem annyit, hogy még a 10 000 ft-os sampon is kiteljen, csak olyan szinten, ahogy ti is éltek a férjeddel. Ahogyan nálatok otthon is élt a leányzó, olyan mennyiségű, minőségű ruhára elegendő pénzt adj neki.

Aztán, ha a barátja ezen felül még ellátja egyébbel is, viszi nyaralni, autót ad neki, az már az ő dolguk.

Ha már meglesz az eljegyzés, akkor már "átadhatod" a lányod anyagi szempontból a fiújának. De addig amíg ez nincs meg, és még tanul, nektek a férjeddel kéne gondoskodni a gyerekről. Nem átadni az anyagi terheket egy pasasnak. Mondjuk, te is jól jársz így, nem mondom. Kevesebb megy ki a családi kasszából. Kb. olyan, mintha te, vagyis ti, a férjeddel élősködnétek ezen a fiún. Hiszen így nektek kerül kevesebbe a gyerek.

Más lenne, ha már férj, feleség lennének vagy minimum eljegyzés meglenne. De így... Szépen kihasználjátok mindannyian.

2020. dec. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/74 A kérdező kommentje:
Oké Utolsó, szerintem mindenki felfogta, hogy te a szigorúan 50-50%-os közös kassza híve vagy. Értjük, leállhatsz.
2020. dec. 17. 11:56
 68/74 Savlekotő ***** válasza:
Már látom mi a problémád Kedves anyuci te vagy itt igazából a pénzközpontú ,és fáj hogy lányodnak több csurran..
2020. dec. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/74 A kérdező kommentje:
Persze, meg betegesen irigy is vagyok a lányomra, hogyne...
2020. dec. 17. 12:41
 70/74 Savlekotő ***** válasza:
0%
Minden szavaddal mutatod hogy mennyire szereted,egy jó szavad se volt még rá itt,csak fujjogsz rá hogy vehet sampont,juj mekkora szemét hogy drága sampont vesz,hogy a párja támogatja,ezt kap azt kap,mindent sajnálsz tőle? A levegőt is? ,az ilyen szülőtől a hideg kiver ,ha hajléktalanszállón lenne megnyugodnál és nem rugóznál ezen tovább ? Mondjuk sok nő azt is élvezi ha a lánygyereke bántalmazó kapcsolatban van,szóval meg se lepődök az ilyen anyákon már.
2020. dec. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!