Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi van akkor, ha a gyerek...

Mi van akkor, ha a gyerek túlságosan nagyravágyó?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy hol siklott félre a lányunk nevelése. A férjemmel mind a ketten átlagos, dolgozó emberek vagyunk. Jól élünk, jut "luxusra" (pl. évi 2-3 külföldi nyaralás, légkondi minden hálószobában, 2 autó, magánorvosok, ha szükséges stb). De nem vagyunk mértéktelenül gazdagok sem, hogy szórjuk a pénzt gondolkodás nélkül és mindenből a legdrágább kelljen.

A lányunk viszont ilyen...

Neki nem jó a 3-4 milliós autó, neki a 25 milliónál kezdődő kell.

Ő nem elégszik meg már fiatalon sem egy másfél szobás lakással, mert ő csak a kertes házban érzi jól magát, a lakásban klausztrofóbiája lesz.

Ékszerekből nem kell neki a cirkónia, mert "belefájdul a feje, ha ránéz" és hogy ő biztos nem maradna olyan férfi mellett, aki legalább életében egyszer nem ad neki igazi gyémántot ajándékba (ez úgy jött szóba, hogy az én eljegyzési gyűrűmben nem gyémánt van és szerinte ez gáz).


Féltem az élettől, mert szerintem alapból nem jó ez a "kifele mutogatás". Nem akarom, hogy az emberek róla beszéljenek, kinézzék ők. Meg hát ugye magasról lehet a legnagyobbat esni... Már mondtam neki, hogy nem szabad ilyen anyagiasnak lenni, értékelni kell a kis dolgokat az életben és szépen sorban haladni. Tehát elsőre mondjuk tökéletesen jó a 3 milliós használt autó is, nem kell rögtön a több tízmilliós, mindennel felszerelt luxus. Erre az volt a válasza, hogy ezt csak azért mondom, mert én még nem ültem olyan autóban és nem tudom, milyen érzés vezetni.


Hogyan hassak rá?

20 éves, még annyira fiatal, hogy így gondolkozzon.


2020. dec. 14. 22:13
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/74 anonim ***** válasza:
97%

De jó is lenne, ha ez lenne az átlag.


Az átlag egy 40-50-60 m2-es, felújítandó panellakás, irdatlan nagy rezsivel a rossz szigetelés miatt, klíma nem mindig van, hitel, meg egy 10-20 éves Suzuki. A többit már leírták...

2020. dec. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/74 anonim ***** válasza:
75%
Hát ez valóban kattintásvadász kamu, úgy írsz erről a hipotetikus lányról, mintha most találkoztatok volna vele először, és a szülőpároddal összecsapjátok a kezeteket a frissen megismert kis idegenre, hogy óó, hogy lehet ilyen valaki.
2020. dec. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/74 anonim ***** válasza:
59%
Gazdagkislányra mindig ugrik a nép.
2020. dec. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/74 anonim ***** válasza:
94%

Alap kérdésre a válasz.


1. Jól tanul, jól helyezkedik el és sok pénzt keres amivel finanszírozza a luxust


2. Keres egy gazdag férjet. Ha jól olvasom már meg is van a jelölt.


Amúgy csak kíváncsiságból. Mennyi zsebpénzt kap? 30 ezret mint mondjuk én? Vagy 200 ezret vagy annál is többet?


Most már hiába próbáltok vele beszélni. Kialakított egy értékrendet. Ti csak annyit mondhattok, hogy ha olyan helyzetbe kerül ne féljen felkeresni titeket (pl kidobja a pasi és nem talál másik pénzes zsákot/ nem talál netto 500 ezres munkát) de ti nem lesztek hajlandóak fennt tartani az élet színvonalát. Ennyit tudsz tenni.

2020. dec. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/74 anonim ***** válasza:
10%
Honnan veszed, hogy a neveléssel van baj? Ha egyszer ő eldönti, hogy az életben a pénz a fontos meg a luxusautó, akkor nevelheted te akárhogyan, ő akkor is azt fogja gondolni a világról, amit ő akar. Így van ez most is, és így volt ez gyermekkorában is. Mellesleg a nagyravágyó az nem egy negatív tulajdonság, csak tisztességesen érje el, amit akar.
2020. dec. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/74 anonim ***** válasza:
22%

#45

És az szerinted tisztességes, hogy 20 évesen még mindig a szüleit húzza le pénzzel, és még úgy is elégedetlenkedik? És hogy már most félig a pasija nyakán lóg és eltartatja magát? Mert nem, nem ez a tisztességes út. Az az lenne, ha ő maga dolgozna, tanulna és fejlődne azért, hogy ő maga feljebb és feljebb lépjen az életben. A kisasszony ezt nem így gondolja, amiatt nem tisztességes.

2020. dec. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/74 Savlekotő ***** válasza:
0%
Sajnálod a lányodtól a minőségi sampont is,nagyon jo lehet a kapcsolatotok.. Itt máshol van a baj, de majd lepattint a lányod szépen,aztán irigykedhetsz hogy merészelt a kis dög sampont is venni nem volt elég neki a havi egy mosás.. Pfujjjj az ilyenektől hányni tudnék,pedig öreg ember vagyok..
2020. dec. 16. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/74 anonim ***** válasza:
55%

#46

A 20 éves tanuló gyereket már hogy a viharba ne támogatnának a szülei?! Ez a normális. XD

2020. dec. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/74 anonim ***** válasza:

#49

Én nem azt írtam, hogy ne támogassák a szülei. Azt írtam, hogy nem normális, hogy a szüleit húzza le... Ezalatt azt értettem, hogy evidens neki, hogy mindent alá tesznek még mindig, és nem hogy hálás lenne érte, hanem még elégedetlenkedik, és sokkal többet akar. A támogatás meg a mindent a feneke alá teszünk között ég és föld a különbség, és a leírtak alapján tudjuk náluk mi a helyzet.

2020. dec. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/74 anonim ***** válasza:

#50

De mivel húzza le őket? Azzal, hogy adnak neki x ezer forintot havonta? Nem tudjuk, mennyi ez az x, mert a kérdező nem írta le.

"hanem még elégedetlenkedik, és sokkal többet akar."

Akarjon csak, így talán meg is lesz neki.

És egyáltalán nem tesznek mindent a feneke alá, akkor már a feneke alatt lenne a 25 milliós autó meg a kertes ház.

2020. dec. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!