Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg csak felfújom a dolgot?

Tényleg csak felfújom a dolgot?

Figyelt kérdés

7 éves korom óta osztozkodom egy szobán a kistesómmal, az ajtót sosem zárjuk, szüleink (inkább anyukámra jellemző) szabadon be/kijönnek ha akarnak.

Most érkeztem el abba a korba, hogy igénylem egy kicsit az egyedüllétet, de a közös szoba és az, hogy a szüleim bármikor bejöhetnek, kicsit feszélyez.(nem lehet bezárni az ajtót, mert akkor megkérik hogy nyissam ki, ellenkezni meg nem akarok)


A minap beszélgettem édesanyámmal, hogy lassan 18 évesként mennyire nehezen érint hogy nincs privát szférám, de ő csak kinevetett és kamasz-hisztinek tartja ezt az egészet.


Tényleg csak én fújom fel a dolgot, vagy jogosan érzem magam kényelmetlenül?


17/l



2021. jún. 25. 23:24
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 anonim ***** válasza:
95%
Ne célozgass, mondd el neki, hogy kellemetlenül érzed magad emiatt.
2021. jún. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/66 A kérdező kommentje:

10-es válaszolónak!


7 éves korom előtt nekem is volt saját szobám. Az évek során nem úgy alakultak a dolgok, ahogy azt a szüleim tervezték, ezért nem hibáztathatom és nem is hibáztatom őket. Engem egyedül édesanyám hozzáállása zavar, és hogy nem vevő arra, hogy valahogy kompromisszumot kössünk.

2021. jún. 26. 00:03
 13/66 A kérdező kommentje:

12-es válaszolónak!


Korábban próbáltam megkérni őt, de csak legyintett rá. Gondtam ha visszatérek a finomabb eszközökhöz, talán rá tudom vezetni egy kicsit a dologra :)

2021. jún. 26. 00:04
 14/66 anonim válasza:
96%
A te korodban természetes, hogy szükséged van egy kis személyes térre. Egyáltalán nem te fújod fel ennyire. Anyádat meg nem értem hogy tudja el ezt elintézni ennyivel.
2021. jún. 26. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/66 anonim ***** válasza:
88%

Komolyan nem tudom elhinni, hogy ilyen szülők léteznek..

Alig vagyok 16, de nem tudom mit csinálnék ha a tesómmal kéne egy szobában lennem, ráadásul az ajtót sem zárhatnám be.

Bæszki 17 éves vagy. Mások ennyi idősen aktív szexuális életet élnek, te meg 0-24ben össze vagy zárva egy ( ha jól értelmeztem) 10 éves gyerekkel. Ez nagyon nem normális, rendkívül káros rád és a testvéredre nézve minden tekintetben. A kamaszkorodnak meg lassan vége, nem értem mire fel jön ezzel anyád..

2021. jún. 26. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/66 anonim ***** válasza:
65%
Az anyukád lehetséges, hogy értelmileg sérülve van; és tehát lehet, hogy ezt totál nem direkt csinálja, csak tehát érted; és lehet, hogy megérttetni se lehetne vele. És , remélem, nem írtam semmi rosszat;és elnézést kérek,ha igen.
2021. jún. 26. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/66 anonim ***** válasza:
82%
Iskolapszochológus? Ha esetleg külső személy, szakember támasztja alá a saját tér fontosságát, elgondolkozna rajta?
2021. jún. 26. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/66 A kérdező kommentje:

18-as válaszoló!


Rendszeresen járok pszichológushoz. Sokszor hozom fel neki azokat a témákat, amik az ottani beszélgetések során előjönnek és a szülőket is érinti, de csak legyint rá ha megemlítem, nem veszi komolyan. Már rég kiderült, hogy részben anyukám hibájából van szorongásom is. Amikor elmondtam neki, mit is gondol a pszichológus, ő letudta annyival, hogy lehet ha meghallgatná az ő (anyukám) verzióját, mást mondana...

2021. jún. 26. 02:01
 19/66 anonim ***** válasza:
10%

Úristen, pszichológus meg milyen káros, minek vállal gyereket az ilyen szülő.. Ti mllyen elkényeztetett világban éltek?


Régen mindenki egy helységben aludt kb, mégis gerinces felnőttek lettek akiknek nem ez volt a mérce.. Ti meg ebben méritek a szülői alkalmasságot.. Nevetséges.

2021. jún. 26. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/66 anonim ***** válasza:
91%
Jogosan zavar, de anyád nem fog megváltozni, ebből majd csak a költözés lesz kiút. Ha mész egyetemre, lehetőleg olyan helyre menj, ahol bejutsz koliba vagy olyan szakra, ami mellett eleget tudsz dolgozni a szoba bérléshez.
2021. jún. 26. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!