Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi van akkor, ha a gyerek...

Mi van akkor, ha a gyerek túlságosan nagyravágyó?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy hol siklott félre a lányunk nevelése. A férjemmel mind a ketten átlagos, dolgozó emberek vagyunk. Jól élünk, jut "luxusra" (pl. évi 2-3 külföldi nyaralás, légkondi minden hálószobában, 2 autó, magánorvosok, ha szükséges stb). De nem vagyunk mértéktelenül gazdagok sem, hogy szórjuk a pénzt gondolkodás nélkül és mindenből a legdrágább kelljen.

A lányunk viszont ilyen...

Neki nem jó a 3-4 milliós autó, neki a 25 milliónál kezdődő kell.

Ő nem elégszik meg már fiatalon sem egy másfél szobás lakással, mert ő csak a kertes házban érzi jól magát, a lakásban klausztrofóbiája lesz.

Ékszerekből nem kell neki a cirkónia, mert "belefájdul a feje, ha ránéz" és hogy ő biztos nem maradna olyan férfi mellett, aki legalább életében egyszer nem ad neki igazi gyémántot ajándékba (ez úgy jött szóba, hogy az én eljegyzési gyűrűmben nem gyémánt van és szerinte ez gáz).


Féltem az élettől, mert szerintem alapból nem jó ez a "kifele mutogatás". Nem akarom, hogy az emberek róla beszéljenek, kinézzék ők. Meg hát ugye magasról lehet a legnagyobbat esni... Már mondtam neki, hogy nem szabad ilyen anyagiasnak lenni, értékelni kell a kis dolgokat az életben és szépen sorban haladni. Tehát elsőre mondjuk tökéletesen jó a 3 milliós használt autó is, nem kell rögtön a több tízmilliós, mindennel felszerelt luxus. Erre az volt a válasza, hogy ezt csak azért mondom, mert én még nem ültem olyan autóban és nem tudom, milyen érzés vezetni.


Hogyan hassak rá?

20 éves, még annyira fiatal, hogy így gondolkozzon.


2020. dec. 14. 22:13
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/74 anonim ***** válasza:
94%

Teljesen mindegy mit mondasz neki. Nem voltatok következetesek a nevelésével, ez az igazság. Egy gazdag családnál oda kell figyelni arra, hogy a gyerek megtudja mi az a pénz és mit kell érte gürizni. Hiába mondod neki, hogy 100 ezer forint sok pénz, és valakinek ennyi a havi keresete, ő egyszerűen nem ezt látja. Ha ti ennyi pénz, pl elköltötök egy laza szombati shoppingnál, akkor miért várod el, hogy a gyerek tudja annak a pénznek az értékét? Ez nem így működik..Nem szabad kiny*lni a fenekét még akkor sem, ha simán megtehetnétek. A világ leggazdagabb emberek gyerekei közül sokan fagyit árultak, meg pizzát hordtak ki. Mindezt azért, hogy megtudják mi az a munka, mi az a pénz, és hogyan működnek a dolgok..

Én értem, hogy jó tanuló a lány stb, de ez alap dolog, ha az életben el szeretne érni valamit. Emiatt nem kell mindent alá rakni.

2020. dec. 15. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/74 anonim ***** válasza:
88%

A feleségek Lusxuskivitelben következményei....

Köszönjük Viasat 3!

2020. dec. 15. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/74 anonim ***** válasza:
86%
Újgazdag budaiak jutnak eszembe, majd hozzámegy egy gazdag palihoz... Ennyi ..-
2020. dec. 15. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/74 anonim ***** válasza:
86%

Talán meg kéne vonni tőle, ami luxus? Menjen el dolgozni egyetem mellett egy kicsit, hogy tudja mi az, ha megdolgozik a pénzéért és tudja is beosztani. Szerintem már nem kéne annyira támogatnotok, könnyű beletenni a kikent popsiját egy luxus házba, könnyű vezetni egy több millás mercit, bmw-t stb, úgy hogy ti vettétek neki. Figyelj ide, kedves anyuka, amíg anyagilag így aláraktok mindent, sajnos ez nem fog megváltozni, a döntés a ti kezetekbe van a férjeddel, ő egyedül nem tudná ezeket megvenni. Kompromisszum kell, adjatok neki kölcsönt, és mondjátok meg neki, hogy ezt vissza kell fizetnie, hogy tudja mi az, ha ő dolgozik meg valamiért. Ha erre nem leszel képes, sajnos ez így marad. Elkényeztettétek, megszokta a luxust/jólétet. Nagyon jó szülők voltatok, hogy mindent megadtatok neki, felneveltétek, de már 20 éves, hiába tanul, azért ami az ő elvárásai, az már túl sok. Ha ennyire szeretné, mondom, keresse meg rá a pénzt. Nagyon ki fog akadni, ha ezt felhozod, sok mindent a fejedhez fog vágni, de ez csak próbálkozások lesznek, hogy ne tegyél vele ilyet. Nem élhet rajtatok élete végéig, vagy ha igen, akkor minimál dolgokkal is érje be, pl. egy "3 millás autóval".

