Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg csak felfújom a dolgot?

Tényleg csak felfújom a dolgot?

Figyelt kérdés

7 éves korom óta osztozkodom egy szobán a kistesómmal, az ajtót sosem zárjuk, szüleink (inkább anyukámra jellemző) szabadon be/kijönnek ha akarnak.

Most érkeztem el abba a korba, hogy igénylem egy kicsit az egyedüllétet, de a közös szoba és az, hogy a szüleim bármikor bejöhetnek, kicsit feszélyez.(nem lehet bezárni az ajtót, mert akkor megkérik hogy nyissam ki, ellenkezni meg nem akarok)


A minap beszélgettem édesanyámmal, hogy lassan 18 évesként mennyire nehezen érint hogy nincs privát szférám, de ő csak kinevetett és kamasz-hisztinek tartja ezt az egészet.


Tényleg csak én fújom fel a dolgot, vagy jogosan érzem magam kényelmetlenül?


17/l



2021. jún. 25. 23:24
1 2 3 4 5 6 7
 31/66 Thispain ***** válasza:
42%
Szerintem egyszer akassz fel egy vödör vizet az ajtóra, és amikor kimész, tedd oldalra rakhatóvá. Amikor kérdés nélkül bejön, talán érteni fogja a célzást.
2021. jún. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/66 anonim ***** válasza:
84%
Valaki el tudja mondani ,mi ez a mánia néhány szülőnél,hogy nem lehet zárva ajtó a lakásban ? MIÉRT?
2021. jún. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/66 anonim ***** válasza:
88%

19-es, régen internet de volt, úgyhogy húzz innen, menj fejni, szántani. Ahogy régen.

A gerinc meg nem ettől függ, köze sincs a témához, az emberek lelkiállapotát, pszichológiai jóllétét meg letojták. Marhaság ez a "régen így volt, akkor úgy jó volt".

2021. jún. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/66 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!


Ma megpróbálok vele megint beszélni erről, hátha most sikerrel járok!

2021. jún. 26. 10:39
 35/66 A kérdező kommentje:
Megpróbáltam és nem változott a véleménye... nem tudom most mit kéne még tennem...
2021. jún. 26. 11:20
 36/66 anonim ***** válasza:
54%
ordibálj vele minden alkalommal mikor bemegy a szobába kéretlenül
2021. jún. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/66 anonim ***** válasza:
64%

Ez kicsit "durva" lesz:


Kérdezd meg anyukádat, hogy szeretné-e látni, hogy éppen önkielégítesz? Ha nem, akkor engedje, hogy zárd az ajtódat.

2021. jún. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/66 anonim ***** válasza:
77%
Ne célozgass, hanem mondd meg neki, hogy anya, kopogj, mielőtt bejössz.
2021. jún. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/66 anonim ***** válasza:
70%
Teljesen normális, hogy privát szférára vágysz. Amíg én öcsémmel egy szobában laktam, mert nem volt máshogy megoldható (15! éves koromig úgy hogy én vagyok az idősebb és lány), mi kaptunk egy egy kisebb paravánt, hogy kicsit legyen mindkettőnknek saját és elkülönített helye. (Régi típusú ház, az ajtókat nem is lehet zárni, és olyan volt a ház, hogy teljesen körbejárható, 2 ajtó volt a szobában, aztán sikerült megoldani a külön szobát szerencsére egy másik szoba kettéválasztásával.) Vag nálatok nem tudom milyen a berendezés, de esetleg ha a plafonra a "te részedhez" vagy az ágyadhoz egy sötétítő függönyt tennétek és ezzel elkerítődne a te helyed? Hogy egy kicsit azért legyen magánszférád, ha már mást nem engednek? Más ötletem nagyon nincs az olvasottak alapján.
2021. jún. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/66 anonim ***** válasza:
80%

Valószínűleg anyukád is így nőtt fel és úgy van vele, ha neki sz.r volt, akkor legyen neked is.

Vagy ő is olyan, hogy "régen is így volt".

2021. jún. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!