Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg csak felfújom a dolgot?

Tényleg csak felfújom a dolgot?

Figyelt kérdés

7 éves korom óta osztozkodom egy szobán a kistesómmal, az ajtót sosem zárjuk, szüleink (inkább anyukámra jellemző) szabadon be/kijönnek ha akarnak.

Most érkeztem el abba a korba, hogy igénylem egy kicsit az egyedüllétet, de a közös szoba és az, hogy a szüleim bármikor bejöhetnek, kicsit feszélyez.(nem lehet bezárni az ajtót, mert akkor megkérik hogy nyissam ki, ellenkezni meg nem akarok)


A minap beszélgettem édesanyámmal, hogy lassan 18 évesként mennyire nehezen érint hogy nincs privát szférám, de ő csak kinevetett és kamasz-hisztinek tartja ezt az egészet.


Tényleg csak én fújom fel a dolgot, vagy jogosan érzem magam kényelmetlenül?


17/l



2021. jún. 25. 23:24
1 2 3 4 5 6 7
 51/66 anonim ***** válasza:
81%
Ezt a kérdést meg fogom mutatni az anyósomnak, amikor hisztizik, hogy vállaljunk még egy gyereket a 1,5 szobás lakásban.
2021. jún. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/66 anonim ***** válasza:
25%

51, azzal még az égvilágon semmi gond nincs. Egy kisgyereknek nem egyből van szüksége "privát térre".

Azzal van gond, ha úgy vállalnátok, hogy a későbbiekben is benn ragadtok a másfeles lakásban. Kb. legkésőbb a kisebb gyerek iskolakezdésére ajánlott a külön szoba (persze ha nem óriási a korkülönbség). Ha nagy, akkor legkésőbb akkorra, amikor a nagyobb kamaszodni kezd.

Barátnőméknél úgy van, hogy a nagyobb 11, kisebb 5, de még jól megvannak (ki tudnának alakítani saját szobát).

Nálunk a nagy 5, kicsi 2, de még a szülői hálóból se tudtuk "kirakni" őket, mert még annyira nem igénylik, hogy a nagyobb is átjár hajnalban. Nálunk egyébként nincs hely mindkettőnek itt külön szobára, költözni fogunk.

2021. jún. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/66 Thispain ***** válasza:
34%

#35 Mivel láthatóan nem érdekli, hogy te hogy érzed magad emiatt, és minden problémádat elbagatelizálja azzal, hogy "kamasz hiszti", annyit tudsz tenni, hogy óvatosságra kényszeríted, amikor a szobaajtód közelében jár.


Példaként írtam egy vödör víz felakasztását, de lehet ez egy alul lévő kifeszített kötél is, amiről a testvéred tud, de anyukád nem, vagy valami, amit ha nem akasztasz le a kilincsről, az arcodba csapódik.

2021. jún. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/66 anonim ***** válasza:
85%

53, te se vagy ép 😂

A szülő nem kispajtás, akit megtréfálok, elbuktatok, leöntök vízzel. Hány éves vagy te, hogy ilyen gyerekes csínyt javasolsz egy majdnem felnőtt gyereknek?

Remélhetőleg ennél több esze van.

2021. jún. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/66 Thispain ***** válasza:
3%

#54 18. xD. Mint kiderült, a kérdező próbálta alkalmazni a felnőttek által javasolt megoldást, és ez nem igazán működött, mert az anyja meg sem fontolja, hogy engedélyezze az ajtó becsukását, és ha bejön, kopogjon.


Mivel a kérdezőt jelen pillanatban úgy kezeli az anyja, mint egy kisgyereket, és nem úgy, mint egy egyenrangú felet, jelenleg csak gyerekes eszközökkel van esélye tenni azért, hogy az igényei közül valamelyik megvalósuljon.


Ha a kérdező lenne a szülő, és az anyja a gyerek, akkor a kérdező, mint szülő amikor az anyja nagy hévvel besiet a szobájába, és tesz-vesz, megállíthatná, és utasíthatná arra, hogy "Most kimész, és kopogsz, mielőtt bejössz.".

2021. jún. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/66 anonim ***** válasza:
77%
"#48 gondolom valami olyamsire, hogy legalább az ajtót becsukhassa néhanapján" Lehet, bár ez nem megoldás, mivel nem egyedül övé a szoba.
2021. jún. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/66 Thispain ***** válasza:
88%
#56 A kérdezőt nem az zavarja, hogy osztozkodnia kell a szobán a kistesójával. Az zavarja, hogy mindig nyitva kell lennie az ajtónak, és az anyja csakúgy bejön.
2021. jún. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/66 anonim ***** válasza:
90%
A kérdezőt a privát tér hiánya zavarja, amit meg is értek, csak ez nem igazán megoldható ha a testvérével van egy szobában. Éppen ezért nem tartom megoldásnak azt hogy csak az ajtót csukhassa be. Nem kötözködésképpen kérdezem hogy milyen kompromisszumra gondolt, tényleg érdekelt, mert nálunk hármunkra jutott két szoba, és egyértelműen az öcsénknek, az egy szem fiúnak jutott a saját szoba(ami hozzátenném nagyobb volt mit ahol mi, lányok voltunk ketten...)
2021. jún. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/66 A kérdező kommentje:

58-as válaszolónak!


Anyukámmal való beszélgetés során megosztottam vele hogy de jó is lenne egy saját szoba (nem szemrehányásként) mert kényelmetlenül érzem magam hogy nem elég, hogy a testvéremmel egy kis szobán osztozunk, még be is járkálnak a szülők a szobába, és be sem csukhatjuk az ajtót, mert egyből rosszra gondolnak.

Nos, ezzel nem az volt a célom, hogy kipenderítsem onnam tesómat, és elfoglaljam az egész szobát, mert nekem "privát szféra" kell. Viszont azt nem tudtam vele megértetni, hogy ha már tesómmal egymást kölcsönösen kell elviselnünk egy szobában, akkor legalább az ajtót be lehessen csukni és a szülők kopogjanak, vagy kérdezzék meg, hogy bejöhetnek-e.

2021. jún. 26. 16:45
 60/66 anonim ***** válasza:
90%

Nemtudom melyik rész a tiéd, de én pl a koliban az alsó ágyon aludtam és végig felakasztottam törülközőket (becsíptettem a lécek közé), hogy elszeparáljam magam. Így lett egy saját kis barlangom ahol senki se látta mit csinálok.


Nem olyan mintefy saját szoda de nem lát rád mindenki közvetlenül és hallod ha megy anyád.

2021. jún. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!