Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan sértődtem meg és...

Jogosan sértődtem meg és tettem ezt szóvá? Eléggé rosszul esett.

Figyelt kérdés
Meghívtak egy szülinapi ebédre. Előbb úgy volt délután lesz a buli, de közelebbi időpontra rakták. Küldtek is egy meghívót amin már az új időpont szerepelt. Írtam hogy igyekszem ott lenni, de nem ígértem biztosra, mivel a kocsim sajnos összetört így ezt is meg kellett oldanom. A lényeg hogy fél 3 után odaértem. Tortát vágtak nekem de ebédet nem kaptam. Mégcsak meg se kérdezték hogy kérek e. Üdítővel kávéval sós krékerrel kínálgattak. De főt ételel amiből ők ebédeltek nem. Mégcsak meg se kérdezte a házi gazda, hogy kérek e, akarok e enni? Nagyon rosszul esett, szóvá is tettem, hogy biztos jó volt a kaja csak nem nekem, és hogy baj van náluk a fejekbe. Úgy érzem illetlenség volt nem megkínálni ebéddel, ha már egyszer meghívtak. Egyedül is megettem volna, azt az ételt.

#Sértődés, ebéd
2021. aug. 28. 23:37
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 91/120 anonim ***** válasza:
73%
Lehet én vagyok a hülye, de én még ezek után is úgy látom hogy hiszti az egész. Tipikus szőrszálhasogató anyós...
2021. aug. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/120 anonim ***** válasza:
94%

17.55-ös, én egyetértek veled, nekem is hisztinek tűnik. Na nehogy már az ember a saját gyerekénél (de más családtagnál is) ne merjen rákérdezni egyenesen, hogy maradt-e az ebédből, mert éhes. Még azt se várnám el, hogy a háziasszony otthagyja a többi vendéget és engem ugráljon körül, pláne nem ilyen közeli családtagnál. Megmelegíteném magamnak azt a nyomorult levest.

Nem, ő inkább célozgat és megsértődik, meg a facebook-on kutatgat, hogy mit ettek a többiek. Kellene a fenének ilyen rokon...

2021. aug. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/120 anonim ***** válasza:
88%

Most akkor ki és kinek az anyja?


“Este megírtam a volt férjemnek, hogy mekkora bunkóság volt, hogy nem kínáltak meg étellel, hogy szégyellhetik magukat, és hogy baj van a fejükkel. A fiamnak nem írtam semmit. De az anyja már biztos beszámolt neki.”


Egy szó mint száz, én a fiaméknál simán mondhatnám, hogy “Gyerekek, nem maradt valami főtt kaja? Mert nem volt időm ebédelni!”


Igaz, nekik ezt mondani sem kellene, mert mindketten olyan családból jöttek, ahonnan a vendég nem megy el éhesen. A vérükben van a szívélyesség, pedig nem vagyunk vidékiek.


Szerintem te az exed miatt feszélyezted magad, mert el nem tudom képzelni, hogy mi egyéb tartott vissza, hogy kinyisd a szád. Tényleg nem értlek!

2021. aug. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/120 anonim ***** válasza:
86%

Nekem tényleg annyira fura néhány család (vagy családtag?)

A menyem kiküldetésből ment haza - nem együtt lakunk - és útközben felhívott, hogy van e valami kaja ( mindig van:) mert baromi éhes és beugrana. Mondtam, hogy van, jöhet!

Erre ő “Akkor izzítsd be a legnagyobb merőlanaladat, mert 10 perc és ott vagyok!”

A fene tudja, hogy másoknál miért nem természetes dolgok ezek?

2021. aug. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/120 anonim ***** válasza:
91%

Miért is a menyedre vagy kiakadva? Te nevelted a fiadat olyannak, hogy eszébe se jutott megkínálni téged. A fiad a gáz.

Még te is. Itt hisztizel, meg a volt férjednek irogatsz, ahelyett, hogy a fiaddal beszélnél erről.

2021. aug. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/120 anonim ***** válasza:
95%
Jellemző hogy nem a fiadra akadsz ki( mert ugye az a te nevelesed) hanem a menyedet bacogtatod. Faszkivan az ilyenekkel már...
2021. aug. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/120 anonim ***** válasza:
46%
Vén szipirtyó :D
2021. aug. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/120 anonim ***** válasza:
93%
Nyilvan megkínalhattak volna. De basszus miert a volt ferjrdnek irogatsz? Es miert a meny a hibas csak? A fiadat ki nevelte? Miert nem lehet egyenesen mrgmondani hogy kisfiam orultem volna ha adtok ebedet? Mas kerdes hogy en is felretettem volna. De itt borzaszto a csaladi dinamika ahogy latom. Nem sutyiba kene duzzogni, meg elmondani minden szrnak a menyed. Amugy meg nem csak az ebed lenne a lenyeg hanem az unoka unneplese..mas kerdes hogy bezavart hogy atraktak( de ugye nem tudjuk mi okbol) . Igazabol lemaradtal az unoka bulijarol de legjobban a zabalas zavart..
2021. aug. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/120 anonim ***** válasza:
83%
Hűha...
2021. aug. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/120 anonim válasza:
100%
Elég furcsák vagytok. Nálunk ez úgy megy a szűk családi körben, hogy ha valamit esetleg elfelejtek amikor vendéglátó vagyok, akkor anyukám kinyitja a száját, és megkérdezi, van -e, vagy hol találja. Mi ebből nem csinálunk ügyet.
2021. aug. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!