Szép lassan ki kell alóla rántani az aranyterítőt.

2020. dec. 15. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/74 anonim ***** válasza:
44%
Ez a kérdés tuti kamu. Nem véletlen van kihangsúlyozva, hogy 2-3 külföldi nyaralás, meg minden szobában klíma stb.:D Ezek az információk a kérdés szempontjából semennyire sem szükségesek, mégis le van írva. Nem azért kamu, mert hihetetlen, vagy mert kirívó, hanem mert felesleges információ hencegés céljából.
2020. dec. 15. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/74 anonim ***** válasza:
74%
Milyen hencegés ember? :D Ez egy anonim oldal
2020. dec. 15. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/74 anonim ***** válasza:
85%
Hogyha csak a pénzköltési szokásaival van gond, akkor egyszerűen csak tiltsd el. Kapjon kevesebb zsebpénzt és kevesebb új cuccot. Meg kell tanulnia, hogy hol a határ.
2020. dec. 15. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/74 anonim ***** válasza:
85%

Önmagában az, hogy többre vágyik, mint amit megismert, valahol természetes, főleg az ő korában. Mivel valljuk be, ti kifejezetten jómódúak vagytok, nyilván a szint amire vágyik, az is arányosan magas. Számomra inkább az a meghökkentő, hogy ennyire nincs tisztában azzal, hogy ez a szintű gazdagság, amire ő vágyik mennyire ritka (világszerte, nemhogy Magyarországon), mert mint ahogy te is írtad, még a 20 éves munkatapasztalatú főorvosok sem így élnek, megközelítőleg sem. Ez a filmsztárok és az arab hercegek világa, nem az "egyszerű" magasan kvalifikált embereké. Abszolút megértelek, hogy félted, mert ilyen gyerekes ábrándozásokkal csakis pofára lehet esni, de nem vagyok róla meggyőződve, hogy nem-e pont ez az amire szüksége van. Egyelőre a csalódást leszámítva nem úgy tűnik, hogy túl nagy veszélyben lenne, ott vagytok, támogatjátok, mindezt szemmel láthatólag szívesen is teszitek.

Nem értek egyet azzal, hogy aki túlzottan anyagias, az erkölcsileg csakis sz.r ember lehet, tehát ha mindemellett amit leírtál nem lenéző másokkal, szerető és szerethető ember, aki érzékeny a nála rosszabb sorsúakra, akkor ráhagynám, magától is hamar lejjebb fogja vinni az elvárásait, legkésőbb akkor, ha kilép a munka világába, és megkapja az első fizetését. Az igazság az, hogy az ilyen álmok (mégha irreálisak is), ösztönzően hatnak, hogy kihozza magából a maximumot.

Persze ha a fentiek nem igazak a lányodra, és a túlzott becsvágy és anyagiasság mellé egy kellemetlen, elferdült személyiség is társul, akkor tényleg baj van, ebben az esetben az anyagi támogatást ahhoz a feltételhez kötném, hogy önkénteskedjen valahol, ahol tényleg szükség van segítségre. 20 évesen még nagyon fiatal, egy ilyen megtapasztalás szerintem többet formálna a személyiségen, mintha elküldenéd kulizni valami gyárba gombokért. Jobban belegondolva, én valószínűleg mindenképpen elküldeném önkénteskedni, tapasztalja csak mwg, hogy néha minden pénznél többet ér a másik ember hálája.

2020. dec. 15. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/74 anonim ***** válasza:
24%

Milyen vállalkozást akkar indítani mert szakvizsga nélkül ügyvédként nem dolgozhat .

Amúgy meg ha már egy csomó pénzt ki fizetetek akkor fejezet be az egyetemet.

2020. dec. 15. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/74 anonim ***** válasza:
46%
Múltkor volt a szülők nyakán élő 35 éves bölcsészkaros csávó, most meg a jogot tanuló gazdag 20 éves csajszi. Menj már valamerre a kamu szrjaiddal.
2020. dec. 15. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!