Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi van akkor, ha a gyerek...

Mi van akkor, ha a gyerek túlságosan nagyravágyó?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy hol siklott félre a lányunk nevelése. A férjemmel mind a ketten átlagos, dolgozó emberek vagyunk. Jól élünk, jut "luxusra" (pl. évi 2-3 külföldi nyaralás, légkondi minden hálószobában, 2 autó, magánorvosok, ha szükséges stb). De nem vagyunk mértéktelenül gazdagok sem, hogy szórjuk a pénzt gondolkodás nélkül és mindenből a legdrágább kelljen.

A lányunk viszont ilyen...

Neki nem jó a 3-4 milliós autó, neki a 25 milliónál kezdődő kell.

Ő nem elégszik meg már fiatalon sem egy másfél szobás lakással, mert ő csak a kertes házban érzi jól magát, a lakásban klausztrofóbiája lesz.

Ékszerekből nem kell neki a cirkónia, mert "belefájdul a feje, ha ránéz" és hogy ő biztos nem maradna olyan férfi mellett, aki legalább életében egyszer nem ad neki igazi gyémántot ajándékba (ez úgy jött szóba, hogy az én eljegyzési gyűrűmben nem gyémánt van és szerinte ez gáz).


Féltem az élettől, mert szerintem alapból nem jó ez a "kifele mutogatás". Nem akarom, hogy az emberek róla beszéljenek, kinézzék ők. Meg hát ugye magasról lehet a legnagyobbat esni... Már mondtam neki, hogy nem szabad ilyen anyagiasnak lenni, értékelni kell a kis dolgokat az életben és szépen sorban haladni. Tehát elsőre mondjuk tökéletesen jó a 3 milliós használt autó is, nem kell rögtön a több tízmilliós, mindennel felszerelt luxus. Erre az volt a válasza, hogy ezt csak azért mondom, mert én még nem ültem olyan autóban és nem tudom, milyen érzés vezetni.


Hogyan hassak rá?

20 éves, még annyira fiatal, hogy így gondolkozzon.


2020. dec. 14. 22:13
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/74 anonim ***** válasza:

#51

A kérdező egyik hozzászólása:

,,Csak a pénzköltési szokásaival, gondolkodásával van baj néha és hogy mindenből a luxus kell neki. Legyen szó akár samponról, akár ékszerről, vagy autóról. Tényleg bármiről."

Itt van benne a lényeg, neki mindenből a legjobb kell. Hiába adnak neki X ezer forintot, amiből lazán meg tudna élni. Mivel mindenből a luxus kell neki, így a többszörösét költi el a szülei pénzének. És emiatt lehúzás amit csinál. Nem az a probléma, hogy támogatják a szülők, hanem hogy visszaél ezzel nagyon csúnyán. Mellesleg a támogatás nem hiszem, hogy ékszerekben meg autóban mérendő, mert ezek nem létszükséges dolgok.

2020. dec. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/74 anonim ***** válasza:

#49

A támogatás és az értelmetlen pénzköltéshez való asszisztálás azért kicsit más :D

Azt írta a kérdező, hogy nem kér a lány plusz pénzt tőlük, de azt is írta, hogy mindenből a luxus kell neki. Ebből az következtethető, hogy a zsebpénze igencsak magas, különben nem engedhetné meg magának ezeket a dolgokat.

És sajnos hiába írod, hogy az a normális, hogy 20 éves tanulót támogatnak a szülei. Sajnos manapság kevés család engedheti meg magának, és azok közül, akik tudják támogatni a gyereket, ők sem mindig tudnak eleget adni. Rengeteg egyetemista dolgozik suli mellett, és keményen megküzdenek azért, hogy megéljenek. És a megélés nekik sokszor csak egy szobát/kollégiumot a havi étkezést, meg a közlekedést jelenti. Sokaknak kell nélkülözniük azért, hogy tanulhassanak egyetemen. Jó dolog, hogy neki erre nincsen szüksége, de ezért nagyon hálásnak kellene lenni, és nem kellene alapértelmezetnek venni.

