Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi van akkor, ha a gyerek...

Mi van akkor, ha a gyerek túlságosan nagyravágyó?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy hol siklott félre a lányunk nevelése. A férjemmel mind a ketten átlagos, dolgozó emberek vagyunk. Jól élünk, jut "luxusra" (pl. évi 2-3 külföldi nyaralás, légkondi minden hálószobában, 2 autó, magánorvosok, ha szükséges stb). De nem vagyunk mértéktelenül gazdagok sem, hogy szórjuk a pénzt gondolkodás nélkül és mindenből a legdrágább kelljen.

A lányunk viszont ilyen...

Neki nem jó a 3-4 milliós autó, neki a 25 milliónál kezdődő kell.

Ő nem elégszik meg már fiatalon sem egy másfél szobás lakással, mert ő csak a kertes házban érzi jól magát, a lakásban klausztrofóbiája lesz.

Ékszerekből nem kell neki a cirkónia, mert "belefájdul a feje, ha ránéz" és hogy ő biztos nem maradna olyan férfi mellett, aki legalább életében egyszer nem ad neki igazi gyémántot ajándékba (ez úgy jött szóba, hogy az én eljegyzési gyűrűmben nem gyémánt van és szerinte ez gáz).


Féltem az élettől, mert szerintem alapból nem jó ez a "kifele mutogatás". Nem akarom, hogy az emberek róla beszéljenek, kinézzék ők. Meg hát ugye magasról lehet a legnagyobbat esni... Már mondtam neki, hogy nem szabad ilyen anyagiasnak lenni, értékelni kell a kis dolgokat az életben és szépen sorban haladni. Tehát elsőre mondjuk tökéletesen jó a 3 milliós használt autó is, nem kell rögtön a több tízmilliós, mindennel felszerelt luxus. Erre az volt a válasza, hogy ezt csak azért mondom, mert én még nem ültem olyan autóban és nem tudom, milyen érzés vezetni.


Hogyan hassak rá?

20 éves, még annyira fiatal, hogy így gondolkozzon.


2020. dec. 14. 22:13
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/74 anonim ***** válasza:
24%

Én arra lennék kiváncsi, hogy mit gondolsz, miért baj az hogyha sokat költekezik (ha van rá lehetőség)?

Hogyha jól tanul, jók az eredményei, van jövőképe, akkor miért gondolod hogy majd nagyot eshet?

(Segíteni szeretnék, semmi kritika. Pszichológiára járok és érdekel a téma)

2020. dec. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/74 anonim ***** válasza:
88%

Milyen segítségre gondoltál? 20 éves. Felnőtt. Elkéstetek. Inkább azon kéne filózni, hogyhogy ezt az értékszemléletet sajátította el, és nem azt, amit ti sugároztatok neki. Miért volt a ti felfogásotok értéktelenebb számára, mint valami idegeneké.

Három eshetőség lesz. Az első, hogy csoda folytán kiváló teljesítményével olyan karriert fut be, amiből megszerezheti ezt a sok hülyeséget, amire vágyik. A második, hogy keres egy öreg és gazdag férfit, és onnan szerez javakat. Ez a jobbik, mert prostinak is állhat. A harmadik, hogy nem viszi semmire, és belehülyül az álmai és a valóság közti kontrasztba.

Ti már semmit sem tehettek. Talán egy narcisztikus pszichopata ős természete ütközött ki rajta...

2020. dec. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/74 anonim ***** válasza:
99%

Nem kell odafigyelni rá, mikor ilyeneket mond. Zárd le a témát azzal, hogy tőlünk csak ennyit kapsz, évi 2 nyaralást, ha több kell, dolgozz meg érte.

Vagy ha esetleg terveztek venni neki egy másfél szobás lakást, ugyanígy, ha ez nem felel meg neked, nem kötelező elfogadni. Mi nem fogunk házat venni neked. Ha csak kertes ház jó, vedd meg magadnak a saját pénzedből.

