Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi van akkor, ha a gyerek...

Mi van akkor, ha a gyerek túlságosan nagyravágyó?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy hol siklott félre a lányunk nevelése. A férjemmel mind a ketten átlagos, dolgozó emberek vagyunk. Jól élünk, jut "luxusra" (pl. évi 2-3 külföldi nyaralás, légkondi minden hálószobában, 2 autó, magánorvosok, ha szükséges stb). De nem vagyunk mértéktelenül gazdagok sem, hogy szórjuk a pénzt gondolkodás nélkül és mindenből a legdrágább kelljen.

A lányunk viszont ilyen...

Neki nem jó a 3-4 milliós autó, neki a 25 milliónál kezdődő kell.

Ő nem elégszik meg már fiatalon sem egy másfél szobás lakással, mert ő csak a kertes házban érzi jól magát, a lakásban klausztrofóbiája lesz.

Ékszerekből nem kell neki a cirkónia, mert "belefájdul a feje, ha ránéz" és hogy ő biztos nem maradna olyan férfi mellett, aki legalább életében egyszer nem ad neki igazi gyémántot ajándékba (ez úgy jött szóba, hogy az én eljegyzési gyűrűmben nem gyémánt van és szerinte ez gáz).


Féltem az élettől, mert szerintem alapból nem jó ez a "kifele mutogatás". Nem akarom, hogy az emberek róla beszéljenek, kinézzék ők. Meg hát ugye magasról lehet a legnagyobbat esni... Már mondtam neki, hogy nem szabad ilyen anyagiasnak lenni, értékelni kell a kis dolgokat az életben és szépen sorban haladni. Tehát elsőre mondjuk tökéletesen jó a 3 milliós használt autó is, nem kell rögtön a több tízmilliós, mindennel felszerelt luxus. Erre az volt a válasza, hogy ezt csak azért mondom, mert én még nem ültem olyan autóban és nem tudom, milyen érzés vezetni.


Hogyan hassak rá?

20 éves, még annyira fiatal, hogy így gondolkozzon.


2020. dec. 14. 22:13
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/74 A kérdező kommentje:
Rengeteg a feszültség és az elnyomott indulat benned, javaslom keress egy szakembert sürgősen!
2020. dec. 17. 13:06
 72/74 Savlekotő ***** válasza:
46%
Nem én fujjogok oldalakon át a gyerekemre,te fröcsögsz magadból epét az irigységtől,keress te szakembert.
2020. dec. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/74 anonim válasza:

Semmi probléma nincs azzal ha nagyravágyik és nem elégszik meg azzal ami van! Ez egy nagyon jó és ritka tulajdonság mert az emberek 99%a ennek az ellentéte és siránkoznak hogy a minimálbérből nem telik hó végén kajára stb. és közben mindenki mást okolnak csak saját magukat nem.


Én is olyan vagyok mint a lányod vagy legalábbis eléggé hasonló csak annyi különbséggel hogy én a 0ról indultam nem volt szülői támogatás semmilyen formában sőt inkább az ellentéte!


És merem azt állítani hogy ha nem így gondolkodtam volna annó akkor nem lenne 3 kocsim nem lenne saját lakásom Debrecen központjába és nem lenne egy gyönyörű szép feleségem akivel már a babatervezés ideje is eljött.


Persze persze magasról lehet nagyot esni de hát még mindig jobb mint lent vegetálni :)


24/f

2023. szept. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/74 anonim ***** válasza:
Elözö, huszonévesek kapcsolata ritkán tartós, mentsd a vagyonod, amíg lehet. Remélem kötöttél házassági szerzödést.
2023. szept. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!