2020. dec. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/74 A kérdező kommentje:

Itt pár válaszoló félreértette a dolgot, akár szándékosan, akár véletlenül.

Csak hogy tisztázzuk: elhiszem, hogy élnek mélyszegénységben emberek és van, ahol a benti wc is luxus. Viszont nem gondolom, hogy azért kéne hazugnak beállítani és dicsekvőnek, mert 16 itt leélt év után 4 éve a spórolt pénzünk egy részét 3 db (!) légkondira költöttük. A fenti rész nálunk beépített tetőtér, nyaranta napközben akár 38-40 fok is volt ott a szobákban, éjszaka sem hűlt le a ház még nyitott ablakok mellett sem.

Utazások... Igen, erről tényleg nem írtam bővebben, mert nem akartam, nem láttam értelmét. De ezek sem 2-3 hetes thai nyaralások. Egyszer szoktunk menni tavasszal, vagy ősszel egy pár napos buszos útra, egyszer megyünk Horvátországba barátokkal, az egyik ismerősünk nyaralójába, egyszer pedig családilag tengerpartozunk egyet. Nem luxusszállodákban, nem első osztályon. Nekünk nincsenek drága hobbijaink, nem szoktunk évente 4-5 alkalommal Dubaiba, az USA-ba, vagy bármilyen távolabbi helyre utazni. Végigdolgoztuk a férjemmel az életünket, sosem költöttünk feleslegesen. Először külföldön 30 éves koromban voltunk, mert akkor a születésnapomra egy bécsi városnézős utat kaptunk a szüleimtől.

A két autó meg egy családban szerintem már megszokott. Vidéken élünk, itt sajnos jár összesen 3 db busz felváltva, ami általában tele van c..gánnyal. Nem tartom magam egy hű de úrinőnek, de hajnalban had ne kelljen már azzal zötyögnöm az esőben, hóban, fagyban felpakolva, tele cuccal. Az én autóm egy kis városi Lancia, 11 éves, de nagyon vigyázok rá és még mindig jól működik, nincs baja. A férjem autója igaz, hogy kicsit drágább volt, de ő naponta nagyobb távolságokat megy, azzal járunk nyaralni is általában, de az sem a 20 milliós luxusautó kategória. És az öröksége egy része is benne van + hitel.

Kicsit azt érzem, hogy néhányan csak a mondandómból kiragadtak pár részletet és azt próbálták kiforgatni. Kérdem én, hogy miért? Nem rosszindulatból írtam ezeket, hanem hogy lássátok, a férjemmel mi nem azon a szinten élünk, hogy csak úgy tudjunk venni a lányunknak 70-80 milliós házat, mellé luxusautót és társait.

És nem, mi semmi extrát nem fizetünk neki (nem is tudnánk). Mielőtt a barátjához költözött volna, egy barátnőjénél lakott az egyetemhez közel. Kiköltözött a budai részre és az volt a baja, hogy onnan nehezebben jutott be az egyetemre, belvárosba, ezért mikor a barátja magának új autót vett, a lányom kiharcolta, hogy a régit ne adja el, hanem az legyen az övé, mert így neki könnyebb lenne a közlekedés, nem kéne mindig a barátját ugráltatnia, várni rá.


15-20 ezret kap itthonról hetente, attól függően, hogy a szüleim adnak-e neki egy kis plusz zsebpénzt. Tehát nem százezrekről beszélek.

2020. dec. 16. 15:28
 54/74 A kérdező kommentje:

Aki meg azzal jött, hogy a sampont sajnálom tőle... Istenem, ez megint az, hogy kiforgatja az illető, amit írtam.

Nem sajnálom tőle a hajmosást, felőlem mosson hajat minden nap, ha akar. De 200 ml-es samponra közel tízezer forintot kifizetni szerintem már igenis luxus. Úgy, hogy hosszú a haja és gyakran is mossa, tehát nála ez legjobb esetben is másfél hónapra elég, de inkább kevesebbre.