2020. dec. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/74 A kérdező kommentje:

A párjánál lakik, a ház saját (a barátjáé). Így lakbért nem fizet, rezsit nem tudom, hogy most hogyan osztják, mert mi mondtuk, hogy igenis adja oda a felét neki, de aztán a barátja azt nem akarta elfogadni, ő is húzta a száját erre, hogy milyen ciki már felezgetni, meg számolgatni mindig.


Az a problémám főleg, hogy az a szint, ami neki kell, az már tényleg a felsőkategóriás luxus. Ismerünk mi is orvosokat, ügyvédeket, jól kereső vállalkozókat... És bizony náluk sem sorakoznak otthon a gyémántok, nincs tele a szekrény több százezres, vagy akár milliós táskákkal. Ráadásul ők már korunkbeliek, évtizedek óta a szakmában vannak, nem pályakezdők.

Kívánom, hogy a lányom legyen sikeres, érje el az álmait, de úgy látom, hogy ő nem sorban akar haladni, egyről a kettőre, hanem rögtön a célnál akar lenni.


Most a barátjával veteti meg, amire éppen vágyik és az ő keretébe nem fér bele. Ez sem tetszik, mert ha (ne adj' Isten) vége lesz a kapcsolatuknak, nem akarom, hogy arról beszéljen mindenki, hogy xy miket vett neki és mennyiért. Vagy hogy hová vitte, milyen helyekre utaztak.

2020. dec. 14. 22:49
 15/74 anonim ***** válasza:
100%

11 vagyok. Kicsit tovább gondolkodva ezen... Arra jutottam, hogy szerintem ő úgy fogja fel a dolgokat, hogy ha már megvan mindene, él is a lehetőséggel, meg ki is használja azt. Nem sokmindenkinek adatnak meg ezek az anyagi lehetőségek.

Barátai vannak? Mivel foglalja le magát szabadidejében? Sajnos a mai világ eléggé elfajult... Materiális dolgokra kerül a hangsúly, nem pedig más értékekre.

2020. dec. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/74 anonim ***** válasza:
56%

Nem baj ha ezekre vágyik. Dolgozzon, keresse meg az igényeihez szükséges anyagiakat.

A fiam a BME mérnök informatikus szakàn végzős. Egyetem alatt nàlam lakik, szállas kaja ingyen van. Érettségi óta egy fillért nem kapott. Dolgozik az egyetem mellett. Ha szüksége van valamire a saját pénzèt költi.

Több mint 1M megtakarítása van.

A lànyod a ti nevelésetek, ti rontottátok el.

2020. dec. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/74 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem ez kamu.


De ha nem segítek! Küld el a jog után katonai pályára, és zárd el a pénzcsapot!

2020. dec. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/74 anonim ***** válasza:
93%
Nem biztos, hogy csak a nevelés sara. A családunkban van több olyan rokon is, aki szelíd szülőknek rohadtul erőszakos gyereke, csak fejszével lehetett volna belőlük embert faragni. A nevelés nem minden, ha a genetika egy szr emberé.
2020. dec. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/74 anonim ***** válasza:
98%

A tanács amit meg mondani tudok, az az, hogy mindenképp magyarázd el neki hogy hogyan működnek a dolgok. Légy vele megértő, ne ellenszenves.

Ha meg a saját bőrén akar tapasztalni, szerintem csalódásom kívül semmi más baja nem lesz, ha szükség lesz pár évvel többre a karrierje beindításához. Mondd el neki, hogy a jó eredményekhez idő kell és rengeteg munka.

Ha olyan könnyű meg gyors lenne, hogy valaki ügyvéd legyen, mindenki jogra iratkozna. Vagy ha egy év alatt lenne valakiből agysebész, akkor mindenki orvosi egyetemre iratkozna... Csak akkor lenne 10000000 agysebészünk az országban, de nem lenne szükség mindjájukra.

Meg kell értenie, hogy sok akadály meg idő, energia egy jó karriert felépíteni. Az Apple sem egy hét alatt futott be, viszont ma már szó szerint virágzik.

Ti mivel foglalkoztok egyébként?

2020. dec. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/74 anonim ***** válasza:
43%
16, akkor hetedéves? :)
2020. dec. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!