2020. dec. 16. 15:31
 55/74 anonim ***** válasza:
42%

Most, hogy kiderült, hogy csak 70-75 körüli összeget kap otthonról, tőletek, ez így nagyon kevés. Gondolj arra, hogy ha tényleg beleadna a rezsibe egy huszast, plusz megvenné a BKV bérletet, mert tegyük fel nem lenne autója, akkor az az ötvenezer kevés lenne neki ott megélni.

Arról már nem is beszélve, hogy illendő lenne neki nemcsak a rezsi felét fizetni, hanem lakbért is.

Így, hogy nem kap tőletek eleget, tulajdonképpen arra van kényszerítve, hogy pénzt kórincsáljon a barátjától.

Ha netán tönkremenne a kapcsolata ezzel a fiúval, akkor csak egy albérleti szoba kerül 75 ezerbe.

2020. dec. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/74 anonim ***** válasza:
65%
Hogy ilyen keveset kap, ezzel akaratlanul is arra kényszerítitek, hogy eltartassa magát a barátjával.
2020. dec. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/74 A kérdező kommentje:
Amíg albérletben lakott a barátnőjével, addig nem ebből fizette az albérletét. Azt fizettük külön rezsivel, közös költséggel együtt. Ha újra albérletbe menne, azt akkor is fizetnénk.
2020. dec. 16. 16:14
 58/74 anonim ***** válasza:
62%

Értem én, na, de hát akkor is kéne fizetnie a barátjának lakbért is, nemcsak rezsit. Olyan nincs, hogy nem fogadja el a párja. Nyilván nem mondja neki elég határozottan, hogy márpedig el kell fogadnod, hiszen nem is akar fizetni neki. De ezzel nem feltétlen tesztek jót a lányotokkal. Mert így könnyen kiszolgáltatott helyzetbe kerülhet. Elég, ha csak egyszer visszaszól neki a pasi, hogy most már elég legyen ennyi, stb., a pénzügyekre utalva, na, onnantól kezdve, alárendeltként kell viselkednie a kapcsolatban, ha nem akarja, hogy a csecs kiessen a szájából. Hiszen pénze nincs elég. Onanntól kezdve befoghatja.

Ezt pedig már lehet, hogy nem szívesen osztaná meg veletek. Lehet, hogy nem mondaná, hogy adjatok már még egy kis pénzt légyszíves, mert most már a pasim szeretné, ha fizetnék az ottlakásért. Inkább az a valószínű, hogy hallgatna, és csicskulna.

2020. dec. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/74 A kérdező kommentje:

A barátjának miért fizetne lakbért?

Az nem albérlet, hitel sincsen rajta. Mikor mi összeköltöztünk a férjemmel az én régi lakásomba, eszembe sem jutott, hogy lakbért kérjek tőle. Mire fel?

2020. dec. 16. 17:47
 60/74 anonim ***** válasza:
59%

Jó, hát mindenki másképp gondolkodik.

Más, ha egy férjtől nem kér semmit a felesége, meg más egy párkapcsolat fiatalon. Akik egyáltalán nem biztos, hogy együtt maradnak életük végéig.


Így, hogy a lányod nem fizet lakbért, de így ő gazdagodik. Az a fiú is mondhatná, hogy miért kéne, hogy ő mást gazdagítson? Így csak a lány jár jól, a fiúnak semmi haszon nem származik a kapcsolatból. Ha csak az anyagiakat nézzük. Ha nem kapna luxusdolgokat a lányod, mert tegyük fel nem lenne pénze ilyesmire a fiúnak, akkor sem lenne fair, hogy az egyik fél csak gyarapítja a pénzét, hiszen max. a rezsit fizeti, míg ha máshol lakna, nemcsak a rezsi lenne.

Igen, lehet mondani, hogy a fiúnak úgyis mindegy, hiszen nincs hitel a lakáson, de azért mégiscsak ott van az a nézőpont is, hogy rajta szedi meg magát a lányod. Lehet együtt sem lesznek már jövőre, és a fiú minden haszon nélkül száll ki a kapcsolatból, míg a lányod szép összeget megspórolva.

2020. dec. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!